4 mesačný dlho spinká

petra8786
18. feb 2013

Chcela by som sa spytat,či neviete,ako je to,ked mi maly spi celu noc ..ma 4 mesiace..a takto spi uz od 3tieho mesiaca..zaspi o 21vej a zobudi sa rano o 6tej na mliečko a potom zase spi do 10tej...lenze mam problem,ze mi trosku chudne a mala by som ho krmit castejsie ..lebo len kojim a nechcem prikrmovat..lenze ako ked on spii stale...aj cez den spi nejake 3-4 hodiny vsade citam ,ze mam kojit 14krat za den..lenze prinom som rada ked ho nakojim 4-5 krat....bojim sa ,že sa mi takto strati mliečko....poradte čo s nim 🙂

charlottte
18. feb 2013

Skús ho budiť ked ti nepriberá...Mne malý od narodenia prespí celú noc, v nemocnici mi ho kázali každé 3 hod. aj v noci budiť a krmiť, ale ked mi pekne priberal a pekne prespal ja som to nerobila (mne priberal 1 kg mesiac a to bol iba kojený)

petra8786
autor
18. feb 2013

ja tiez iba kojim,lenze ked ho v noci zobudim tak zaspi aj tak na prsniku..ma tvrdy spanok a nechce poriadne sat mliečko...
@charlottte

charlottte
18. feb 2013

@petra8786 no tak stále budiť budiť, aj môj bol taký spachtoš, akurát že priberal...ja som ho štípala, šteklila a musel proste piť

petra8786
autor
18. feb 2013

@charlottte ja som to dneska zacala robit tak,ze si odstriekavam mliecko a vylievam mu to s flaškou do ust ked spi 🙂 ani sa na to nezobudi🙂)a pritom cucka 🙂)mozno toto bude dobry sposob 🙂

carodejnica
18. feb 2013

@petra8786 čo to znamená, že "trošku chudne" ? Určite nie fľašu (ja som odstrašujúci príklad, môj syn sa po podaní mlieka z fľaše v pôrodnici neprisal, pomohla až laktačná z Mamily) a určite sa poraď tu http://www.mamila.sk/pre-matky/poradna-dojcenia/ a nie na MK 😉
p.s. dcérka mi prespala celú noc od 1 mesiaca, do pol roka a v pohode, cez deň dohnala, čo nestihla v noci 😉

hameeda
18. feb 2013

@petra8786 : neboj sa ak bude hladny tak sa zobudi, proste mu to staci, moja mala bola taka ista, teraz ma desat rokov a doteraz je spachtoska, mi sme zacali od piateho mesiaca pridavat normalnu stravu a tak rano sa napapala kasicky, a poobede zemiacikov, a bolo dobre, nemusi priberat ako raketa, daktore deticky priberu viac ine menej, hlavne ak su zdravucke, pokial spokojne spinka tak ho nechaj, on vstane ak bude hladny, pokial nestraca na vahe tak to je ok

petra8786
autor
18. feb 2013

@carodejnica no schudol za dva tyzdne 40 gramov a nic nepribral

petra8786
autor
18. feb 2013

@carodejnica teraz ma 6 kg ...

adkaa
18. feb 2013

ahoj, ak je babatko velmi spave, pomoze kontakt koza na kozu alebo co najblizsi kontakt. Neviem, ako spavate, idealne by bolo spolu v posteli alebo prisunut detsku postielku uplne k vasej a dat dole bocnicu. Cez den nosenie v satke. Jednoducho aby ste boli co najviac spolu. Ak babatko zobudis na kojenie, tak ti pravdepodobne velmi rychlo opat zaspi. Nepomaha ziadne stipanie, steklenie a pod. Aby sa babatko poriadne napapalo, potrebuje sa dobre vyspat. Ked ho budes chciet nadojcit, zober si ho k sebe na hrudnik (idealne koza na kozu, alebo aspon ty si mozes rozopnut koselu, ci tricko), ono sa instinktivne samo zobudi a napapa. Pritom mu mozes skusit stlacat prsnik, aby mliecko lepsie tieklo, ked uz nepije, iba saje naprazdno. Mozno by bolo vhodne zavolat si aj laktacnu poradkynu, nech skontroluje spravne prisatie-vtedy babatko ziska co najviac mliecka, popripade, zvysit trosku tvorbu mliecka (?), lebo babatka zvyknu zaspavat aj ked je tok mliecka slabsi, ale to uz bude laktacna vediet, ked uvidi vase dojcenie osobne...A urcite nie flasu-tam je tok mliecka stale rovanky a rychly, kdezto z prsnika mu tecie raz pomalsie a raz rychlejsie a moze sa stat, ze ti zacne prsnik odmietat, lebo flaska mu bude pohodlnejsia. Drzim palce 🙂

carodejnica
18. feb 2013

@petra8786 Tak potom určite kontaktuj poradňu http://www.mamila.sk/pre-matky/poradna-dojcenia/ resp. priamo poradkyňu.. 😵

petra8786
autor
18. feb 2013

@adkaa dakujem za rady 🙂 😉

svetlusska
18. feb 2013

@petra8786 ahoj ja by som kontaktovala laktacnu poradkynu urcite a flasu cim skor zahodila 🙂 je zbytocna ked mas vlastne mliecko 🙂

eveenka
19. feb 2013

@petra8786 necitala som predosle odpovede, aj mne mala prespavala v noci aj celu noc v kuse bez kojenia, niekedy som ju nechala ked som bola moc unavena a potrebovala som sa vyspat, ale ked ma moc tlacili prsia, vzala som si malu k sebe a ona sa v spanku pricucla, napila sa a spinkala dalej. Skus aj ty aspon kazdu druhu noc, lebo nocne kojenie najviac podporuje kojenie a dieta v noci aj najviac pribera. A cez den by som kojila tak kazde 2,5-3 hod, skus takyto rezim na tyzden odvaz si ho nazaciatku a nakonci a uvidis kolko pribral za ten tyzden 🙂 budes milo prekvapena 🙂

dm
19. feb 2013

@petra8786 ahoj, bud rada ze ti tak krasne spinka..co by dali ine za to:o)))..nas spinkaval krasne tiez od 4 mesiacov..to je super, asi by si bola nestastna keby ti spal 3 hodiny v noci a cez sen vobec..
Co sa tyka kojenia, ked mu to staci a je zdravy, tak je v poriadku..ak sa bojis o mlieko, nakup si flasky a odsavaj si, oorom daj do mrazaku a ked pride kriza pouzij to..
Hlavne klud..nehladaj problem ked este ziaden nieje lebo ti z toho sibne- viem o com hovorim:o)))

petra8786
autor
19. feb 2013
petra8786
autor
19. feb 2013

@dm ja si odsavam..ale toho je maličko co si odsajem asi najviac 20 mililitrov..co asi nic moc neni hmm..neviem si odsat toho mliecka vela....neviem,ci vela vypije alebo ho mam malo už

petra8786
autor
19. feb 2013

@eveenka presne toto robim co si napisala aj som to teda robila...alee..maly zacal chudnut..respektive mi nepribera....pritom jedavam kazde 3 hodiny cez den a prsia boli vtedy natlakovane..a v noci som tiez tak krmila ako vravis hmm

monika15
19. feb 2013

@petra8786 v noci by som ho nekrmila, to ti spinka krasne 21-6 ale by som ho zobudila naprilklad o nejakej 8 rano, a aby spal na obed troska, tak troska mu to posunut.
Drzim palce.

dm
19. feb 2013

@petra8786 mozno sa fakt tak vela napije a preto aj tak krasne spinka..pozri..uvidis ako vaha dalsi tyzden..mozno len to tak pekne spotrebuva..deticky niesu podla katalogu ako to niekedy vsade pisu..znama ma zas podla doktorky mac tucne dieta..pritom je asi pol kili nad tabulku a papa iba mliecko od maminky, ziadne prikrmovanie..odsleduj si vahu a ak by dlhsie uberal na vahe tak zbehni k doc, ak je to ale len chvilkove, tak sa nestresuj..mliecko sa ti moze stratit kvoli stresu..viem, ze je to tazko aj mne bolo ale ked uz som hladala proble a este ziaden nebol, stopla ma mamina, skus sa porozpravat aj z nejakou takou blizkou osobou aby ta trosku krotila keby nieco a hlavne ti poradila..mozno aj ta laktacna by bola ok..hlavne klud:o)..verim ze budete ok, dlho kojit a krasne spinkat:o)

janabanana
19. feb 2013

je to jen moj názor a lekarka mi to vela nevyvracala tiež len kojim a malá zpočiatku priberala ako deti na UM pak sa to zbrzdilo až skoro zastavilo dr. mi naznačila niečo o UM a ja som rázne povedala že pokial je malá spokojná a nejaví sa hladná moje mliečko jej stačí a ak nie tak sa zas rozkojíme. Buď rada že ti spinká čo bych za to ja dala len pre porovnanie my teraz v 5.mes mame 6 a pol kila a 65 cm porodné miery 51 cm 3580g

aliza
19. feb 2013

@petra8786 no ja by som ho viac krmila cez den, urcite by som ho v noci nebudila a nenarusala nocny spanok a nekazila navyk, bud rada, ze spi. v noci sa ma spat, ked uz sme pri tom. Ale cez den ho mozes kludne budit, by som ho skusila krmit kazde 2 hodiny. Cize zvysit pocet dennych krmeni aspon na dvojnasobok.

petra8786
autor
19. feb 2013

@dm to ste ma upokojili baby..lebo malemu som dnes skusila kupit nutrilon a dala som mu po vecernom kojeni 100ml...lenze on si vycucal len 40 ml a mal dost ,a este vyvratil..takze asi mu to moje mliečko nakoniec urcite stači..nenecham sa teda ani ja strasit s doktorkou,že maly je chudy a neviem co..myslim ze chudy neni ked ma 65cm a 6000g ..myslim,ze je to ok na to ze predvcerom mal 4 mesiace....nemusi mat snad velike bruško ....hlavne ze v noci spinka spokojne aj cez den..keby bol hladny urcite by stale plakal,..alebo viacej..a ja ked je hladny aj tak ho hned nakojim,,,?)
@janabanana