Výmena vrecúškových aktivít 1 - 3 roky

lenusskaa
9. máj 2013

Ahojte baby,
mnohé z vás už určite niekde na nete zaregistrovali tzv. výmeny vrecúškových aktivít (busy bags, activity packs, ...). O čo ide? Dá sa dokopy skupina mamičiek (15 - 20 osôb), každá z nich si nájde nejakú aktivitu pre deti a vyrobí a pošle ju pre každého v skupine. Na oplátku dostane zas iné aktivity pre deti od ostatných mamičiek.
Inšpirácie na aktivity môžete čerpať tu:
http://rustspolecne.cz/
http://www.neposednenoznice.sk/2013/01/23-aktiv...
https://www.modrykonik.cz/diskuse/sporty-hobby-... ...tu je dobre si popozerat aj albumy niektorych mamiciek, ktore sa vymeny zucastnili
tiez zadanim hesla "busy bags" do googlu atd.
Poprosím, keby ste sa snažili vybrať aktivity, ktoré NIE sú len o vytlačení obrázkov a ich následnom zalaminovaní!!
Túto výmenu by som chcela zamerať na vek 1-3 roky. Poznáte svoje deti, viete čo ich baví, s čím sa radi hrajú - skúste vyberať podľa nich 🙂
Čas na prihlásenie sa do výmeny je do 20.5., potom sa vyberú presné témy pre každú. Potom si necháme mesiac na vyhotovenie (cca do 20.6.), po tomto dátume by ste mi balíčky poposielali poštou, ja ich zozbieram, roztriedim a pošlem naspäť - naj by bolo, keby sa to stihlo ešte do prázdnin 🙂
Finančný limit na jednu aktivitu = 1euro (až nám to nezruinuje rodinný rozpočet 🙂 )
Ak máte záujem, napíšte mi do IP zo 3 tipy na aktivitu, ktorú by ste mohli urobiť aj s vašou mail adresou. Viac tipov preto, ak by sa niektoré opakovali u viacerých z vás, až je z čoho vybrať a až nám nepríde to isté len vo viacerých vyhotoveniach..
Lenka

janulkan
10. sep 2013

@nikam no ja som to poslala v nej, na vysku sa mi pohode zmestilo vsetkych 21, ono to ma aso 0,5cm len + buzirka..podla mna sa to tam nauklada, ked mas skatulu z normalnych velkych topanok

tortelinka
10. sep 2013

@ask prosim ta, ako su upevnene tie ponozky?dakujem

ask
10. sep 2013

@tortelinka Upevnene nie su... ked som sa pytala ci si ich praju pripevnit tak viacero dievcat bolo za volne ponechanie. Takto mozeme detom ponozky ulozit vzdy inak a bude to dlhsie zaujimave. Ale nie je problem ich prilepit lepidlom na textil....

laurinkam
10. sep 2013

@nikam funny face je velkosti A5, je to ploche.

tortelinka
10. sep 2013

@ask resp.a k mas nejaky navod na vyrobu, alebo popis, z coho je ta podlozka? paci sa mi to, skusila by so daco take urobit

laurinkam
10. sep 2013
ywett
10. sep 2013

@nikam Moje je velkost A4 + par mm, kedze su laminovane

tomaskovamaminka
10. sep 2013

@laurinkam Vies co ma napadlo, ked som videla tu tvaricku? Ze ked nam to pride, tak mu dorobim aj vlasy z vlny, nalepim na kusok vykresu, tak ze len ofinu, alebo nejako vrkoce,... Inak je to podarene🙂 Juj tesim sa mooooc na vsetky aktivitky🙂

ask
10. sep 2013

@tortelinka Nie je to nic specialne🙂 Nasla som obrazok na nete ktory sa mi zapacil a od oka som sa ho snazila vyrobit. Pouzila som hlavne filc, prip. podobny material ktory sa nestrapka. Okno bubna tvori plastovy obal na vysvedcenie 😉

zuzzka1
10. sep 2013

Ani moja aktivita nezaberie veľa miesta, zalaminovana A4 a veľa 2 D dielikov 🙂

pusinqa
10. sep 2013

@nikam moja tiež nie je veľká cca A6 pomerne plochá plus A4-ka výkres k tomu, ja už len krabicu potrebujem skompletovať, len máme perný september, hádam do konca týždňa stihnem a dostanem sa k tomu

majusqwa
10. sep 2013

@nikam ja mam sacky tiez A5, ale je tam 5 spachtli + 25 spiniek. jedna spachtla ma 150 x 20 mm, cize to nezaberie vela

elannor
10. sep 2013

@nikam no moja ma asi najviac, rozmer sololitu je 22x30 cm

biankacertik
10. sep 2013

ahojte, mohla by som sa este pripojit? napadla ma hra s pocitanim do 6 pre male deticky, alebo kocky so skupinami veci, napr. ovocie,zelenin, dopravne prostriedky....

lenusskaa
autor
11. sep 2013

@biankacertik ahoj, do tohto kola uz nie, momentalne finisujeme, aktivitky su uz vyrobene a pomalicky sa posielaju baliky.. mozno nabuduce 😉

lenusskaa
autor
11. sep 2013

@nikam @nenocka @janulkan @breky @gigi33 @ikuza @ask @lucikusik @elannor @danatalu @zuzzka1 @mcoya @tomaskovamaminka @majusqwa @pusinqa @bibes @anulicek @ywett @furu @laurinkam pomaly zacinaju prichadzat balicky, uz dorazili 3 🙂 nezabudnite, pondelok posledny termin na odoslanie

mcoya
11. sep 2013

@lenusskaa ano, myslim na to. Este musim kupit kukuricu krmnu a mak, ostatne je nasackovane, vytlacene, zalaminovane, rozstrihane. 😉

nikam
11. sep 2013

@lenusskaa Mysliiiiiim 🙂 Uz len zopar sad a posielam.

ikuza
11. sep 2013

@lenusskaa ano ano, ospravedlnujem sa, ze s vami nekomunikujem o to viac makam, aby to bolo do daneho terminu hotove. mimochodom @nikam moja aktivita bude v sackoch A5, vyska do 1 cm.

lucikusik
11. sep 2013

@lenusskaa Dnes sa nám podarilo odoslať balík - cca za 2 dni by mal doraziť k Tebe.

ywett
11. sep 2013

@lenusskaa ja mam hotovo odosielam zajtra

ywett
11. sep 2013

Baby este raz pre istotu, kolko ks posielame?

pusinqa
11. sep 2013

@lenusskaa ja verím že zajtra dám balík dokopy, pri troške šťastia hneď aj poštu behnem 😉

anulicek
11. sep 2013

@lenusskaa @nikam @nenocka @janulkan @breky @gigi33 @ikuza @ask @lucikusik @elannor @danatalu @zuzzka1 @mcoya @tomaskovamaminka @majusqwa @pusinqa @bibes @anulicek @ywett @furu @laurinkam Dievčatá... textilné bludisko hotové...poslané... Kartčky som nepridávala..každý bude vedieť..Inak..vysvetlenie.. Obdĺžničky sú olemované...ale keďže nemá overlockový stroj..nie je to profesionálne... Zvolila som nakoniec flanel..chcela som, aby to bolo na dotyk jemné a príjemné (pôvodne som chcela flís..ale bol hrubý, do tých malých ručičiek myslím že stačí) Farby sú neutrálne.. od žltej po oranžovú...vyberala som látku čo najmenej vzorovanú, aby to neodvádzalo pozornosť od "cestičky" ... Nemohla som obdĺžničky klasicky prešiť a prevrátiť, lebo sa tyl potom zdeformoval... takže je to len olemované... Dúfam, že sa prštekom bude dariť 🙂

tomaskovamaminka
11. sep 2013

@ywett skopirovane z mailu co sme dostali pokyny " - vo vymene je nas 21, poslite vsetkych 21 aktivit, aj tu, ktoru ste si vyrobili pre seba (pripadne si ju oznacte menom), az to mam jednoduchsie pri triedeni a nemusim pri zaverecnom pocitani aktivit v baliku rozmyslat, kde a preco mi aka chyba"

tomaskovamaminka
11. sep 2013

@lenusskaa Jej teda, ze uz 3🙂 aj ja zajtra to zabalim a zajdem na postu.

preshibana
11. sep 2013

Ahojte baby, zaujimave to tu mate, zaujimave...🙂 mohla by som sa v dalsom kole pridat? Mam 2-rocnu zabku, ktoru zaujima vsetko nove.... budem rada, ak by ste ma kontaktovali, az budte planovat "dalsi rocnik" ....🙂 Dakujeeem 🙂A prajem vela zabavy 🙂

elannor
11. sep 2013

@lenusskaa @nikam @nenocka @janulkan @breky @gigi33 @ikuza @ask @lucikusik @anulicek @danatalu @zuzzka1 @mcoya @tomaskovamaminka @majusqwa @pusinqa @bibes @anulicek @ywett @furu @laurinkam dievcata, este aj radsej takto napisem vsetkym, gelboard ma rozmery 22x30cm... Vzhladom na obsah a vahu sololitu plus gelu mam obavy poslat to cele poukladane na seba v jednom baliku, tak asi to radsej rozdelim do dvoch. Dam tu este potom fotku, ale aby ste vedeli, ze horna strana nie je pevne prilepena o sololit (medzi sacok a sololit sa da vlozit papier, na ktory nakreslite nejake tvary, napr. stvorec, kruhy a pod. a dietatko ju prstom moze obkreslovat 🙂 ) Mozete a nemusite tuto moznost vyuzivat. Prajem pekny vecer

nikam
12. sep 2013

@elannor Juuuu, tak na toto som zvedavaaaaa.

ask
12. sep 2013

@elannor Velmi sa na to tesim!