Výmena vrecúškových aktivít 1 - 3 roky

lenusskaa
9. máj 2013

Ahojte baby,
mnohé z vás už určite niekde na nete zaregistrovali tzv. výmeny vrecúškových aktivít (busy bags, activity packs, ...). O čo ide? Dá sa dokopy skupina mamičiek (15 - 20 osôb), každá z nich si nájde nejakú aktivitu pre deti a vyrobí a pošle ju pre každého v skupine. Na oplátku dostane zas iné aktivity pre deti od ostatných mamičiek.
Inšpirácie na aktivity môžete čerpať tu:
http://rustspolecne.cz/
http://www.neposednenoznice.sk/2013/01/23-aktiv...
https://www.modrykonik.cz/diskuse/sporty-hobby-... ...tu je dobre si popozerat aj albumy niektorych mamiciek, ktore sa vymeny zucastnili
tiez zadanim hesla "busy bags" do googlu atd.
Poprosím, keby ste sa snažili vybrať aktivity, ktoré NIE sú len o vytlačení obrázkov a ich následnom zalaminovaní!!
Túto výmenu by som chcela zamerať na vek 1-3 roky. Poznáte svoje deti, viete čo ich baví, s čím sa radi hrajú - skúste vyberať podľa nich 🙂
Čas na prihlásenie sa do výmeny je do 20.5., potom sa vyberú presné témy pre každú. Potom si necháme mesiac na vyhotovenie (cca do 20.6.), po tomto dátume by ste mi balíčky poposielali poštou, ja ich zozbieram, roztriedim a pošlem naspäť - naj by bolo, keby sa to stihlo ešte do prázdnin 🙂
Finančný limit na jednu aktivitu = 1euro (až nám to nezruinuje rodinný rozpočet 🙂 )
Ak máte záujem, napíšte mi do IP zo 3 tipy na aktivitu, ktorú by ste mohli urobiť aj s vašou mail adresou. Viac tipov preto, ak by sa niektoré opakovali u viacerých z vás, až je z čoho vybrať a až nám nepríde to isté len vo viacerých vyhotoveniach..
Lenka

majusqwa
4. sep 2013

@nenocka nevadi mi to. stihla som kupit folie do laminovacky a manzel ma v robote, takze nie je problem. ale kym sa dostaneme k tomu, tak fuuu, to este bude casu :P
ja som tiez nepisala navod a mne to do sacku netreba @tomaskovamaminka 🙂

ywett
4. sep 2013

Baby moze takto byt, mam aj navod pisat? su tam len vlastnosti a dieta si ohmatava a potom sa mozu klast len otazky, co citi ...trosku mozno neviem ci som spravne priradila na hebke a jemne, keby s niecim nesuhlasite tak sa da prelepit...
Mam vacsie sacky, kde sa to zmesti, takze budem to davat do nich...budu vacsie ako A4, kedze to je zalaminovane, tak to prida aj na rozmere...

nikam
5. sep 2013

@ywett Toto je podarene, ja mam tiez rozne materialy v hmatovom pexese. Pod "vystupenym" mas pukaciu foliu? Cim si ju lepila? Lebo ja som ju pekne prilepila taviacou pistolou do vrchnacika od vyzivy a prve, co moj syncek spravil bolo, ze tu foliu odtial odtrhol. A celkovo, jemu to pexeso sluzi na dolovanie materialov z vrchnacikov 😖

ywett
5. sep 2013

@nikam ahoj, ja som to lepila Duvilaxom, zatial to drzi, ale niektore napr. ako kamen sa po case odlepil, tak drahy este teraz zhana lepsie lepidlo, myslim, ze uz aj ma nieco...na vystupene mam taku tapetu so vzorom, ktora je vystupena, snad moze byt. Neuveris, ale normalne tucet dospelych sedelo ako rada, ci moze byt k danym vlastnostiam, dana vzorka 😉
Nasu dcerku to bavilo jeden den a teraz len stale chyta to prve makke - je to vlastne to, co ide do usi za stlmenie zvuku a je to prijemne na dotyk...este skusim lepsie nalepit pierko ako 3D a nie 2D

nikam
5. sep 2013

@ywett Aha, stuplik do usi. Inak na laminovane sa strasne zle cokolvek lepi. Duvilax mame aj my, tak skusim, ale my mame taky na drevo 😕

ywett
6. sep 2013

@nikam No je Duvilax na drevo aj na papier, zatial nam to drzi, iba tie vacsie /tvrde/ moc nechcu...takze podla teba moze takto byt, mozem to balit?

nikam
6. sep 2013

@ywett Nuz malo by to drzat, skus tavnu pistol alebo silikonovy tmel.

ywett
6. sep 2013

@nikam mam aj tavnu pistol, tak to skusim polepit aj tym a uvidim, co bude lepsie drzat.

elannor
8. sep 2013

No, tak dievcata, po niekolkych dnoch neuspesnych pokusov toto vyzera na finalny gelboard... Sacok s gelom (zafarbeny potravinovou farbou) je prilepeny izolacnou paskou, na nu som nalepila obojstrannu pasku a na nu zlty papier. Gel presvital cez izol.pasku, tak som to potrebovala prekryt. Dufam, ze sa vam paci, lebo vyroba je v plnom prude, konecne.. Inak, dost problem zohnat v KE klasicke zatvaracie sacky 😉 Este upozornenie na zaver, hranie povolene len s ostrihanymi nechtami 🙂

tomaskovamaminka
8. sep 2013

@elannor Vyzera to zaujimavo, len si nam nan nieco mohla aj nakreslit ;)

zuzzka1
9. sep 2013

Dievčence,
tiež hlásim pokrok vo výrobe, farebné podklady vytlačené a nastrihané, tento týždeň laminujem, kúpila som magnetickú farbu, dúfam, že chytí na zalaminovaný podklad, vyskúšam a uvidíme. 🙂

lucikusik
9. sep 2013

@ywett super to vyzeraá 🙂

lucikusik
9. sep 2013

Ja som dnes finišovala aj s mojim pomocníkom 🙂 Pomáhal mi zabaliť vtáčikov do vreciek a zabaliť balík. Do konca týždňa balík zanesieme na poštu.

ask
9. sep 2013

@elannor Waw! 😵
@lucikusik Uz sa tesime na vtactvo 🙂 Teda Tebe sa paradne robilo s takym super pomocnikom 😉

janulkan
9. sep 2013

aj nas balik je uz pripraveny, len som nedavala dosku do sacka, prislo mi to zbytocne 😅 a nakoniec jedine co sa mi najviac pacilo boli tie buzirky, snura na pradlo bola dost makka a take umelohmotne boli len no nemam ich proste rada na dotyk, takze mozno si same date casom aj ine snurky, krajsie 🙂

lucikusik
9. sep 2013

@ask No, ja som bola sama prekvapená 🙂, že vydržal až do konca pekne rozdeľovať do sáčkov. Trochu bol problém, keď sme zabalili balík, lebo pochopil, že vtáčiky "pôjdu preč" - rozčuľoval sa a chcel balík rozbaľovať. To má teraz také čarovné obdobie "všetko je moje, nič nepožičiam a nikomu nedám". No nejak sa mi to tentoktát podarilo vysvetliť, bez toho, aby došlo k záchvatu zúrivosti. Niekdy je to dosť náročné ☹

ask
9. sep 2013

@lucikusik Patri mu velka pochvala! A aj Tebe ze ste na tom pracovali spolu. Verim ze taketo majetnicke obdobie je narocne, drzim palce aby sa vam darilo ho zvladat.

lucikusik
9. sep 2013

@ask ďakujem

tomaskovamaminka
9. sep 2013

Pridam vam sem fotky knizocky, este som sa nedostala k vyrobe navodu, posudte ci ho naozaj potrebujete🙂 dufam, ze som sa aspon trosku priblizila k vasim ocakavaniam:/

ask
9. sep 2013

@tomaskovamaminka Myslim ze samotny navod na pouzivanie je napisany v tej nadhernej knizke!!!!!!!!!!!!!!!! 😵

nikam
9. sep 2013

@lucikusik Tak to sa Vam pracovalo vo dvojici 🙂 Super.
@tomaskovamaminka Tiez si myslim, ze ku knizke navod netreba, vyzera uzasne.

lucikusik
9. sep 2013

@tomaskovamaminka Úžasné, už aby bola u nás doma 🙂 Teším sa na ňu

tomaskovamaminka
9. sep 2013

@lucikusik Maly je zlatucky, aku ma radost🙂 Vtaciky su tiez peknucke, uz sa tiez tesime🙂 A aku velku si pouzila krabicu? Musim nejaku zohnat, jednu aj mam, ale nie som si ista, ci bude dost velka :(

nikam
10. sep 2013

@nenocka @janulkan @lenusskaa @breky @gigi33 @ikuza @ask @lucikusik @elannor @danatalu @zuzzka1 @mcoya @tomaskovamaminka @majusqwa @pusinqa @bibes @anulicek @ywett @furu @laurinkam Dievcata, ake velke su Vase aktivity? Vidim, ze niektore ich uz mate aj pobalene, aby sa nam potom do krabic zmestili ostatne naspiatocku 🙂 Moje vrchnaciky sa daju aj s navodom zabalit na plochu A5, vyska do 1cm (velkost maleho zosita) .

tomaskovamaminka
10. sep 2013

@nikam Knizocka ma format A6 je v sacku cca 12x16cm na vysku no ani nie 1cm. A navod teda pisat nebudem🙂 Tak sa ti podarilo ich nazbierat dostatok?🙂

nikam
10. sep 2013

@tomaskovamaminka Ano, mam ich dost tak, aby kazda z nas mala rovnake pozadie 🙂 Dakujem za pomoc.

ask
10. sep 2013

@nikam Aj pracka je zlozena do sacku velkosti maleho zosita a na vysku ma cca 2cm-ale je mekka a da sa stlacit 🙂

bibes
10. sep 2013

Ja mam sacky velkosti A5, trosku hrubsie budu asi 2cm, lebo mam tie spachtle zopnute gumickou. Bude k tomu predloha a mozno navod kratucky, ten este nemam, tak porozmyslam 🙂

janulkan
10. sep 2013

@nikam doska je 20x20cm, takze cca 2/3 z A4 🙂 mala by za zmestit ak sa zmesti ta zalaminovana strqna do krabice

nikam
10. sep 2013

@ask @bibes Dakujem, toto su take miestovo nenarocne aktivitky, s tymi nebude problem.
@janulkan Asi Tvoja bude najobjemnejsia, takze asi nam budu stacit krabice z prvej vymeny, nie?