Ako naučiť 4,5 ročnú dcérku zaspávať samu?

jasha77
2. jan 2014

Mamicky poradte mam taky problem.Asi pred rokom sme sa konecne nastahovali do vlastneho takze dcerka ma konecne vlastnu izbicku.Dovtedy sme byvali s mojimi rodicmi v byte a mali sme spolocnu izbu.Cize sme spavali spolu.Zo zaciatku bolo vsetko o.k. dcerka spavala v izbicke sama prisla ku nam do spalne tak raz dva krat za tyzden.Takze sme sa z toho tesili ako rychlo si zvykla na to ze ma vlastnu izbu.Ale poslednych par mesiacov chodi pravidelne kazdu noc ku nam.Priatel je potom s toho nervozny lebo sa zle vyspi do prace.Skusame kadeco aj jej to pekne vysvetlujeme ze to nema robit aj lampicku jej nechavam zasvietenu aj dvere pootvorene u nej na izbe aj u nas v spalni ale nic nefunguje.Dokonca jej priatel kupil aj DVD cko do izby aby sa naucila zaspavat sama pretoze to je dalsi problem nedokaze zaspat sama ale nefunguje to.Musim pri nej lezat kym nezaspi pol hodinku niekedy aj hodinku.Kolkokrat sa stane ze potom pri nej zaspim a to je prietel zas nervozny.Uz sme fakt zufaly lebo cez den nemame na seba cas a este ani vecer.Dlho trva kym dcerku uspim a este ku nam aj pride v noci...Tak poradte nejake finty alebo treba nato len cas?

jaruska6
2. jan 2014

Ahoj, ja mám 3,5 ročného veľmi živého chlapca a u nás zaspávanie trvá aj 2,5 hodiny.O 20.00-20.30 ho uložím do postele a zaspí tak najskôr o 22.00.V noci niekedy celú noc prespí vo svojej postieľke, inokedy aj 5 krát za sebou vlezie ku nám s manželom.Tiež neviem, čo robiť, snažím sa vysvetľovať a hlavne byť trpezlivá, snáď to s citom a trpezlivosťou za rok nejako vyriešime☹.S manželom sme spolu tiež len večer, takže dobre viem, aké to je na nervy, keď sa nemôžeme ani porozprávať, ale vždy si povieme, že je to len nejaké prechodné obdobie, ustáli sa to a musíme vdržať!Tak hodne síl a pokiaľ niečo zaberie, daj vedieť🙂

zuj
2. jan 2014

a spava este cez den? moja mala tiez nezaspava sama, ale odkedy ju nedavame spat cez den, po rozpravke okolo pol deviatej je uz taka unavena, ze zaspi sama...

majka777
2. jan 2014

skus ju motivovat...nakup nalepky a zakazdym, ked sama prespi v izbicke, tak jej jednu daj...u nas fungovala snickova vila...ked mala prespala celu noc sama, tak rano si nasla po vankusom nejake prekvapko (sladkost a pod.)...drzim palce... 😉

magda89
31. jan 2014

Skúste tieto rady, myslím, že by to mohlo zabrať 🙂 http://www.prosimspinkaj.sk/19/post/2014/01/tip...