Nočný spánok 5 mesačných dojčených bábätiek

janiny123
7. mar 2022

Chcem sa spytat ako vam spia v noci deticky? Moja mala bude mat za 3dni 5mesiacov a teda v noci spi katastrofalne. Zaspi o 21.00 potom je o 23.00 hore o jednej o tretej a potom uz buntosi kazdu hodinu az do 6.00. Ja som nevyspata znicena nestastna ue sa nemôžem vyspat 😭

diamond007
7. mar 2022

@janiny123 spí s tebou?

sima1415
7. mar 2022

Detto aj spí keď spí vedľa mňa

diamond007
7. mar 2022

@janiny123 moja sa tiež budí prvé dva či tri razy po 2 h a potom každú hodinu. Nie vždy dávam prso, snažím sa to sledovať a nedať skôr ako po 2.5h. a po druhé, ukladám po postieľky, po prvom zobudení okolo 10tej nechávam v posteli. Vstáva ráno o cca piatej a večer ide spať o pol ôsmej

janiny123
autor
7. mar 2022

@diamond007 ano spi so mnou lebo nechce sa mi ju kazdu chvilu prekladat. Cez den spi kazde dve hodky je hore a potom spi bud hodinu alebo hodinu a pol vychádza to tie 4spanky.neni cez den moc prespata a zato v noci potom dohana jedenie lebo furt je potom na cecku v noci

janiny123
autor
7. mar 2022

@diamond007 ako fungujete cez den ked ste tak skoro hore?

mamkalentedkova
7. mar 2022

Je to proste bábätko...vedela si,do čoho ideš..každé bábo je iné a neexistuje nejaký spôsob ,ako si prispôsobiť spánok dieťaťa podľa svojich predstáv,aspoň podľa mňa teda .Možno sú matky,čo na to majú patent .Ja mám deti tri a každé spalo úplne inak ..najstarší nespal cez deň mimo kočíka takmer vôbec ,v noci bol hore aj 10 krát ( bol dojčený),Prostredná na umelom mlieku ,cez deň vedela pospať na obed aj tri hodinky ,v noci spala asi od 5 mesiaca celú noc,ale bola na umelom mlieku ..najmladšia,teraz 8 mesačná sa vie ešte stále niekedy budiť aj trikrát..inokedy zasa iba raz .nespí pri mne .spí v postieľke ..tiež sme mali obdobia ,že vstávala aj každú hodinu trvalo to zhruba dva týždne .Niekedy majú bábätká rastové špurty a sú aj viac hladné skrátka to len vydržať ..BTW..susedka má rovnakú starú ako je moja Nelka ,a vstáva doteraz v noci aj 20 krát ,takže je už 8 mesiacov nevyspata a cez deň ju uspavam len v nosiči alebo má rukách a to ma už 10 kg ...

janiny123
autor
7. mar 2022

@mamkalentedkova hej vedela som co ma bude cakat ale nevedela som ze to nevyspatie budem az tak zle znasat. Poviem si zakazdym sak to neni az take zle. Aj ja uspavam v nosici hlavne to rano lebo v tej zime nechcem ist s tou malou von. Potom na obed v kocari a poobede a vecer zas v nosici nechce uz zaspat na prse lebo je do 10minut najedena a nestihne tak rýchlo zaspat.

autumm
7. mar 2022

Aj moja takto vstavala. Teraz ma rok a ešte stále tak vstava🤣🤣 ale uz o 5 je hore. Kazde babo je iné. Niektoré prespia od narodenia celú noc. Iné sa budia až do 3 rokov. A hlavne dojcene deti sa budia častejšie. Ale ani to není záruka

diamond007
7. mar 2022

@janiny123 nie. Detičkám sa to otočí neskôr. Je to prirodzené, potrebujú spať aj deň aj noc, preto majú kratšie noci. Záchvilu sa otočí a bude viac bdiet cez deň a noci sa predĺžia.
Ona vstáva od narodenia o tej 5tej, najskôr to bolo kakanie, teraz je to vstávanie lebo chce plazit, zväčša o hodinku už živá a chce spať zas len to mi už vstáva staršia takže reálne vstávame o tej piatej.
Tvoja pravdepodobne potrebuje impulz na zaspatie, aj moja a funguje na ňu tapkanie po zadočku. Na staršiu fungovalo len nosenie na rukách len aj noc takže to som uspavala tak. Nič moc s tým by som osobne nerobila, len v noci ju uspala aby nebdela. Hoc aj na rukach

diamond007
7. mar 2022

@janiny123 okolo tých 7-8mych keď prejdú na dva spánky denne tak pospi lepšie v noci snáď, u nás sa to potom ale naspäť zhoršilo okolo roka a preto som prestala kojit potom aj...
Jedine teraz uspavaj a nedavaj prso každú hodinu nech to nemá jak cumel

mamkalentedkova
7. mar 2022

@janiny123 no s tým sa musíš len zmieriť 😂😂..asi ti nič iné nezostáva .Máš ešte aj iné deti ? Nevieš si cez deň trochu ľahnúť a dospat trošku ? Keď si tak veľmi vyčerpaná ? Moja začala lepšie spávať teraz ,keď sa začína plazit ..asi sa cez deň viac unaví ..ale tak teda aj papá cez deň prikrmy ..snažím sa už 4 chody tak je aj sytejsia ,aj tých vnemov je viac ..Tak možno aj u vás to tak bude .Dovtedy ozaj len vydržať 😉

mamkalentedkova
7. mar 2022

@janiny123 a teda ..švagrinej bude mať v máji dva roky a doteraz sa vie budiť aj trikrát za noc a to v apríli čakajú druhý prírastok 😁

janiny123
autor
7. mar 2022

@diamond007 ďakujem ste zlata vsetko dobre prajem aj s detickami

janiny123
autor
7. mar 2022

@mamkalentedkova mam starsiu 8rocnu tam uz skola ucenie je to narocne teraz sme aj cerstvo po korone muz mi vravi ze zato som taka vycerpana neviem sa dospat aj ked si idem skusit poobede lahnut neda sa mi zaspat lebo sa treba zo starsou ucit

ennna
7. mar 2022

Moja presne to isté, do 5 mesiaca sa budila raz, dvakrát a potom katastrofa... Kadečo sme skúšali, dokonca ju nechať spať v izbe samu, ževraj to pomáha... Nič... Akurát, že ona aj cez deň spala veľmi máličko. Pomohlo až to, keď som sekla s nočným kojením cca v roku a pol (presne už si nepamätám)... 4 noci diskotéka, už som to chcela vzdať, ale na 5. noc ako keby utalo a zrazu prespala celú noc... Ten rok dovtedy som fungovala na autopilota, spala pri mne a prosto som len vždy vytiahla prso a spala ďalej. 😄

mamkalentedkova
7. mar 2022

@janiny123 a doobedu ? Kým je v škole ? Aj keď varenie ,upratovanie ..alebo ti nevie niekto prísť na chvíľu pokocikovat aby si si trošku oddýchla ? Viem,že je to náročné ..ja mám chlapa v zahraničí ,okrem malej 11 a 13 ročné deti..na všetko som tu sama ..varenie ,upratovanie,domácnosť,nákupy ,starostlivosť o deti ..keď aj pracuje doma je do večera v práci,takže s deťmi netravi takmer žiaden čas ...Ale musíme to zvládnuť 😉Sme predsa ženy a tie zvládnu všetko 😉

diamond007
7. mar 2022

@mamkalentedkova tak v hentom veku to je skôr zlozvyk... Po 1.5roku sa dá s citom a bez placu naučiť dieťatko samé spať celú noc. Nenahradzat mlieka, cumlíky a iné pomôcky ako novorodencom. Ale samozrejme o Tom potom 🙂

mamkalentedkova
7. mar 2022

@janiny123 a po covide mi mala tiež inak úplne hrozne spávala v noci ...predtým aj zaspavala krásne sama ..od test zaspáva len na prsníku alebo na rukách ..takže úplne tá chápem .ale teda asi ozaj sa.len zmieriť s tým a byť čo najviac v pohode

mamkalentedkova
7. mar 2022

@diamond007 myslím,že k tomu aj veľmi rýchlo pristúpi,keď bude v noci vstávať k dvom 😂😂. ale vôbec jej teda nezávidím 😂

janiny123
autor
7. mar 2022

@mamkalentedkova poprosila som svokru ci by neprisla lebo som s nou v kuse 24hodin. Muz je stale prec robi aspon nakup aspon to sa nemusim trepať aj s tou malou po obchode.

mamkalentedkova
7. mar 2022

@janiny123 viem presne ,aké to je ..24/7 nonstop proste..koľkokrát ste mnuz aj z vane utekala ,keď sa mala zobudila ..na rožky sa mi ani nechce ísť ,keď si predstavím,že musím obliekať ešte aj ju 🤦..tak aspoň keď si starší doma ,tak ju vedia na chvíľu zabaviť

janiny123
autor
7. mar 2022

@mamkalentedkova presne som rada ze mam tu starsiu aspoň trochu ju zabavi

mamkalentedkova
7. mar 2022

@janiny123 aspoň aká taká pomoc 😉 snáď sa vám ten spánok upraví tiež ako nám ,keď sa začne viac hýbať u nás to je dosť vidieť ,tá zmena ..a to cez spí ešte 3 krát ..niekedy aj 4 ale asi po 20 minút 😂😬😬

janiny123
autor
7. mar 2022

@mamkalentedkova ďakujem aj vam vsetko dobre

majlo1234
7. mar 2022

Ja mam sest mesacneho, a spi tiez velmi zle v noci, plne dojceny a posledne dni teda celu noc je na didke a ja nespim vobec😀 cez den ma dva kvalitne dvojhodinove spanky, aspon to som rada. Ale teda ak rano vstane o piatej, vavsinou zobudim muza( spi v inej izbe, aby sa vyspal) a ide k nemu on, a ja si pospim hodku. Ale ak sa neda, tak nejako prezijem den. Hlavne na to nemyslim a nepocitam radsej, kolko som bola hore v noci. Ale kognitivne schopnosti mam na nule😀musime vydrzat

janiny123
autor
7. mar 2022

@majlo1234 ja som tak isto dcera s muzom spia vo vedľajšej izbe aby sa vyspali. Som uplne vypata potom nemám chut sa s tou ani hrat spievat idem proste ze nasilu proste snažím sa to cele prezit