Ako naučiť takmer 2-ročného na nočník?

barbora_3008
26. mar 2020

Ahojte , dnes sme začali s odplienkovanim syn bude mať v auguste 2 roky , a v júni sa nám narodi bábo tak chcela som to vyuzit teraz 🙂 Plienku sme dali prec ráno a pekne chodil sadat na nočník aj videa som mu ukazovala na YouTube aby videl čo má robiť keďže do teraz si sadal iba v teplakoch . Viem že je to prvý deň ale on za hodinu pocikal 8 teplakov 😃 a keď sadne na nočník tak nič a vstane pôjde sa hrať a o 5 min dôjde s plačom že má mokré 🙈 a zasa ideme dookola ukážem nočník sadne posedí prezlecieme a tak dookola neviete ako motivovať ? Aby aj sa tam vycikal nočníky máme 3 aj čo hrá nemá problém sadnúť aj hračky tam dáva že piši , aj ukáže na pipík že tade cika čiže rozumie asi čo od neho chcem

pribinak
26. mar 2020

Za mna, zbytočne skoro. Koľko má? 18 mes? Netreba sa zbytočne ponáhľať.

iveta143
26. mar 2020

Podla mna je to skoro, moj syncek ma v maji 2 roky, obcas ho dam na nocnik aby si na neho zvykol,sem tam sa aj podarilo vycikat tam ked sa napr.zobudil so suchou plienkou z obedneho spanku...ale nieje to este o odplienkovani, normalne nosi este plienku

fiafia
26. mar 2020

@barbora_3008 malokedy sa podari ked chce rodic. Ja som mala tiez par pokusov ale po xy pocuranych veciach som to vzdala. V dvoch rokoch nechcela plienku sama a pred 2,5roka komplet aj na spanie. Nesilila by som to akurat moze u neho nastat blok a bude uplne odmietat.

evkao
26. mar 2020

@barbora_3008 este na to nie je zrely.... ja som sa mohla aj na hlavu postavit, sedela som pri malom na nocniku aj 2 hodiny, nalievala som ho vodou a nic.... vycikal sa, az ked vstal a siel sa hrat, rovno na koberec 😀 sam sa zacal pytat v 2 a pol roku, v priebehu tyzdna bol bez plienky, za dalsie 3 tyzdne uz bol odplienkovany aj na spanie

amelie2017
27. mar 2020

Este je skoro. To ze ty chces, neznamena, ze uz je pripraveny. Ano, su deticky, ktore sa odplienkuju v roku a pol, ale je ich menej. Moja ma 2 roky a 3 mesiace, tiez som skusala, ze vyuzijem, ze sme doma, ale este to nejde. Sice sa aj vycikala aj vykakala, ale potom uz len do gati. Presne ako pises, sedi 5 min na nocniku, nic nespravi, obleciem gate a do minuty pocikana. Chape, ze ma cikat do nocnika, ale este to asi nevie ovladat.

mibalu
28. mar 2020

Moj mal uz skoro 3 ked to zacalo fungovat bez nehody.. Skusali sme aj skor ale nic to neprinieslo, len som mala nervy, ze je vsetko mokre a pokakane 😝 takze kludne este pockaj.. Dieta musi byt aj samo pripravene

luciannka83
7. apr 2020

Kým dieťa nevie ovládať močový mechúr tak, že sadne na nočník, a sa vyčíta je zbyto ne začínať s odplienkocanim. Ešte nieje na to vyzreté. Odkedy nestačí, že mamička chce. Potvrdzujem z vlastnej skúsenosti.niekedy zbytočne tlačíme na pílu v nevhodný čas kedy frustrujrme zbytočne seba aj dieťa. Sú deti, čo zvládnu odplienkocanim v 24 mesiacoch ale väčšina je takých čo to dokážu až až po 2,5 roku.