15 mesačné dieťa a nočný spánok

misko772014
14. okt 2015

ahojte maminky chcem sa spytat mali sa v noci budi aj tri krat a chce mlieko.o 19.00 vypil kasu vo flasi 210ml a uz o 21.00 si pytal mlieko a zasa vypil 210ml po pul noci sa zobudi aj dva krat a zasa je hladny.co davate ze vam dieta skoro culu noc spi?

misko772014
autor
14. okt 2015

pardon 15mesacne

svetielocko
14. okt 2015

Ahoj, nemoze byt, ze len vymysla-nie je skutocne hladny, len ked sa uz zobudi, tak chce mliecko? Cize postupne mu znizovat davky, nahradit mlieko vodou ci cajikom a skusat uspat inak ako fladou. Teda vsetko toto v postupnych krokoch nanho aplikovat. Nas maly ma dnes 16mes a nastastie od 11mes, ako som ho odstavila, prespi v pohode az do rana.pokial cez den normalne papa, tak v noci by si mal aj jeho traviaci trakt oddychnut... Moj nazor 🙂

sardinka335
14. okt 2015

@misko772014 je to blbý zvyk a nie hlad... 🙂 Zaludok ma furt napratany tak jasne ze nemoze spat, budi sa, travenie neustale pracuje, zuby naložene v povlaku z mlieka. Moja sa tak budi a to ma niečo vyše 3 mes. čo je ešte normalne. Ale deti okolo roku nepotrebuju v noci nič jesť. Takže je jedno kto ti čo poradí na večeru, nech by zjedol aj ,,rezeň,, lebo budiť sa ti bude tak či tak - je zvyknutý a nastavený tak ze ,,zobudím sa a dostanem mlieko,,. Toť vsjo... 🙂 Hento nie je o hlade...moj nazor.

misko772014
autor
14. okt 2015

no a nemoze to byt ze ta kasa je malo husta?davam iba jednu malu lyzicku.lebo sme kupili v krabicke mlieko s kasu to vypil o 19.00 o 23.00j si vyptal mlieko a spal az do rana

sardinka335
14. okt 2015

@misko772014 každoapdne zruš nočné krmenie. Kaša nemusi byť taka ze tam ,,lyžica stojí,,to tiež nie je dobre na zaludok taky ,,kamen,,....kaša ma byť ,,hodvabna,,.
Na večeru pekne kaša, pomojkať, uložiť a spať...no len ked odburaš ten nočný bufet tak je možné ze pár nocí budu vresky. 🙂

svetielocko
14. okt 2015

Suhlasim so sardinkou. Nasi mi hovorili,nech dam kasu na dobru noc a hned ulozit. Ale neosvedcilo sa nam. Viacere kamosky tiez hovorili,ze ked dali tesne pred spanim kasu,potom babo z toho akoby bolelo brusko,malo ho plne a nevedelo dobre spat. Osvedcilo sa nam, ze davame kasu (cca 150ml vody +kasa podla navodu) asi o 18.00, lebo maly je uz hladny, potom sa este hodinku-hodinku a pol hra, potom vecerny ritual a nakoniec flasa mlieka do postele.
Kamoska,co mali tiez "nocny bufet",ale s cajikom, to zrusila, trvalo to asi tyzden. Postupne znizovala davky, vynechala niektore krmenia - uspavala inak a dali to.nebude to asi bezbolestne, ale drzim palce 🙂

bosoriak
14. okt 2015

@misko772014 Nie je hladny. Dietatu od roka nedavam v noci nic ine, len cistu vodu. A aj to len vtedy, ak je vonku horuco alebo viem, ze cez den menej vypilo. Ziadne nocne stravovanie. V noci sa ma spat, nie vymyslat s jedlom a s mliekom. 15mesacny je uz prilis velky na nocne mlieko.

Ako som to robievala ja - dala som dcere kasu normalnej konzistencie mnimalne dve hodiny pred spanim. Mlieko tiez minimalne hodinu pred spanim. V noci potom bola ponuka cistej vody (ja som rovno ponukala z pohara, ale moje vedeli pit z pohara, neviem ako tvoj syncek). Ak nechceli, nemuseli, ale nic ineho nedostali. Prvu noc bolo mrnkanie, druhu uz pohoda. Ale od tych 10 mesiacov nemali v ustach v noci nic ine, nez vodu a funguje to.

Nie som despota, viem, ze deti sa v noci budia, je to normalne. Moje dve maju teraz 6 a 4 a aj tak sa obcas v noci zobudia, na zly sen, na cokolvek, to samozrejme riesime. Ale jednoducho pripravovat dietatu nad 12 mesiacov v noci nejake jedlo alebo mlieko uz je trochu moc.

bajana
14. okt 2015

Nedávam večer kašu, už vôbec nie vo flasi. Normálne sa navečeria (chlebík, polievka, občas dam aj tú krupicu v kravskom mlieku, jogurt) okolo siedmej, o pol ôsmej sprcha, o ôsmej spi. Ak sa prebudí, tak na vypadnutý cumeľ. Neje ani nepije vôbec nič odkedy sme prešli na UM z kojenia v 10m. Mlieko pije len ráno, inak je 5x denne. Má 13,5 mesiaca.
Nocne jedenie nie je potreba ale zvyk a závislosť. Treba ho zrušiť, aby si nedopadla ako maminka z nedávnej diskusie, ktorej dieťa v 3r vypilo v noci skoro liter mlieka....

misko772014
autor
14. okt 2015

moc vam dakujem za rady a za pomoc

lubi40
14. okt 2015

Ako pisali ostatne zienky, len upravim-dieta od 6 mesiacov nepotrebuje v noci jest, niektore deti mozu mat hlad, ale mliecko v noci davat max do 1 roku aj to max 1x za noc. Inak je to len o zvyku. Ja som oducala syna ked mal 7 mesiacov. Prvu noc som dala cajik-ani som ho nevybrala z postielky-parkrat si potiahol a spinkal. Druhu noc - to iste a tretiu sa ani nezobudil. Akurat sa mi zacal budit rano o siestej-miesto o siedmej, ale aj to sa casom upravilo. Takze bez stresov a bez placu za 3 dni🙂 Teraz sa v noci budi, lebo chce ist k nam do postele (kazdu noc), ale ma rok, tak ho nechavame, vsak je nas 🙂

8291
14. okt 2015

My mame tiež 15 mesiacov a klop klop večer o 19-19:30 kaša a ráno okolo 4-5 si vypýta mlieko.mame obdobie že aj v noci sa zobudí ale dostane čajik a spinka dorána ale ja som začala nočné krmenie uberat v 5 mesiaci a keď mala 10 mesiacov tak sme nocne mlieko uplne vyhodili,jasne že sem tam ho dostala ale to len keď večer mi nechcela poriadne papať tak to som vedela ze v noci si vypyta ,no pokiaľ sa večer pekne napapala tak do rana musela vydržať s čajikom,hoci boli pár krát cirkusy,s cieleným plačom,to už poznám kedy plače že má dôvod a kedy s nejakým cieľom.Ale zasa každé dieťatko je iné.tak len vydrža

siska53
14. okt 2015

@misko772014
Maly v tom case dostal vecernu kasu. Dcerka tiez,plus este na uspatie si cucla z MM. V tom case prespali uz davno spali celu noc. Prosto su take typy.