Ako spinká vaše dieťatko?

14. feb 2022

Ahojte, ako často buva vaše 4 mesačne dieťatko?nase spi cca od 19:30 do 5:00, 2x sa zobudí na mliecko a buva dalej. Ale cez den hrôza. Rano ide o 8:00 a spi tak 30 minut, potom ideme von o 10:30 do 12:00, potom od 14:00-15:30 a na vecer ešte tej 17:30 spi pol hodinku, inak je nervózne. Neviete mi poradiť či spanky by som mala zmenit? Lebo ma problem zaspať nech robím cokolvek, aj keď vidim,že je unavene:(

ivangeline
14. feb 2022

Nech dalej spinka 4x za den. Coskoro to bude lepsie. 🙂

modrakengura
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
domireb
14. feb 2022

Moja 4mes. nočný spánok medzi 20:00-20:30 (keď musí ešte povedať niečo dôležité, tak 21:00), zobudí sa medzi 4-5 na mlieko, spí do 6:45 -7:30. Cez deň 2x -3x spánok 45 min., v kočíku 2x po 45 min až hodinu. Keď som spánky spočítala, tak dosahuje odporúčaný počet, ale áno,aj mne sa to zdá, že len čo zaspí a už je hore. Bdelá vydrží hodinu - hodinu a pol.
Tiež vymýšľa,keď je unavená, ale spať nie,vykrúca hlavu, musí dačo vidieť, ešte dačo povedať, potom už mrnčí - momentálne pomáha,že jej dám plienku k/ na hlavu, zatvorí oči a spí. (Potom tú plienku vezmem)

vierka0508
14. feb 2022

Mame to podobne. 27meho ma 4 mesiace a spi nasledovne. Rano sa budi o 6tej, niekedy 5:30 🤦 nasleduje hodinka a pol ze je hore, potom ma max 45min spanok, zas hodinka a pol hore, potom ideme von kocikovat lebo vtedy spi najlepsie, az 2,5 hodiny. Zas hodina a pol hore, potom ma zas kratsi spánok, max hodinu, zas hodina a pol hore, druhy kratky spanok asi hodina a pred posledným spankom uz ani nevydrzi byt dlho hore, max hodinu. Spi do rana, 2x sa zobudi na mlieko+mu davame este spiacemu ked ideme my spat. Schvalne nepisem casy, lebo sa to odvija od toho kedy rano vstane. Ale zatial to mame takto. Hodinu a pol vydrzi byt hore kedzi spankami, ked viac uz sa tazsie uspava.
Podla mna to mas dobre. A pri takomto rezime ti zaspava dobre?

diamond007
14. feb 2022

Dobre spinká, tiež to takto máme cca 🙂
Myslím že má dostatok spánku, akurát na tento vek.

vierka0508
14. feb 2022

@domireb aj my tak, plienka na ociach, aj v kociku. Inak by sa mi po pol hodine zobudil