Budenie sa 7 týždňového dieťaťa počas spánku

betka011
1. jan 2014

Môj 7 týždňový syn doteraz pekne spával, cez obed aj 4 hodiny, niekedy aj dlhšie. Posledný týždeň sa ale stále budí. Skúšam ho uspávať na rukách, kojením, všeliak možne ale aj tak mi toľko nepospí. Potom je nervózny, nevyspatý a celý deň len na rukách. V noci spí pekne. Neviem ako ho uspať alebo čo robiť aby mi pospal cez obed dlhšie. Budí sa aj v kočíku aj v postieľke.

jamabe
2. jan 2014

Spánkový režim sa u malého dieťaťa môže často meniť. To ti aj pekne potiahol 4 hodiny - to naša nevydržala nikdy! Len v noci.
Tak jednoducho tvoj už potrebuje spať menej. Nepíšeš koľkokrát cez deň spí alebo ako dlho vydrží bdieť. Medzi jednotlivými spánkami by mal byť hore maximálne 2 hodiny, potom ho treba uložiť aj keď nevyzerá unavený. Len skúšaj, tie zvyky sa každú chvíľu menia. Naša spávala v kočíku krátko (max. 30 min.) a odrazu sa to zmenilo a zo dňa na deň potiahla v kočíku aj 3 hodiny. Keď nie kočík, tak skús nosenie. A to že chce byť na rukách je úplne normálne. Chce byť skrátka u teba 🙂 Netráp ho - keď nechce spať dlhšie, tak nebude. Zato môže spať častejšie...

euka210
3. jan 2014

aj nas bol krasne spave babetko 3-4h spanku, ale po par tyzdnoch je uz taky ako bol starsi hned po prichode domov...zaspi na dlhsie v nosici, kociku a aute...na prsniku krasne zaspi, ale o 5-.10min je hore...20min. je uz rekord. A noci tiez nie su problem, tak 2x je hore. Ani starsi v takom veku nemal problem s nocou. Tiez neviem cim to je a nemozem ho hodinu uspavat, lebo mam aj starsieho a ten tiez chce mamu. Je to na nervy a cakam co bude, ked mm skonci dovolenka a pojde po sviatkoch zase do prace.

lubka1983
3. jan 2014

@betka011 dieta sa meni,budi....ved ma len 7t nevie co sa deje.....nas starsi nam robil vies co do roka?????na hrudi spaval v noci cez den v kociku uspat???hodinu uspavala 20min spal a reval a reval a nepomohlo nic len cas cas....

betka011
autor
3. jan 2014

juj, tak to som na tom dobre, ale už pospí zas tie 3 - 4 hodinky, ale v kočíku 🙂 🙂 🙂

betka011
autor
3. jan 2014

Ako to všetko čítam, tak neviem na čo sa sťažujem, mne potiahne v noci aj 8 hodín, raz dokonca aj 10. Len ma trapilo, že som na ňom videla, že chce spať a nevedel ako. Ale už vieme ako na to 🙂 🙂
Vravím, že stále lepšie celý deň na rukách ako celú noc 😉