2 ročná a zaspí len pri kojení

janap358
23. jan 2019

Baby malá ma 2 roky a 3 mesiace. stále sa kojíme.... kojíme sa len na obedný spánok a na nočný spánok a v noci keď sa zobudí...... totiž to je,že som ju naučila zaspávať na prsníku , moja chyba..... chcem ju od toho odnaučiť ale ako? poradte nejaké super rady..... keď jej nedám začne strašne plakať a aj teplé mliečko som jej ponukla namiesto prsníka a to davala preč a chcela len prsník.... niekedy mám toho dosť a už by som chcela aby spávala sama len neviem ako.....

gabulienka623
23. jan 2019

Ja som dcérku odstavila pred 2 mes. Mala 2roky a 2mes, teda ako tvoja. Kojena bola na požiadanie, aj 10x denne, samozrejme aj tak zaspavala. Jednoducho som si prelepila bradavky leukoplastom, s tým že maminka má bobo 🙂 a bolo po kojeni, nevyronila ani slzicku. V takomto veku už tomu rozumela že mám bolacku a jednoducho sa nedá. Takže bez kriku, bez plaču, úplne v pohode. Odstavila som tak obe dcérky. Skúste, držím palce

gabulienka623
23. jan 2019

A na spánok sme zaviedli dudlik. Najskôr vypluvala, o pár dní si zvykla

janap358
autor
23. jan 2019

@gabulienka623 no presne toto som skúšala ja, som jej hovorila že ma bolia a že je už veĺká aby sama zaspala a začala sa henvať a plakať

pininka
23. jan 2019

Kamoška tiež mala tento problém, dcérka mala skoro tri roky. Nakoniec si natrela prsia horčicou a mala že fuj a odvtedy je to ok. Samozrejme sa konečne aj vyspali normalne.

deti95060810
23. jan 2019

@pininka krutééé...

pininka
23. jan 2019

@deti95060810 prečo kruté? Mala to neochutnala, len to zavonala. Poznám také čo si nasypali na prsia Peter, lebo už nevedeli čo. Jednoducho deti to nie vždy vedia pochopiť len rozprávaním.

asia83
23. jan 2019

@janap358 Deti musia vidieť, nestačí povedať.

lilka5566
24. jan 2019

asi budem za zlú ale kruté je podľa mňa kojiť 3 ročne dieta 😂

@deti95060810