Ako naučiť dieťa na iný tvar cumlíka?

snazilka1983
4. júl 2015

Ahojte. Nikde som takúto tému nenašla len samé ako naučiť dieťa na cumlík. Moja dilema je ako naučiť malú na iný tvar cumlíka nakoľko ten co moja používa sa nevyrába s vysiacou karikou na zavesenie retiazky. A iný mi ani za pána nechce aj keď jej dám naň cukor ten vycmula a hneď vypluje. Jasne ze sú retiazky aj na cumle čo nemajú vysiacu kariku ale tie vyzerajú fakt hrozne. Ak máte nejakú skúsenosť ako ju oklamať poraďte. Dakujem.

lusi24
4. júl 2015

a to naco chceš malu na to učiť?nerob to vykašli sa na to moja malá nemá cumel od5 mesiacou od kedy jej idu zuby a žije 🙂

cecilka123456
4. júl 2015

Moje dieta sice cumel nemalo a nema a preboha preco jej ho macas do cukru???? Toto by ma ani vo sne nenapadlo, kazis jej zuby a vsetko ostatne. Za druhe ak ten cumel chce tak vobec neries ako tie retiazky vyzeraju, pripadne si daj vyrobit, je tu vela bab ktore ich robia a urobia ti aku chces. Aaaalebo co tak od cumla oducit ? 🙂

snazilka1983
autor
4. júl 2015

@lusi24 tak bez cumla nezaspi a už mi začala veci vyhadzovať z kocika a už jeden dudel stratila takto. Dnes dva krát tiež letel z kocika keby som.Si nevšimla. Cez deň jej netreba cumel ale na zaspanie áno. Nebude revat ale proste nezaspi.

evka_evka
4. júl 2015

@snazilka1983 no moja vyplula alebo stratila minimalne 10 cumlov a dalsie rozkusala ked jej isli zuby..ale cukor by som urcite nedavala a retiazka jej vadila

snazilka1983
autor
4. júl 2015

@cecilka123456 cukor mala prvý krát v živote. Ja nepotrebujem počúvať somariny ako jej kazi cukor zuby ktoré ešte ani nemá. Nikdy ho nemala len dva krát dnes na cumli. Z toho mi nezomrie. Mne sa proste tie retiazky nato nepáčia tak skúšam zmeniť nakoľko nebudem kupovať každý deň nový cumel keď ho stratí. A ja som ani nevedela ze tu niekto vyrába retiazky na cumle.

lusi24
4. júl 2015

@snazilka1983 ked nereve tak čo riešiš a ked bude unavená ver že zaspí

cecilka123456
4. júl 2015

@snazilka1983 pytaj sa na plochu kto vyraba retiazky a urcie sa ti niekto ozve a dohodnete sa, ak ide teda len o retiazku. Co sa tyka cukru, napisala si to ako keby si jej do davala denno denne, preto som tak zareagovala prepac. A cukor skodi aj zubom ktore este nie su 🙂. Ja mam dieta jeden a pol rocne a cukor nikdy nemala v nicom 🙂-.

snazilka1983
autor
4. júl 2015

@lusi24 večer možno ale cez deň určite bez revu nie. A mňa nebavi ju dve hodiny uspavat a naháňať po postieľke kým ju to prestane baviť. Dnes som to skúsila a veru ju to neprestalo bavit. Mne už nervy tiekli.

lusi24
4. júl 2015

@snazilka1983 ha ha teba to nebaví si matka a mala by si si vedieť poradiť zo svojim dieťaťom nie len mu vraziť do ust dudel

snazilka1983
autor
4. júl 2015

@cecilka123456 to som nemala v pláne dávať ani len mama moja že skusime kúsoček dať no aj tak nás okabatila. A druhý krát už ani s cukrom.aj tak nechcela. Podudlala chvíľu len keď bol od vody mokrý a aj nato sa vykaslala. A keď si to tak vezmem nieje to len o retiazke ale ju aj otlaca na lickach a tento typ od MAM nevyrábajú iné čo ma štve.

snazilka1983
autor
4. júl 2015

@lusi24 ja si s ňou poradiť viem. Ale ja nemám taký názor že silou mocou nesmie mať dieťa cumel. Keď ho chce a pomôže jej zaspať skôr tak prosím nech ho má. A nie nechať ju zbytočne revat alebo zurit v postieľke koli tomu ze chce cumel. Začne si cmulat palce čo jej ich potom odrezem? Cumel zahodim no palce asi ťažko.

lusi24
4. júl 2015

ty kokos ty máš ale názor..daj jej flasku ked zaspáva ona ked zaspí ju pusi moja zaspáva len z flašou z ktorej je zvyk. piť

snazilka1983
autor
4. júl 2015

@lusi24 tak na takú kravinu ju v živote nenaucim. Zaspávať s flaskou to je teda riadny názor ti poviem. A veru sa mi ani nikdy nestalo že by mi zaspala pri krmeni ani keď bola bábätko.

snazilka1983
autor
4. júl 2015

@cecilka123456 ďakujem popozeram

cecilka123456
4. júl 2015

@snazilka1983 a ak mozem, dojcis? Lebo moja je dojcena a zaspavala na prsniku, pomali ju ucim zaspavat samu a uz jej staci ze 10 minut pri nej polezim, ona sa mi pohra z vlasmy a zaspi 🙂

snazilka1983
autor
4. júl 2015

@cecilka123456 nie nedojcim. Ale ani to by som si ju nenaučila. V našej skupinke je pár takých báb a úprimne ich ľutujem lebo to.nevedia deti oducit a budia sa.aj 10 krát za noc koli tomu. Mne pekne prespi celú noc.

cecilka123456
4. júl 2015

@snazilka1983 mne sa budi dva krat, ale bolo aj obdobie ze sa budila 30 krat :D , ale ako pisem, ma rok a pol a pekne sa pdnauca sama bez nasilia, odkazujem babam ze nech vydrzia, stoji to zato 🙂

hatalka22
4. júl 2015

@lusi24 treba si precitat co je napisane na flaskach ... ze nepouzivat miesto cumlika.. vypit a vziat.. 😉

lusi24
4. júl 2015

@snazilka1983 keby to bola kravina tak potrebuje cumel no nepotrebuje a nikto ju neucil sama sa no skor mi prídeš ty mimo bo malej natlacas dudel ked ho nesce

snazilka1983
autor
4. júl 2015

@cecilka123456 no chudata ale už majú ceciky celé dohryzene a krvavé a chcú rady ako.oducit.

lusi24
4. júl 2015

@hatalka22 vypije a zaahodi ho nena ju celu noc v hube

cecilka123456
4. júl 2015

@snazilka1983 moja mala nikdy nehryzla, nikdy ani raz, to je pravda, ona je take ukazkove dojca ktore si da povedat kde moze a kde nie, nekuse a pekne sa odnauca zaspavat na prse. A spavanie spolu na prse mi vyhovuje 🙂 🙂 🙂. Aj ked je noc ze sa nebudi tak ja vstavam a kontrolujem ju :D. Ja na dojcenie nedam dopustit, naopak UM by som malej nedala nikdy.

snazilka1983
autor
4. júl 2015

@lusi24 joj ja sa s tebou nebudem hádať o somarinach. A presne ako píše hatalka22 nemá sa to používať. Všade to.máš pisane. Nikdy som nebola za také veci ako si naučiť dieťa zaspávať na prse, alebo na rukach hondrlat veď by ma porazilo. Ľutujem baby ktoré si deti takto naučili a teraz sa toho zlozvyku nevedia zbaviť.Ja si dieťa uložiť do postieľky a.zaspí netrucuje ani nič. Tak zato mi ten cumel stojí. Že si ty proti cumlom má netrápi. Ak si naň nezvykne isto jej hi stále.Nebudem nasilu tlačiť 😝

snazilka1983
autor
4. júl 2015

@cecilka123456 tak vieš máš šťastie zrejme že ta nehryzie. Moja cicik nechcela od narodenia. Sestričky skúšali kadečo no nula bodov. Potom to.zhadzovali nato ze mam male bradavky a to ze sa mi nechcelo pustiť mlieko tomu vôbec nepridavalo ku šťastiu.

luciferkax
4. júl 2015

@snazilka1983 pozri sa v DM drogérii, majú tam cumlle úplne rovnaké ako MAM ale s karičkami :D a o polovicu lacnejšie :D

cecilka123456
4. júl 2015

@snazilka1983 Ja (musim klopkat) som mala bezproblemove dojcenie od narodenia malej. Krasne sa prisala, mlieka je aj bolo dost a celkovo my to absolutne vyhovuje aj v noci aj cez den

lusi24
4. júl 2015

@snazilka1983 ty si mimo neviem odkiaľ si ty vycitala že so proti cumlom.no domyslaj si veď to tu robíš celú dobu

snazilka1983
autor
4. júl 2015

@luciferkax áno mám aj tie ale majú iný typ silikónu tak tiež ho nechce. Ja už tu mam cumlov ako.na výstave toľké druhy.

snazilka1983
autor
4. júl 2015

@lusi24 nevycitala máš pravdu domyslela keďže tvoja ho nemá od 5 mes ako hore píšeš. Gratulujem. No moja.Keď ho bude mať aj do puberty tak nech sa páči. 😀