Ako naučiť skoro dvojročné dieťa zaspávať samo?

mthr
29. jan 2015

Ahojte, dali by ste mi tipy ako naucit 2 rocne dieta samo zaspavat? Vzdy ho ukladam ja, snazim sa v pravidelny cas. Ale vyvadza v postielke aj hodinu kym zaspi. Ja tam prinom sedim. Raz chce ruku, potom mlieko, potom cumle a stale to strieda kym nezaspi. A v noci sa budi, a to uz vacsinou podlahnem a ide do velkej postele. A kym nezaspi tak sa hadze a kope. ...

adula12
30. jan 2015

@potvorka77 vsak pokial neplace tak nech si povyprava... 😀 kludne ju nechaj... moj tiez klebeti, rehoce sa, ale vzdy odidem a necham ho. ked je ticho tak viem, ze uz zaspal :D zase ho nenutim, aby silou mocou spal... ale vacsinou minimalne na tych 30min zadrieme vzdy. aj to staci, aby potom do vecera vydrzal v pohode. dnes napriklad sme neboli vonku, lebo rano prsalo, teraz mega chumace snehove padaju, takze nemal nejak pohyb, stavali sme lego a v pohode mi zaspal a spi uz hodinku. vidim, ze sme podobne tehotne. 😀 tak pri druhom babatku vyskusaj fakt ten rezim a ono sa same bude pytat spinkat. 😉 my mame problem zas s kludnym jedenim, pri druhom dietati musim byt raznejsia ale vies, muz inak, ja inak... tento moj diabol on proste pocas behu papa a strasne ma to vytaca. pri druhom musim tresknut po stole a naucit ho jest za stolom hned od babatka a ked bude vymyslat, bude hladne 😝 ziadna matka nie je dokonala, a ani dieta. keby sa dalo spojit viac deti v jedno 😎

radka0
30. jan 2015

@potvorka77 moja bude mat na druhy tt 2roky ale tiez s nou chodim spavat,teraz chodime dost neskoro spavat medzi 21:30-22a to zaspi niekedy aj o 23,vymysla,tiet ma dudel a podbradnik musi mat tiez,ked zvysim hlas tak sa rozplace...chodievali sme spavat predtym o 20,zaspala do pol hodky ale v noci sa zobudila a potom aj 4hodiny hore,teraz ked chodime tak neskoro tak prespi tu noc....tiez neviem ako ju mam prinutit aby spala sama

potvorka77
30. jan 2015

@adula12 jej tak gratulujem🙂 jssne od druheho baba cakam ze bude samo zaspavat🙂)my sme malu na rukach kyn soom ju vladala udržať ale potom to bolo neunosne na moj chrbat takze som bola donutena to zmenit a viem ze touz v zivote nepzpakujem ani nikomu neodporucim🙂
Ona zaspava pekne vo svojej izbicke len mna uz ide porazit travit denne cas niekedy ked sa to vezme aj 3h dokopy ked sa to vezme uspavanim!
Skusala som uz par razy ze som odisla a zaspala ked .ala tak 18-20mes a teraz znovu ale neuspech rev tigra v klietke to bol🙂 pekne som ju nechala uz taku kludnu,ani si nevsimla ze som odisla a zachvilu uz bola za mnou,hovorim musela som cikat,ideme znovu tak som ju zase odubala ze idem do sprchy hned aom tam.nechala ma odist ale potom hned prisla zase.pptom si uz nechcela lahnut cela oduta... A ked jej hovorím uz si lazkaj,budem tu sediet tak spustila rev a nutila ma lahnut na vankus. Nedala som sa a pomojkali sme sa a nakoniec si lahla aj som ju hladkala co som prestala robit ked mala par mesiacov lebo mi uz trpli ruky a nechcela som ju to naucit ao zvyk.
No ic budeme bojovat po veceroch. Zase s tym jedenim my mame pohodu,zboznuje svoju stolicku a od 12mes papa uplne sama a aj polievky.
Toz ako pises presne🙂

potvorka77
30. jan 2015

@radka0 nasa presne chodi tak neskoro spat,ziaden vecer pre seba lebo jeden z nas pri nej vytuhne.nastastie uz dlhsie prespi celu noc ale tiez sa budi a doleti k nam alebo ma zavola k nej a tam ju este rychlo uspim,staci ze si lahnem k nej a uz je ako drevo,lenze aj ja🙂) hadam to raz dobojujeme do idealneho stavu 😎

dadulajda
30. jan 2015

Ja vam tiez napisem,ako je to u nas,mozno niekto bude reagovat 🙂 starsi ma uz 3,5r. Bol otrasne mimino....na prve narodeniny dostal odomna darcek.neuspavala som vsetkymi tymi metodami co sme museli praktizovat,lahla som si vedla neho(spal vzdy v mojej posteli) a tvarila som sa ze spim.reval ako o dusu asi 3 dni.valal sa na mna,hotovy...ale naucil sa.no ziskal tym 'fetis' a to moje vlasy bez ktorych nezaspi.dodnes neexistuje zaspat bez.nich.teda.ho nemozem nikam dat...druhy,zlate babo,len silny reflux od narodenia.takze zase same nosenie,hockanie...teraz ma 10m a zaspava jedine na cecku.tiez nemozem ist od neho..vecer je to celovecerny program uspat deti! Esteze nemame telku..:D takze.som si nepomohla ani tak,ani tak...a.ze mam uzbtoho dost vam nejdem ani vravet.ale ako si pomoct bez dalsich revov?

julli
30. jan 2015

@mthr máme také malé led svetielka,úplne obyčajné,ale dovolím mu ich mať zasvietené iba minútku,kým neodídem z izby aby si nesvietil do očí a korytnačka ostáva zasvietená

monickapd
4. feb 2015

@mthr je to dosť skoro a keďže je každé dieťa individuálne, podľa toho ako poznáš to svoje, musíš niečo vymyslieť 🙂 náš najmladší má v detskej izbe vlastnu postel, večer prečítam rozprávku a spia. 🙂 prajem veľa šťastia 🙂