15-mesačná sa od polnoci budí každú hodinu

lucka010
27. nov 2022

Dobrý deň,chcela by som sa opýtať čo Vam pomohlo. Dcéra má 15mesiacov a do polnoci ako tak spí pekne,no od polnoci sa budi každú hodinu. Nakojim ju dám do postielky a o hodinu znova to isté. Mali ste aj vy niektorá takýto problém? Co Vam pomohlo?
A zaspavalo bábätko s vami v posteli? Ak áno ako ste ho to odnaucili? Moja nechce poslednú dobu spinkať v postieľke,no keď zaspí a prehodím ju už pospi tam.
Ďakujem Vam za odpovede

54tinka54
27. nov 2022

@lucka010 cez deň spí ako?

lucka010
autor
27. nov 2022

@54tinka54 ma 2 spanky doobeda pol hodinu a poobede hodinu a pol niekedy 2

54tinka54
27. nov 2022

@lucka010 a máš pocit že jej tie dva spánky ešte vyhovujú? Nezaspáva na jeden alebo na druhý ťažko? Možno že už pomaly prichádza čas prejsť na jeden spánok, malo by sa na jeden prechádzať medzi 15.-18. mesiacom. Nám sa po prechode na jeden denný spánok vylepšil nočný, ale syn vyslovene už ten druhý spánok bojkotoval.
Ak nie sú kameňom úrazu denné spánky, tak možno aj kojenie.. niektoré mamky majú skúsenosť, že po nočnom odstavení sa spánok vylepšil.

lucka010
autor
27. nov 2022

@54tinka54 ona práveže sa pýta na 2spanok. Nevydrží pri 1 spanku. Skúšala som. Potrebuje ešte 2. V noci koľkokrát keď ju zoberiem z postielky tak nechce ani papať len si chce vedľa mňa lahnut a v momente spí.

zuzap33
27. nov 2022

@lucka010 tak ju nechaj spat vedla seba. Moj starsi tak fungoval pri mne do 3 rokov. Postielka nehrozila.

54tinka54
27. nov 2022

@lucka010 tak asi len potrebuje tvoju blízkosť. To skôr vyzerá na separačnú úzkosť.. ako prišlo, tak odíde 🙂 syn mal tiež obdobie keď chcel spať len medzi nami na posteli. V postieľke ani za svet.

aliaray1
28. nov 2022

@lucka010 ahoj, ked sa zobudi a lahne k tebe spi. A nechybas jej?

maggiba
28. nov 2022

@lucka010 Bolo, preslo, obdobie. Potom prislo ine.

Moja ked sa tak casto budila, radsej som ju nechala spat s nami, aby som sa ja nemusela uplne preberat a davat ju do postielky, šaškovat. Pravdepodobne ta potrebujem citit, vediet, ze si stale tam a ona stale v bezpeci. Je to uplne normalne. Narocne, ale normalne. Zlepsi sa to. 🧡

lucka010
autor
28. nov 2022

Ďakujem vam za odpovede.