Vrecúškova výmena 3 - 6 rokov

cicamica1980
22. okt 2014
Používateľ cicamica1980 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od cicamica1980.

ahojte maminky,

kto sa chce zucastnit vrecuskovej vymeny pre deti 3-6 rokov?
kto ma zaujem, nech sa paci, mozete sa prihlasit🙂

pocet by mohol byt 15 + 1 - pripadne mozeme sa dohodnut inak.
/to +1 som ja organizator, ktory nevyraba, ale manazuje - je to dost prace, v prvej mojej vymene som aj vyrabala aj organizovala a je to narocne. samozrejme ak sa chce niekto podujat, ze okrem vyroby bude robit aj organizaciu, miesto organizatorky prepustim🙂
len pre info uvediem, ze kym sa odhlasuju vsetky aktivity a zacne vyrobna faza, tak organizatorka ma vela roboty - vytvorit album, premysliet harmonogram, sprocesovat hlasovanie. potom ked jej chodia baliky detto a roztriedenie balikov, opatovne zabalenie a odoslanie je tiez kopec roboty, ist pre 15 balikov na postu, potom odoslat 15 balikov. /

kto ma zaujem, napiste sem do fora, ze mate zaujem a napiste vek dietatka
napriklad
ZUCASTNUJEM SA VYMENY - dcera 3 roky🙂

organizacne
1. pockame kym sa prihlasi 15 mamiciek - pocet mozeme upresnit
2. kazda mamicka navrhne 2-3 aktivity /idealne s ilustracnou fotkou/, z ktorych sa bude hlasovat
3. prosim ku kazdej aktivite /kedze foto bude ilustracne/ - treba napisat vyhotovenie - z coho to bude/material/ a kolko toho bude /napr. pri pexese kolko ks/ - aby bolo jasne, ako to bude vo finale vyzerat.
4. ked budeme mat vytvoreny album aktivit, odhlasujeme vitazne aktivity
5. nasledne zacne vyroba - navrhujem 6 tyzdnov, mozeme pripadne podla narocnosti aktivit upravit
6. nasledne mi poslete baliky a 3,20 eur /postovne na cestu naspat - balik, II trieda, do 5 kg/
7. ja baliky zozbieram, a rozposlem vam naspat

kto sa hlasi? 🙂)))

kajka18
24. okt 2014

1. Skladanie slov, pismenka na stipcoch, obrazky zalaminovane...
2. "Srobovanie" slov, pismenka na matickach, karticky zalaminovane...
3. Srobovanie na rozne velke zavity, rozvijanie jemnej motoriky...

mishka11
24. okt 2014

Vedela by som urobit toto:

mishka11
24. okt 2014

A este toto:

trdlo2
24. okt 2014

Aj ja by som sa rada pridala. Syn ma 4 roky.

laura27m
24. okt 2014

Aj ja by som sa pridala, mám syna 2 roky a 3 mesiace.
Urobila by som asi niečo z filcu, možno rybky a udicu (z dreva a magnetu) alebo také vtáčíky na kolíkoch na chytanie "dažďoviek" alebo sa mi celkom pozdáva aj hra golo sa to myslím volá.

luciaobrocnikova
24. okt 2014
luciaobrocnikova
24. okt 2014

alebo toto

cicamica1980
autor
25. okt 2014
Používateľ cicamica1980 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od cicamica1980.
cicamica1980
autor
25. okt 2014
Používateľ cicamica1980 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od cicamica1980.

maminky
@vrn
@kajka18
@luciaobrocnikova
@mandarinkadarinka
@e.l.i.e.n.k.a
@domkaa
@kaja15
@dupinka
@janka_v
@droby
@weronnka18
@mishka11
@trdlo2
@laura27m

album s navrhnutymi aktivitami je vytvoreny
https://www.modrykonik.sk/blog/cicamica1980/album/nova-vrecuskova-vymena-3-6-rokov-lk29n4/

tie co ste sem dali fotky, tak fotky najdete aj v albume🙂
prosim kazda si pod fotku dajte popis aktivity, vyhotovenie a pod. - tak ako ste napisali sem do fora.

/urobila by som ja, len sa chcem trosku setrit - mam ruku v dlahe /uz tyzden/ - ale verim, ze tento tyzden mi ju daju uz dole🙂/

navrhujem deadline na navrh aktivit do stvrtka 30.10.

potom spustime hlasovanie 31.10. piatok/ - 2.11. /nedela/

ja do albumu pridam behom par dni este nejake pokyny.
peknu sobotu🙂

e.l.i.e.n.k.a
25. okt 2014

..počítanie..

dupinka
25. okt 2014

baby, asi sa teraz na mňa budete hnevať (máte na to právo), ale tie aktivity nie sú vhodné pre môjho, skoro 5,5 ročného syna. My všetko toto, čo sa tu navrhuje, už vieme... Bolo by to pre neho asi trochu nudné.... 😒

Ak chcete, ja tie planétky pre vás vyrobím a pošlem administrátorke.

janka_v
25. okt 2014

@dupinka ale nehnevame sa. Ja napriklad chcem zapojit aktivity, ktore ma moj syn problem robit. Urcite si najde nove aj medzi ponukanymi, a tiez mnohe uz vie. Zatial to neberiem ako tragediu, ale je fakt, ze mne este dorasta do aktivit dcerka 🙂

kaja15
25. okt 2014

@cicamica1980
@vrn
@kajka18
@luciaobrocnikova
@mandarinkadarinka
@e.l.i.e.n.k.a
@domkaa
@kaja15
@dupinka
@janka_v
@droby
@weronnka18
@mishka11
@trdlo2
@laura27m
Pridavam moje navrhy: 1. tangram + predlohy 2. logicke postupnosti
@cicamica1980 poprosim ta pridat tieto fotky aj do tvojho albumu 🙂

nella1
25. okt 2014

@vrn ahojky prosim ztakyto material kde by som si mohla stiahnut? chcela by som aj 4 roc.obdobia nemate niekto? aby som si to zalaminovala..dakujem..

cicamica1980
autor
26. okt 2014
Používateľ cicamica1980 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od cicamica1980.

@dupinka odstupit kludne mozes. je mozne, ze este niekto odstupi, ked sa odhlasuje prave z takehoto dovodu.
vobec sa koli tomu netrap. a jasne ze ak odstupis, nic vyrabat nebudes🙂 takze ta vyradim, hej?

cicamica1980
autor
26. okt 2014
Používateľ cicamica1980 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od cicamica1980.

maminky,
@cicamica1980
@vrn
@kajka18
@luciaobrocnikova
@mandarinkadarinka
@e.l.i.e.n.k.a
@domkaa
@kaja15
@dupinka
@janka_v
@droby
@weronnka18
@mishka11
@trdlo2
@laura27m

je nas 13/14 ks...
mozno este niekto vypadne, ked sa odhlasuje a zisti, ze vacsinu aktivit uz maju doma.
tak vas chcem poprosit, ci by ste pripadne vedeli tuto vymenu niekde spropagovat - u vasich priatelov tu na MK, alebo v nejakych skupinkach/fotoblogoch.
dakujem

cicamica1980
autor
26. okt 2014
Používateľ cicamica1980 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od cicamica1980.

maminky, posielam vam pokyny

maminky,
@cicamica1980
@vrn
@kajka18
@luciaobrocnikova
@mandarinkadarinka
@e.l.i.e.n.k.a
@domkaa
@kaja15
@dupinka
@janka_v
@droby
@weronnka18
@mishka11
@trdlo2
@laura27m

Harmonogram
- deadline na navrh aktivit do stvrtka 30.10.
- hlasovanie 31.10. piatok/ - 2.11. /nedela/
- Objednavanie materialu + Vyroba – navrhujem 5 tyzdnov t.j. do 5.12.2014 /piatok/. Ak niekto zisti, ze nestiha, da mi asap vediet, mozeme to predlzit o 2 tyzdne, prip. podla potreby🙂
- 5.12. mi kazda z vas najneskor odosle balik. balik II trieda ide 3 - 4 pracovne dni.- ratam s tym, ze ak mi napriklad da postarka do schranky zlty listok, tak musim ist dalsi den na postu - takze + dalsi den.
- na postu pojdem 12.12. - po vsetko, co mi nedonesie kurier.
- t.j. 12.12. mam vsetko najneskor doma
- 13.-14.12. manzel bude strazit dieta, obed bude donaska a ja budem triedit aktivity🙂
- 15.12. poslem baliky🙂

-kazdu aktivitu zabalit do sacku - idealny by bol sacok taky so zipsom plastovym /taky pasik s drazkou/ - taky znuvuotvaratelny a zatvaratelny, ale necham to na vas.
- Nasledne mi baliky s aktivitami poslete + poslete mi postovne na balik na cestu spat k vam /bude to cena za balik podla cennik SP do 5 kg/, ja baliky zozbieram, roztriedim, zabalim a poslem vam spat.

DALSIE INSTRUKCIE
Navstivit web aspon kazdy druhy den🙂 aspon v pociatocnej faze a vo faze finalizacie – t.j. navrh aktivit, hlasovanie. Pocas vyroby to neni take potrebne🙂 ak sa chystate na dlhsie prec bez internetu, dajte vediet, aby som vedela, ze je vsetko ok, a ze ste to nevzdali.

Ak chcete niekoho oslovit, oznacte ho cez zavinac, aby sa mu to zobrazilo v upozorneniach. Oslovujte bud jednotlivo alebo vsetky maminy, pozor, aby vam nikto nevypadol – toto sa stavalo v mojej predoslej vymene, ze casto ked niekto niekoho oslovil, tak obcas nejaky nick vypadol a potom dotycna mamina nereagovala.
Uplne najlepsie by bolo, aby ste pri relevantnom prispevku oznacili proste vsetky maminky – vratane seba - kuk hore - skopirujte proste abecedny zoznam ucastnikov /vratane mna/. Potom ak niekto bude pisat dalsi prispevok do fora, len si to cele skopiruje a pouzije.

Keby nastal akykolvek problem, komunikujme spolu co najskor.

Pri navrhovani aktivity pocitajte s nakladmi 1-2/EUR na osobu. Ak mate nieco uz doma, samozrejme nemusite kupovat🙂

Pouzity material prosim nech je vhodny pre deti.

Kazda maminka vyrobi X aktivit a aj ich posle - t.j. posle aj aktivitu pre seba. Mne sa bude jednoduchsie triedit do balikov, ak do kazdeho dam z kazdej aktivity po 1 ks, ako keby som konkretnej mamine nemala nieco poslat.

Prosim, nech su vsetky aktivity uplne rovnake - t.j. aby ste nevyrabali pre niekoho nieco specialne - pri predoslej vymene mi to robilo problem pri triedeni. asi 5 mamin mi oznacilo, ze niektora konkretna z jej aktivit ide pre konkretnu maminu a pri jednom takto oznacenom vrecusku som si to nevsimla ☹

-------
finalny pocet ucastnicok este upresnim, este davam sancu dalsim, mozu sa prihlasit

ja nevyrabam, ale iba organizujem, ako som pisala vyssie vo fore. zato od vas dostanem vyrobenu aktivitku🙂 AK BY SA NIEKTO Z VAS OKREM VYROBY CHCEL PODUJAT AJ NA ORGANIZACIU, RADA MU PREPUSTIM MIESTO🙂 ja mam este male dietatko a na tieto aktivitky bude musiet este dorast, ale mne to nevadi, miesto v skrini mam, ak nechce nikto miesto organizatorky

cicamica1980
autor
26. okt 2014
Používateľ cicamica1980 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od cicamica1980.

este ma napadlo,
dala som ten harmonogram tak, aby boli aktivity pred vianocami doma.
ale ak mate niekto pocit, ze 5 tyzdnov na vyrobu je malo, kludne posunme termin po vianociach - mne je to uplne jedno🙂

laura27m
26. okt 2014

Ospravedlňujem sa, ale ja to neviem fotky pridať do albumu. Mohol by to niekto dať za mňa prípadne mi vysvetliť ako to tam dať?

laura27m
26. okt 2014
cicamica1980
autor
27. okt 2014
Používateľ cicamica1980 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od cicamica1980.

@laura27m ja to tam dam🙂 ty si dala dobre sem do fora🙂 album som vyvorila ja, a teda iba ja ho viem menit🙂

janka_v
27. okt 2014

@cicamica1980
@vrn
@kajka18
@luciaobrocnikova
@mandarinkadarinka
@e.l.i.e.n.k.a
@domkaa
@kaja15
@dupinka
@janka_v
@droby
@weronnka18
@mishka11
@trdlo2
@laura27m
Velmi sa vam vsetkym ospravedlnujem, musim odstupit. Vzhladom na zmenu rodinnych okolnosti nestihnem dodrzat svoj zavazok voci vam. Mrzi ma to.

cicamica1980
autor
27. okt 2014
Používateľ cicamica1980 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od cicamica1980.

@janka_v oki mazem ta

trdlo2
28. okt 2014

Chcela by som pripravit aktivitu o dinosauroch. Radenie dinosaurou podla doby kedy zili a tiez aj dake informacie na priradovanie o nich. Cim sa zivili, stavba tela, pripadne dake zaujimavosti. Chcela by som to urobit formou karticiek. Nemam moznost vsak pridat fotku cez tablet. Material uz zbieram. 🙂
Mojho syna to teraz velmi zaujima.

trdlo2
28. okt 2014

Tych aktivit o dinosauroh by som chcela urobit viac. Kartovu hru, co by som si zahrala so synom, potom dake malovanie odliatkov, ak sa podari zohnat nieco, tiez nieco na porovnamie realnej velkosti dinosaura a tiez aj pripadne priradovanie plastovych dinov ku kartickam napr. 🙂

mandarinkadarinka
28. okt 2014

Ahojte, mrzí ma to, no budem musieť aj ja odstúpiť.... Nejako som si spočítala, ze mi to časovo nevyjde kvôli práci... Dúfam, ze sa nenahnevate ;)

cicamica1980
autor
29. okt 2014
Používateľ cicamica1980 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od cicamica1980.
cicamica1980
autor
29. okt 2014
Používateľ cicamica1980 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od cicamica1980.

@trdlo2 oki dam to do albumu a ajdem nejake ilustracne foto🙂

cicamica1980
autor
29. okt 2014
Používateľ cicamica1980 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od cicamica1980.

maminky

bolo nas 14, teraz je nas 11, lebo 3 maminky odstupili
@vrn
@kajka18
@luciaobrocnikova
@e.l.i.e.n.k.a
@domkaa
@kaja15
@droby
@weronnka18
@mishka11
@trdlo2
@laura27m

este namam navrh aktivit od vsetkych, takze prosim do zajtra. ak treba dlhsi cas, dajte vediet.

zaroven sa chcem opytat - ci pockame na vacsi pocet maminiek, alebo zrealizujeme vymenu, aj ked nas je 11 /mozno este niekto vypadne/ - finalny pocet budem vediet zrejme az úpo odhlasovani aktivit, lebo vtedy obcas este niekto vypadne, ked zisti, ze vyherne aktivity uz maju doma.

takze pod tento prispevok dam este 2 prispevky a prosim olajkovat, s cim suhalsite

a) pockat kym sa nazbiera 15 ucastnicok
b) urobit vymenu, aj ked nas bude menej /navrhujem min. 10/