Ako naučiť dieťa na kočík a autosedačku? Stále tam plače

dorry26
14. mar 2019

Ahojte maminky prosim Vas uz sme s manzelom zufali. Mala 4 mesacna bambulka nam nechce byt v kociku vyzdri iba ak doma zaspi a nenapadne ju prelozime pokial sa nezobudi pretoze ked ju dame do kocika bdelu vobec hned plac. To iste v aute. Co robit? Ako ju na to naucit? :( prosim mate nejake rady? Vyplakanie nie....

jaanulina
14. mar 2019

@dorry26 mali sme to pri staršej...nepomohlo nič, len počkať, kým nezačala sedieť a mohla byť v športovej časti a pozerať sa na svet, to isté v aute, vo vajíčku plač a vreskot, vo veľkej sedačke pohoda, pozerá sa von oknom 🙂

lubik87
14. mar 2019

@dorry26 my to.mame zasa opačne inde ako v kočíku nezaspi takže kazde doobedie v kočíku ( ale bez hybania😃 ) ináč sa.zobudi a večer to isté .zaspáva v chodbe prenášam.ju o hodku dve do postieľky

amieima
14. mar 2019

@dorry26 nemám osobnú skúsenosť, ale kamarátka prešla práve kvôli takejto situácii z kocika na nosič. V autosedacke rovnaký problém, chodili preto často krátke trasy a postupne sa to zlepšilo. Kočík používala až keď dieťatko sedelo (športový)

dorry26
autor
14. mar 2019

@jaanulina takze nam zostava len cakat ... a aj ste cestovali ked vam plackala? Ci ste to vzdali?

dorry26
autor
14. mar 2019

@lubik87 zavidim vam :D ja somsa snazila ju aj po byte kocikovat a vydrzala tak 30 min s hrackmi v rukach

dorry26
autor
14. mar 2019

@amieima do nosica sa mi vyslovene pyta.... v kociku vydrzi len ked zaspi pokial sa nezobudi... :/ a dnes v aute to iste hruuuuza 20 min cesta ale 3x sme stali co sme ju museli vybrat a ukludnovat. Ani hracky ani nic.

jaanulina
14. mar 2019

@dorry26 vzdali sme to,len k svokrovcom co je cca 10 min. a po meste na max 15 minutove prevozy...ona vrieskala na raty, a kym sme ju potom ukludnili tak to trvalo...ked mala cca 9 mesiacov sla do velkej sedacky a uz sa s nou dalo, kedze videla vsetko co sa deje, v hlbokej vanicke bola asi 5 krat, vonku sme chodili v nosici, v sportiaku to uz bolo ok...staci len vydrzat a ono to pride ;)...druhy synator je total iny, v kociku do 10 minut spi a v aute detto...prajem vela trpezlivosti, viem co prezivate...

lubik87
14. mar 2019

@dorry26 no má to.aj svoje plus aj mínus celkovo.ked sa.mame voziť tak chce vyliezť z kočíka zaspí len keď ju odparkujem takže po obchodoch behať a že dieťa spí môžem zabudnúť skôr je to o Tom že len hovorím tíško už ideš.von :D som.zvedava čo bude cez leto lebo v chodbe už spávať nebude môcť veľké okno na dvor a bazén to ju deti hneď zrušia...a na poschodí bude zasa 500 stupňov takže tam nezaspi :D moja dilema len príde :D

29simona29
14. mar 2019

@dorry26 tiež odporucam iba vydrzat, kým ju to prejde, mali sme to podobne, maly vie vydrzat v kociku až odkedy sedi v športovom, väčšinou mu musím dat do rucicky chrupky alebo rožok a vtedy je v klude aj dve hod..Vo vajicku tiež nechcel byt, v aute vydrzi, odkedy ma sedacku v smere jazdy, takze z vlastnej skusenosti- chce to iba čas..Z vozenia v aute sme boli tiež na nervy, ale teraz je to už celkom pohoda...

dorry26
autor
15. mar 2019

@jaanulina dakujem krasne... ma 4mesiace to ju asi do sportiaku este nemozem dat hlavne skrz to ze nevie sediet vsak? Ci? Jedine toto neviem....

dorry26
autor
15. mar 2019

@lubik87 mne by to ani tak nevadilo ja si ju dam do nosica ale horsie ked s nou bude chciet ist niekto iny von ... nosic sa mi absolutne nechce prestavit... a ani by ju oni nenosili .

dorry26
autor
15. mar 2019

@29simona29 keby mzoem dat sportovy.... :/ mame polohovatelny len ma dost strasia ze musi vediet sediet ze az vtedy

jana19877
15. mar 2019

@dorry26 nad ním by som ešte nejak nepremýšlala. Nevie sedieť a nebolo by to pre jej chrbátik podľa mňa vôbec dobré. No nad tým nosičom by si podľa mňa mohla popremýšľať

danusskaaa
15. mar 2019

Čo tak vyskúšať kočík s korytkovym sedení, kde môžu byť takto malé deti v medzipolohe? Nás bol v korytku od troch mesiacov, spokojný. Prešli aj koliky a reflux ktorý bol najvyššieho stupňa. Keby som vedela dám ho tam aj skôr

jaanulina
15. mar 2019

@dorry26 kym nevedela sediet, a sla som s nou napr. k lekarovi, alebo siel manzel, tak som dala na kocik vajicko a tam na rozdiel od auta cca polhodku dala, kedze sa mohla pozerať po svete...sportiak az ked vedela sediet. Teraz pri druhom mam korytkove sedenie a maluch tam bol od 6 mesiacov aj ked nevedel sam dobre sediet 🙂

ajka0207
15. mar 2019

@dorry26 v kociku vydrzala len spat, takze sme presli na nosenie. Ku kociku sme sa vratili okolo 9 mesiacov, ked sa jei zacalo pacit pozorovat okolie. Co sa tyka auta, zvykli sme si ze plače. Ale chodili sme len ked bola unavená a vacsinou zaspala.

dorry26
autor
15. mar 2019

@jana19877 nosic mame 🙂 tam je v celku spokojna az na to ze nemam vybavenie na von na nosenie. takze az ked bude teplejsie :(

dorry26
autor
16. mar 2019

Este sa vas spytam mame kocik neonato puro je to korytkovy alebo nie? Ta sportova cast dakujem

dorry26
autor
16. mar 2019

Je toto korytkovy? Mozem ju tam dat aj ked este sama nesedi?nehnevajte sa pocujem to prvy krat

cichlida
16. mar 2019

@dorry26 ano je to korytkovy

dorry26
autor
16. mar 2019

@cichlida takze mozem aj 4.5m slecnu tam dat?