Vrecúškové aktivity 3 - 5 rokov

baasss
30. jún 2014

Ahojte mamicky 🙂
Rozhodla som sa zalozit novu diskusiu pre vymenu vrecuskovych aktivit, kedze aktualne je bud vsade ticho alebo vsade obsadene. Ja sama som sa este na vymene nezucastnila, hoci po nej uz dlhsie tuzim 🙂, tak preto som si dovolila hladat na vlastnu past.

Navrhujem, aby nas nebolo privela (tak cca 10 by stacilo, max 15), aby aktivitky boli radsej trosku prepracovanejsie. (pripadne ak budeme stihat, mozeme urobit jednu narocnejsiu a jednu jednoduchsiu.)

Kedze ide leto a dovolenky, netrufam si stanovit nejaky striktny termin odovzdavania, ale v pohode sa dohodneme. Orientacne by som sa priklanala k zaciatku septembra.
Mate zaujem? Hor sa sem, mamicky 🙂 .

anikag
7. júl 2014

@baasss ja mam starsiu doma tak moc neni casu na taketo aktivity ale buduci tyzden ide do tabora tak by som cez obed mohla nieco porobit len potrebujem vediet co sa vam paci 🙂 a co bybste chceli

baasss
autor
7. júl 2014

@anikag no ved totok.. zatial ani nepolajkovali vsetky baby album 😒

mikisa27
7. júl 2014

@baasss @anikag baby tak ja som pooznacovala nejake aktivity,ktore by sa mi pacili 🙂 nevie teda ako ideme robit,ci len vyhernu,ci kazdemu to co si vyberie...mne osobne je to jedno,kludne spravim kazdej co bude chciet 🙂 a este ideme aj do tych 3zlozkovych kariet? musim pohladat nejake inspiracie na nete.....

anikag
7. júl 2014

@mikisa27 @baasss ja kludne spravim kazdej co chce a aj 3 zlozkove karty. Teda ja som za ze aj aj

baasss
autor
7. júl 2014

@mikisa27 @anikag babulky ja som myslela, ze vam spravim kazdej co chcete a plus nieco lahsie z tych mojich ponukanych, napr tie pribehove kocky by som mohla spravit len na tvrdy papier vytlacene a vy si ich doma vystrihnete a zlepite. To by bolo namiesto tych trojzlozkovych, lebo uprimne, az tu som sa dozvedela, co su to tie trojzlozkove karticky 😅 😎 . Co vy na to? Suhlasite? Teda jedna dla vyberu + pribehove kocky light verzia 🙂

mikisa27
7. júl 2014

@baasss a tie trojzlozkove karty sa ti nepacia? ja som tiez nad tym rozmyslala,vela ludi to spominalo v montessori skupine,alebo aspon mam pocit ze som o tom vsade citala,len som tomu moc nechapala o com to je 🙂 tak som myslela,ze ked to budeme vyrabat,tak prdem naprincip,na co je to dobre 😉

delideli
7. júl 2014

@baasss @mikisa27 @anikag
baby a nenapisali by ste sem teda v skratke,co su to tie trojzlozkove karty a ako sa pouzivaju?vdaka 🙂

baasss
autor
7. júl 2014

@mikisa27 no ved toto, ze neviem presne o co ide 🙂 ale ak som to spravne pochopila @delideli tak su to karticky 3 rozne, ktore spolu nejakym sposobom suvisia, zalezi od temy tych karticiek, bud dej, velkost, vyvoj.. a dieta ma spravne priradit tie karticky k sebe (je ich viacero trojic) . Chapem to dobre? 😕
Miki ja kludne nejake urobim, ked najdem na nete, lebo teda este som nehladala. Ten moj prispevok som myslela tak, ze vy by ste urobili tie karticky a ja namiesto nich tie kocky. Ale ked chcete radsej karticky, kludne urobim tie. Len aby sme ich potom nemali vela 🙂

baasss
autor
7. júl 2014

su toto trojzlozkove karticky? 😅

delideli
8. júl 2014

@baasss : ten napad sa mi paci- myslim s tymi pribehovymi kockami a ine baby 3zlozkovymi kartickami..ja by som teda vramci tej "light" verzie mohla urobit tie 2zlozkove puzzle na protiklady (ak by ste suhlasili), nech tych 3zlozkovych kariet nie je prilis vela..
a ak su toto ,co si tu hodila 3zlozkove karticky,tak tie sa mi pacia 🙂

delideli
8. júl 2014

@baasss : a idem uz tiez konecne "pojalkovat" 🙂

delideli
8. júl 2014

@baasss : este mi napadlo, mozno by bolo dobre, prispevky adresovat vsetkym zucastnujucim sa babam, aby sa to tu trosku "rozprudilo" 🙂

baasss
autor
8. júl 2014

@delideli uhm, ved vzdy, ked zacinam debatu, hodim vsetky zavinace.. ale akosi sa baby nevyjadruju 😒

delideli
8. júl 2014

@baasss : tak vies, je leto dovolenky, pekne pocasie, clovek sa nedostane k pocitacu az tak casto 🙂 ale urcite sa to tu cochvila rozbehne 🙂

baasss
autor
8. júl 2014

@delideli no ved preto trpezlivo cakam, aj ked uz cela horim nedockavostou 🙂 a zabudla som, ze tu light aktivitku kludne za mna moze byt to puzzle. 🙂

anikag
8. júl 2014

@mikisa27 @delideli @baasss baby trojzlozkove karty - jedna karta obrazok s nazvom, druha len obrazok a tretia len nazov. Pomahaju dietatu ujasnit si nazvy, pomahaju pri kategorizacii a triedeni veci

mikisa27
8. júl 2014

@anikag no ja som presne take karticky myslela 🙂 najma tie,ktore si ponukla ty- planety,fazy mesiaca a obilniny by sme asi najviac vyuzili 🙂
@delideli @baasss je to nieco taketo

baasss
autor
8. júl 2014

@anikag @mikisa27 aha, no tak som to mala trosku pomylene. Kazdopadne som za to, ze mozu byt ako ta light verzia. A mozem ja ostat pri tych pribehovych kockach? Alebo mam skusit nejake trojzlozkove vykreovat?

delideli
8. júl 2014

@baasss : ja osobne by som brala tie pribehove kocky, su super 🙂
mozem sa este opytat, kde by sa dali stiahnut tie obrazky,co si tu hodila v komente zo vcerajska 22:38 ?dakujem 🙂 lebo aj take cosi by sa mi pacilo, tak by som si ich ev. vytlacila a zalaminovala sama..

delideli
8. júl 2014

@anikag @mikisa27 : dik za vysvetlenie, pozdava sa mi to, urcite som za 🙂

baasss
autor
8. júl 2014

@delideli najhorsie je, ze neviem 😀 bola uz pokrocila hodina 😅 ale skusim pozriet

delideli
8. júl 2014

@baasss : to nevadi, ak by si na to niekde narazila ,budem rada,ale inak nehladaj znovu (viem kolko to niekedy zozerie casu ..🙂)

baasss
autor
8. júl 2014

@delideli mam podozrenie, ze je to na nejakom zablokovanom blogu 😝 😝 😅 😕 nasla som niekde link, neviem ale kde, klikla som na to a pustilo ma to, pozerala som a stiahla som a ulozila som si link do zalozky. A teraz som na nu klikla a zevraj nemam opravnenie a nie som pozvana na prehliadanie toho blogu 😅 🙂 😎

anikag
9. júl 2014

@baasss jasne ze mozu byt pribehove kocky tesime sa

mikisa27
9. júl 2014

@baasss jasne pribehove kocky mozu byt 🙂

lenka_hr
9. júl 2014

Ahojte, tak v akom sme stadiu? mozem s niecim pomoct, aby sme to posunuli?

baasss
autor
9. júl 2014

@lenka_hr Leni, cakame na aktivity od @kittykittyke ktora sa vobec neozyva, tak neviem teraz, ci je na dovci alebo co sa deje 😕 😕 snad nic vazne. A potom asi aj na to, kym olajkuje album. Ale prakticky.. ked tak nad tym rozmyslam, je nas spolu 7 a dohodli sme sa, ze budeme robit aktivity na zelanie + jednu light kartickovu nejaku. Takze v podstate kazda vie z mojho albumu, komu co robi a tak by sme to mohli pomaly zacat prediskutovavat, co vy na to? Keby sa este niekto chcel pridat, tak v urcitom stadiu sa este asi bude dat, nie? 🙂
@anikag @mikisa27 @maryennn1 @kittykittyke @delideli

maryennn1
9. júl 2014

@baasss no ja nebudem robiť aktivity na želanie, mne to takto nevyhovuje kvôli materiálu 😅 kedy sme sa na niečom takom dohodli? ja som si myslela, že robíme tú aktivitu, ktoré má najviac hlasov, či???
a inak už mám dosť chaos v tom čo kto robí v tejto a čo v tej druhej skupine, tak by bolo fajn, tie ktoré sme v obidvoch si to nejako jednotiť, aby sa nám nestalo, že budeme mať z oboch výmen rovnaké aktivity 🙂 hmm?

maryennn1
9. júl 2014

@baasss toto nie sú trojzožkové kartičky, toto je časová postupnosť... trojzložkové karty sú keď je na jednej obrázok, na druhej popis a na tretej obrázok aj s popisom.

maryennn1
9. júl 2014

@anikag jaaaj vidím, že už si to vysvetlila 🙂