Ako ste odnaučili dieťa zaspávať na prsníku?

jajkaa83
18. jan 2017

Môj synček má 21 mesiacov. Stále ho dojčím. Chcem ho dojčiť do dvoch rokov. Nevie však zaspať inak ako na prsníku. V noci sa často budieva niekedy si chce len tak pocuckať a nepotrebuje mliečko poobede spí skoro stále na mne prisatý. Bojím sa ako to bude so spánkom, keď sa prestaneme dojčiť. Ako ho uspím? Cumlík od roka nechce.

mataaa1979
20. jan 2017

ono je omnoho lahsie odstavit ked ma dieta rok ako ked uz ma 2 a viac...a taktiez sa lahsie odstavuje ked je maminka tehotna, vtedy sa meni chut mlieka a aj tvorba sa znizi, vela deti sa vtedy odstavia same. Aj moj syn...ale s dcerou je to teraz inak, tehotna uz neplanujem byt. A spim s nimi s oboma na jednej posteli, tak nechat tam dceru v noci vrieskat neprichadza do uvahy, lebo by zobudila aj susedov, nieto este syna, ktory lezi hned vedla...takze z tohto zacarovaneho kruhu neviem ako von.

askias
23. jan 2017

Mali sme podobnu situaciu! Potrebovala som to dceru odnaucit, lebo to uz bolo narocne pre mna. Tiez mohla mat okolo 20 mesiacov. Podarilo sa nam to!!🙂
Vymenili sme si s muzom role. Prve dni som im vecer zakyvala, ze musim ist este na nakup a v rychlosti som jej povedala, ze bude s tatinkom a sla som. Manzel jej to vysvetlil a v posteli jej nieco rozpraval. Druha vec bola..ze som nespavala pri nich. Na moje veeeelke prekvapenie to pochopila, ze maminka musela ist prec a nejako pri ockovi zaspala. Asi 2 noci ked sa zobudila plakala ze nema na co bola zvyknuta a muz sa jej vzdy prihovoril, ze tichucko, som tu s tebou, maminka sla na nakup. A to nebolo vobec nejake velke plakanie. A dalsie noci zacala spavat cele noci a ja tiez😀 Neboj sa 21.mesacne dieta vie pochopit taketo veci a zmieri sa s tym. Vratila som sa k nim asi do 2 tyzdnov, kym navyky pominuli uplne 🙂Pozicie v posteli sme vymenili, aby nebola pri mne. To neberte ako odsunutie dietata, naopak ja som jej dala vsetko naj..ale niekedy to prerastie do extremov. Doteraz spinkame sladko obydve(ma 3 r.) Cez den na prsniku nezaspavala ale len v kociku..
Vela stastia🙂

danielalaura
24. jan 2017

ja som moju dcerku kojila do 18 mesiaca a nam pomohlo ked uspaval tatko zacala zaspavat bez prsnika a casom si zvykla aj pri mne takto zspavat sice este stale sa budi v noci asi 2x a pyta si flasku ale hned zaspi ... 2

bubulka99
8. mar 2021

@mataaa1979 ahoj prosim ta viem ze je to už starý príspevok ale mam ten istý problém so synčekom. Zaspáva na prse. V noci x krát hore a odpojiť ho je umenie. Ako ste to nakoniec zvladli ? Zlepšilo sa to?

lienk12
8. sep 2021

@veonka ahoj uz asi mas velke dieta. Uz sa odnaucil?

lienk12
8. sep 2021

@bubulka99 mam ten isty problem ak prides na nieco mudre prosim napis

jajkaa83
autor
10. sep 2021

Ahoj dievčatá. Túto diskusiu som zakladala. Od vtedy mi pribudol ďalší synček. U oboch takmer rovnaká skúsenosť. Oboch som natvrdo odstavila. Osobne si myslím, že do dvoch rokov dojčiť je pre bábo výborné. Neraz nás len mliečko spasilo od toho,aby nás vzali do nemocnice. Napr. keď mal druhý syn čevnú virôzu a nemohol nič jesť. Keby sme nemali moje mlieko tak skončí na infúziách v nemocnici.. Po dvoch rokoch je to už nad rámec a pre mamičku ufffffff..samozrejme každá sme ináale dojčené deti 9 z 10 tich v noci poriadne nespia. Odstavením sa to u nás ako zázrakom zlapšilo. Dve noci po odstavení boli hrozné a tretiu prespali celú.. Ani jedného som nedokázala naučiť na fľašu, čo je podla mna ešte horšia verzia ako s prsníkom..ale moji sa z umelého mlieka išli povracať. S ocinom zaspávať nechceli..takže mi ostalo odstaviť. Najťažšia vec akú som s nimi musela absolvovať..držím palce!

mandarinka555
10. sep 2021

@veonka Nemohla som to ani dočítať do konca. lebo ma skoro prekotilo...Niektoré deti si zo svojich matiek urobili cumlíky a hračky....a chceš dojčiť do SŠ ?

liliana8
12. okt 2021

@jajkaa83 A ako si ho naucila zaspavat sameho cez den?V postielke?Cez den je to u nas este narocnejsie ako vecer.