Je takýto režim s bábätkom OK?

katka3212
8. apr 2023

Ahojte , som prvorodička a neviem či to robím správne , či ho “ nezanedbavam “ a mala by som sa mu venovať viac .

Nás den vyzerá takto , rano okolo 6:00 - 7:00 sa zobudí a nakojim ho, prebalim , pomojkam .
Potom ho uložím okolo 8:00 spat, a spí tak do 11:00-12:00.
Potom sa zobudí a zase kojenie, prebaľovanie, mojkanie. Cca o 14:00 zase zaspi a spí 17-18:00 . A zase dookola to iste … okolo 00:00 ho posledný krat nakojim a zobudí sa mi potom o 3:00 v noci . To ho len nakojim a prebalim a spí ďalej do 7:00.

Je to ok??? Alebo čo by som s nim mala viac robiť ? Mám ho budiť častejšie ? Lebo mne to pride veľmi jednoduché takto .

Ma 6 dni 🙂
Ďakujem za rady 🙂

autumm
8. apr 2023

Strasne som sa smiala ze je to takto jednoduché 🤣🤣 ale áno, je to úplne normálny režim s bábätkom. Tiež sme taky mali. Neskôr už bude dieta viac bdiet a bude treba ho zabaviť nejako 😊 užívajte.

majlo1234
8. apr 2023

Jasne, je to ok😃 mne napriklad liezlo na nervy to nekonecne usoavanie a kojenie tritisic krat za den, viac mi vyhovuje jeden denny spanok😃

zitaje
8. apr 2023

Buď rada 😀 neskôr sa to začne 😉 novorodenci veľa spia, aby sa matka mohla po pôrode zotaviť. Potom začnú zuby, priveľa stimulov a večerné plače, v horšom prípade problémy s bruškom, separačná úzkosť... teda želám ti, aby si mala pohodové dieťatko, možno to nezažiješ, zatiaľ sa teš, že všetko stíhaš a zvládaš, veľa spi, kým sa dá.

pukina
8. apr 2023

ja ti jednu radu dam: neries vsetko az tak do hlbky lebo sa neskor zblaznis. rob veci intuitivne. babatko je male, potrebuje sa aklimatizovat na vonkajsi svet, uzivaj si, ze ti krasne spinka a oddychuj aj ty, nacerpaj sily po porode.

zenulkaaa
8. apr 2023

Tak ak mas babatko, ktore spinka, tak ano je to velmi jednoduche. Ja som tiez tak mala, moj maly spal, budil sa pravidelne po 3hodinach. Najedol sa a spal dalej. Ked bude babtko vacsie, bude menej spinkat, bude to uz ine. Bud rada a urcite ho nebud ak nemusis

danielahamar
8. apr 2023

😂 prepáč musela som, len si to uži, lebo za pár dní, mesiacov budeš možno hľadať pomoc, aby dieťa spalo a jedlo

svokrinjazykmonika
8. apr 2023

@katka3212 je to úplne normálne a je to to najlepšie, najľahšie obdobie. Bábätko iba papá a spí. Užívaj si, už to bude len ťažšie a ťažšie.

izabela181
8. apr 2023

@svokrinjazykmonika s týmto nesúhlasím, ja mam doeta ktoré od narodenia dobre spalo, ale pre mna čím je starší, je to lepšie 😊 teraz má skoro 2 roky, spi raz za deň, neobsedi ani chvíľu ale paradoxne oveľa viac si užívam toto obdobie ako keď bol novorodenec a tie prvé mesiace, keď síce iba spal a jedol…ale ja som bola taká nesvoja z toho, nevedela som čo mám s ním robiť, nevedela som nejako nabehnúť na tu vlnu materstva alebo ako to povedať 🤷‍♀️ takze nemusí to byt pre každú len horšie a horšie

pukina
8. apr 2023

@izabela181 tvoj pripad je vsak jeden z mala. vacsine deticiek sa ten spanok pokazi. radsej byt pripravena na horsie a potom byt prijemne prekvapena ako ocakavat ze takto bude babo spat stale :D

milanemila
8. apr 2023

@katka3212 s takymto mini babatkom naozaj iba to co poses. Trosku sa mu prihovarat mozno zaspievat ale nejaka velka interakcia/aktivity urcite este nie su mozne 🤷🏼‍♀️ cim viac mojkania tym lepsie 🙂

darkswan
8. apr 2023

Boze mat tak take babo ako z ucebnice 🙈mne mala nespavala skoro vobec a len som zasla nad tym, ze kde na to chodia, ze novorodenec prespi skoro cely den😀

nevenka
8. apr 2023

@izabela181 no a moje 4 deti, koliky, nespavce, nevedeli sa prisat na prso,... S novorodencami az do cca 2 rokov galeje...nuz...

zorkahorka
8. apr 2023

😆 ak sa ti to zda jednoduche, tak gratulujem, lebo to zvladas na jednotku. Nic nerob inak, robis to fakt dobre. Len tak ďalej. Lebo o chvilu sa to zmeni. A potom zas a zas. Drzjm palce

izabela181
8. apr 2023

@pukina Ved áno, len niekedy nie je dobre počúvať len tie horšie scenáre a reči 🙈 ja som sa tiež napocuvala, ako sa už nikdy nevyspim, ako budem celé noci hore a podobne 🤦‍♀️ preto som nejako podvedome bola nastavená na to najhoršie, a preto som stále čakala, kedy to príde, tak v konečnom dôsledku som si ani tie dobre dni nevedela vychutnať 😆 preto hovorím, že nemusí to byt stále iba horšie a horšie…

beata_k
8. apr 2023

@autumm Tiez som sa pousmiala, ze ake jednoduche. A potom citam, ze 6 dnove 😄

andrejka1974
8. apr 2023

@katka3212 uzasne dieťatko je to to najlepšie a uplne normálny režim máloktorá máme takto úžasné dieťatko

heln
8. apr 2023

@katka3212 tak to mas super, tes sa. moj sa zobudil, plakal, grckal, stikutal, po hodine zaspal a spal 15 minut a potom znova vsetko dokola, v noci sa budil kazdu hodinu.
babatku musi dozriet nervova sustava. postupne zacne predlzovat cas bdenia a budes ho musiet viac zabavat, napr. das na brusko aby cvicilo drzanie atd. ale teraz naozaj staci ked papa a spi.

katka3212
autor
8. apr 2023

Ďakujem vám všetkým 🙂