Cumlík a problém so spánkom 2,5mesačnej dcérky

silvia5252
15. feb 2020

Ahoj mamičky. Mám 2,5 mesačnú dcérku, ktorá je naučená na cumlík. S cumlíkom aj zaspáva a bez neho veľmi plače. Pri kŕmení mi na prsníku zaspať nevie, lebo akonáhle sa naje, už ďalej prsník odmieta. Problém je u nás ten, že akonáhle zaspí, cumlík vypľuje, ale následne sa zobudí a hľadá ho. Tým pádom naša noc vyzerá tak, že sa budí každých 40 minút až hodinu. Ja som potom naozaj veľmi vyčerpaná, lebo v noci nespíme. Vedeli by ste mi poradiť, čo robiť? Skúšali ste také malé bábätko odnaučiť od cumlika? Mali ste rovnaký problém? Ako ste ho vyriešili?

kikina84
15. feb 2020

@silvia5252 2,5 mesiaca je naozaj malo..aj nasa to robila a prvy krat som sa vyspala az ked mala asi 8 nesiacov..uz to bolo lepsie..Ja som sa aj pokusala odnaucit,ale vsimla som si ze na nom velmi lipne..tak som jej ho nebrala..odnaucila sa sama casom..nestresovala som ju..treba si tym prejst

leuska15leuska15
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
tulipanicek
15. feb 2020

Ja popravde aj ľutujem že som naučila na cumlík. Tiež sa mi zdalo že od kedy ho mame tak sa pokazil denný spánok. Na druhej strane je to často aj veľké pomoc. Noc sa časom utriasla. Cez deň keď spi by možno bolo fajn ho vyberať keď spi tuho. Mohla by sa tak naučiť že ho nemá stále v puse. Moja aj keď jej vypadne cumlík, tak si ešte nejaký čas dudluje bez neho 😅

katrin21
15. feb 2020

Uprimne? Chvalabohu ,ze ho mate
.lepsie ako palec..cumlik raz zahodis,palec byva vacsi problem a viac deformuje cely chrup a trpi aj samotny prst..
Vydrz to,casom zacne spat tvrdsie..
Inak ja som malej praveze dudlik sama vyberala hned ako zaspala..😉

lula313
15. feb 2020

Asi v polroku si už ten cumlik bude vediet dat dieťa samo, treba vydrzat a je to určite lepsie ako 200x kojiť v noci. Dohodni sa s mužom, že okolo 19tej pôjdeš spat, zatiaľ bude mat sluzbu on a potom budeš zase vstavat k nej ty..

amelie2017
16. feb 2020

Potesim ta, moja ma 2 roky a 2 mesiace a stale hlada v noci cumlik. Ale uprimne, radsej jej dam 3 krat za noc cumel ako kamoska, ktorej dcera dudle cicku 3/4 noci.

bobricek1979
16. feb 2020

@silvia5252 len vydržať bude to menej a menej ešte keď už budeš dávať príkrmy bude sytejsia prespi aj bez chce to čas u nás sa to zlepšilo tak od 6mm teraz spí ak celú noc

bobricek1979
16. feb 2020

@silvia5252 má 11mm

bobricek1979
16. feb 2020

@silvia5252 no máme problém zo zaspávaní ale tak to sa dá prežiť musim len pri nej byť

diaalex
16. feb 2020

@silvia5252 môj manžel vtedy zoberie malú a otočí ju smerom k pevnej časti postieľky, ona tým pádom leží na boku, a prisunie ju blízko a mala si sama drží cumlík 🙂 keby sa jej odgrglo, tak to smerom dole vytečie a mame monitor dychu vždy zapnutý ... u nás to zatiaľ funguje (potrebovali sme to 3x)

silvia5252
autor
16. feb 2020

@kikina84 tiež si myslím, že by to pre ňu bolo stresujúce, keby som jej cumlík vzala...len ma mrzí, že má kvôli nemu taký nekvalitný a krátky spánok ☹...
@tulipanicek ja tiež trošku ľutujem, že sme ju na cumlík naučili, no veľakrát nám aj pomôže, keď ju potrebujem utíšiť, ale nemám priestor kojiť. Ono je to žiaľ taká dvojsečná zbraň.
@katrin21 ja jej ani nemusím ten cumlík vyberať, lebo ona ho hneď ako zaspí vypľuje. Keď sa raz za čas stane, že ho nevypluje, tak tiež jej ho vyberiem...len ona si pamätá, že zaspavala v ním a potom sa budí na to, ze ho nemá 😏...
@lula313 no v noci keď sa toľko budí, tak ju aj dosť často kojím 😏...nie vždy už potom zaberie dať cumlík naspäť do pusy...
@amelie2017 keby som mojej malej dala cumlík 3x tak to by ma tak netrápilo 😁...lenže ona sa budí každých 40 minút až hodinku...čiže mňa iba to trápi, že nemá taký kvalitný spánok 😏.
@bobricek1979 dobre teda, tak budeme trpezlivé a snáď sa to zlepší aj u nás teda...ďakujem za povzbudivé slová 😊
@diaalex ja som chcela tiež niečo podobné vymyslieť, ale pri mojej malej sa to nedá...ona sa strašne vrtí a cestuje v postieľke...raz si sama udrela hlavičku aj keď cez mantinel a hneď začala plakať...

amelie2017
16. feb 2020

@silvia5252 aj moja sa tak ako malinke babo budievala. Je to prirodzene. Babatka maju spankove fazy kratsie ako dospeli ludia, zvacsa 30 min az hodinu. Nemaju dostatocne vyvinutu nervovu sustavu a preto nevedia prejst plynule z jednej fazy do druhej a budia sa. Ona sa akurat v tej zmene fazy akoby trosku preberie, zisti, ze nema cumlik, ktory vzdy dudle pred spanim a uz place.
Ver tomu, ze som mala milionkrat chut jej dat na ten cumlik nejaku gumicku okolo hlavy, aby drzal celu noc 😁 lebo aj ona to robila, ze hned ako zaspinkala, cumel vypluvala.
Kvoli tym fazam by ti plakala aj keby cumel nikdy nemala, lenze ty by si to riesila tym, ze by si dala prso, ako to robi vacsina zien a preto skoncia ako zive cumle svojich deti. Bud sa zmieris s tym, ze jej das ten cumlik alebo treba najst iny sposob.

diaalex
16. feb 2020

@silvia5252 naša tiež, ale dal ju do zavinovačky, nôžky jej trčali a tak bola ako maly tuleň 😁

dominikamacakova
19. feb 2020

Možno sa málo napapa a je hladná a preto sa zobudí a nieje to kvôli cumlíku či? 🙂 Pochybujem, že si 2,5 mesačné bábo pamätá, že zaspalo s cumlíkom. Niektoré deti sa budia každú hodinu, je to normálne

silvia5252
autor
21. feb 2020

@dominikamacakova dcérka sa zobudí a so zatvorenými očami otáča hlávku do všetkých strán a otvára ústa, hľadá kde má cumlík. Už som sa o tom rozprávala so spankovou poradkyňou a tá mi potvrdila, že cumlík je rušivá spánková asociácia a že to cumlikove bábätká robia - neželaný vedľajší účinok. Dcérka je ale ešte dosť malá na oducanie od cumlika a preto nám odporúčala odcumlikovat až okolo 5.-6. mesiaca....dovtedy to budeme musieť vydržať 🙂...

dominikamacakova
22. feb 2020

@silvia5252 veď ale keď dieťa otáča hlávku a otvára ústa tak je hladné. Mám troj týždňové bábo a kŕmim ho niekedy aj každú hodinu. A zaspáva aj s cumlíkom aj bez

silvia5252
autor
22. feb 2020

@dominikamacakova nemôže byť bábätko hladné po 20 minútach od kŕmenia, keď sa dosýta napapá z obidvoch prsníkov 😏...cez deň keď nespinka toľko mi vydrží bez papania bez problémov aj 3-4 hodiny...tento problém máme len počas spánku. Skúste si prečítať niečo o rušivých spánkových asociáciách a o tom, ako sa budia bábätká v noci , keď prechádzajú z jednotlivých spánkových fáz a "kontrolujú" či je všetko tak, ako keď zaspinkavali. Inak sa nevedia preklenúť do druhej spánkovej fázy, do tvrdého spánku a preto sa budia každú chvíľku.

dominikamacakova
22. feb 2020

@silvia5252 veď každý pozná svoje dieťa najlepšie 🙂