4,5 mesačne dieťa má 30 minutové spánky

jarca1111
9. máj 2019

Ahojte, nas maly nepospi nikdy dlhsie ako pol. hod. Uz som z toho zufala, lebo vidim, ze je unaveny, ze by este pospal. Skusala som uz asi vsetko mozne, lezim pri nom hladkam ho aby citil, ze som pri nom a aby hajkal dalej, no zacne sa krutit, pucit a je po spanku. Stale iba pol hodina.. v noci spi celkom ok od cca 20:00 do 4:30 a potom zase tie polhodinovky.. Nechce spat ani v kociku, ani na rukach, ani v nosici.. Je tu niekto s podobnym problemom ? Ako ste to riesili ?

jankalis
9. máj 2019

@jarca1111 a predtym spaval dlhsie?ked bol mensi?

moneequa
9. máj 2019

@jarca1111 nijak, cakali kym to prejde, nic nepomahalo, ale aspon vonku spaval vacsinou dlhsie, tam sa nam ho podarilo dalej uspat, ale vzdy po 30 min sme videli ze sa prebera.

jarca1111
autor
9. máj 2019

@jankalis tak cca do 1-2 mesiacov vedel pospat aj 2-3 hodinky... ale tiez mal take, ze spal len 20-30minut...

jarca1111
autor
9. máj 2019

@moneequa och a kedy vam to preslo ?

miruslb
9. máj 2019

Ja som musela byt s malou do jej 7 mesiacov iba vonku v kočíku. A prechádzať sa. Inak by tiež spala tak málo. Bolo to veľmi ťažké obdobie, ale akosi to prešlo a potom zaspavala tiež iba v kočíku, ale to som ju len uspala a nechala pod oknom a spinkala. A teraz ma rok a už konečne zaspí aj na posteli. Síce potrebuje aby som bola pri nej, lebo keď sa začne mrvit po 40 min tak stačí ze ma vidí a zaspí ďalej

moneequa
9. máj 2019

@jarca1111 asi ked mal 8m sa to zacalo obracat a doma dokazal spat dlhsie, vyse hodinky a vonku sa budil po 30 min lebo uz vnimal co sa to deje vonku , zvuky tak nezaspal dalej. Ale niekedy aj doma bol hore po 30 min. Potom v roku spaval doma aj 2x 2 h , co som dovtedy nezazila od jeho 3 m a teraz potiahne aj 3 hodiny obedny spanok . U nas sa to nastastie napravilo, lebo som citala , ze take deti uz nechcu ani spat cez den od 1 r

kobz
9. máj 2019

Ja mam 10 mesacneho synceka a on ma taketo polhodinove (ale rozumej polhodinove na minutu 30 minut, ani dlhsie ani kratsie) uz cele mesiace. Teraz uz vydrzi 3 hodinky byt hore, tak sme 3 hodinky hore, polhodinu spinka. Uz sa tym netrapim, proste to tak ma a raz si urcite navykne na dlhsi spanok 🙂 starsi syncek bol taky isty, takze ma to neprekvapuje, hoci som dufala, ze pri nom to bude lepsie 😁🙂 u starsieho sa to zmenilo az tusim nejak po roku 🙂 len vydrzat a vela sil 🙂

alica_matejka
9. máj 2019

toto obdobie bude musiet len samo prejst ako ty s tym nejak nemas co spravit. mozno ma proste take obdobie, ze mu cez den taky spanok staci. do skolky chodite?

mirola
9. máj 2019

Ja som mala toto s malym ze spaval 2x alebo raz denne po 30 min. Presne na minutu, hodinky som si mohla podla toho nastavt. Ci kocik, ci nosic, ci postel... bolo to uplne jedno, potom prislo obdobie, ze spal uz len raz denne 30 minut a to len v kociku vonku, cize zima, mraz, dazd, sneh... nikto nebol vonku len vzdy ja ako taka cicina 😂.. som kocikovala len aby spal aspon chvilku...
v 9 mesiacoch zrazu utalo, zo dna na den zacal doma spavat 2 hodiny doobeda a hodinu a pol poobede... este len dodam, ze moj maly bol v noci aj 20x hore, cize ty mas aspon ten nocny spanok dobry, my sme mali ciste peklo...

diewcatqoo
9. máj 2019

@jarca1111 Ahoj, tiez sme to takto mali. Syn od narodenia spal vzdy len po 30 min, cez den sa budil potom kazdu hodinu. Skusali sme vsetko, ale nic nepomohlo. Bolo to na slucku.
Ked mal dva roky, par dni po narodeninach, akoby utal a zacal spat celu noc a pocas dna dal aj 2 hodinovy spanok. Podla mna to malo v nasom pripade suvis so zubkami, pretoze par dni po tom, co zacal spat, som si vsimla, ze uz ma vsetky prerezane.

vilma7
9. máj 2019

Ahojky, aj náš syn tak spával cez deň, nič sa nám s tým nepodarilo urobiť, sme si podľa neho mohli hodinky nastaviť- 30 min a dosť. V noci sa tiež často budil na kojenie, ale vstával vyspatý, nie unavený.

dancura
9. máj 2019

Ja ta nepotesim asi..nam to trvalo strasne dlho a teda stale to ma nasledky a to ma dcerka vyse 2 rokov. Zvycajne sa po 30min zobudi a musim ju utisit,ale aspon uz zaspi...sice na prsniku,ale aspon este potiahne. Inak nam cisto len 30min spanky trvali asi do roka. Sice aj potom a stale sa budi po 30min, ale v nosici mi potom zaspala este dalsich 30 min. V noci sa stale budi x krat, ale menej ako volakedy, ked bola hore cca 12x za noc. Pevne nervy prajem...viem,ze je to o drzku.

lili777
14. máj 2019

@jarca1111 ja ta nepotesim asi. Moj syn spaval uz v dvoch mesiacoch 3x denne 10 minut, ale v noci nezvykol zurovat. Kedy to skoncilo? Zajtra ma 10 rokov a spanok je stale nepriatel, malinky posun nastal, ked zacal chodit do skoly, vtedy by rano radsej spal. A celkom mily zlom nastal, ked pochopil, ze za to, ze je hore on, nemusia byt vsetci a prestal nas budit rano cez vikendy. To mal cca 6 rokov

ewe182
22. júl 2019

U nás presne to iste medzi 3-4 mesiacom 30 - 40 min cykly. Týždeň som to brala tak ze dobre tak si hore asi ti viac netreba ale celý týždeň bol od o Eda do večera umrncany urevany unavený. Tak som si niečo o tom čítala. Deti ktoré nevedia sami zaspať sa nevedia dostať z jedného cyklu do druhého a teda im treba bud pomôcť alebo naučiť samich zaspávať. Skúsila som kombináciu. Bolo to na nervy. Keď som vedela ze mu nič nechýba napapany čistý ešte nie moc vyčerpaný, nechala som ho v kočíku 1-2 minúty plakať, ukludnila na rukách položila bdeleho do kočíka a zas to isté keďže je malý nenechala som ho dlhšie, väčšinou na ten druhy krát pekne zaspal. Jasne ze nie vždy keď bol veľmi rozrušený dala som mu dudku. Po týždni sa to začalo zlepšovať z 3-4 krátkych spankov denne vznikli 2spanky po 1,5h a ďalšie dva spánky hodinové. Uvidíme ako to pôjde ďalej ale aj toto je pre mňa pokrok. Podľa mňa sa stym netreba úplne zmieriť. Hlavne ak je dieťa mrzute a unavené. Raz som ho medzi cyklamu uspaval 40 min a potom zaspal na hodinu. Od vtedy max 15 minút medzi cyklami.
Vyskusaj ho ešte uspať.