Ako uspávate po kúpkaní vaše 4 mesačné detičky?

mayca20
13. okt 2012

Mamicky, poradte mi prosim, mam dcerku, ma 4mesiace, kedze je to moj najvacsi poklad na svete, nedovolila som a ani nedovolim aby plakala a to bola chyba, naucila sa zaspavat na rukach alebo v kociari ked mi uz ruky isli odumriet 🙂 samozrejme ju hned prelozim do postielky,
teraz si inak spanok nevie ani predstavit. Urobila som chybu pretoze je na mna naviazana a neviem ako dalej :(
Uz teraz ma 7,2kg a neviem co bude o mesiac, dva, tri..
dakujem vam za vase rady a skusenosti

ustrachana
13. okt 2012

aj my sme boli na tom tak, potom som naucila maleho zaspavat tak, ze lezkal a som ho hladkala a tak to funguje dodnes a ma 11 mes.

simcab
13. okt 2012

u nás je to rovnako - tiež sa uspávame na rukách, rsp. ležíme spolu na posteli, a dcérka je pritúlená ku mne.. jednoducho ma potrebuje mať pri sebe, a ja to neriešim. užívam si každý moment s ňou, však ju nebudem takto uspávať naveky 🙂

hradnapani
13. okt 2012

tvoja dcera sa sprava absolutne prirodzene, takze by som to nepovazovala za chybu. Dieta nie je dospely, to si tiez treba uvedomit 🙂 Teraz ju od toho uz tak lahko neodnaucis, ale preco aj... podloz si ruky vankusom na kojenie, perinou, cimkolvek, aby si si ich odlahcila.
Moj syn bude mat rok a pol a stale mi zaspava v naruci. Zvykla som si 😉 A viem, ze z toho raz vyrastie.

svetlusska
13. okt 2012

ahoj u nas funguje uspavanie cez den stylom kolisanie v koliske alebo v kociku ked chodime na prechadzku inac nezaspi...a vecer zaspinka pri prsniku a prelozim ho do postielky (ale to u nas funguje asi 2 mesiac)...ale cez den mi malo co spinka takze vacsinou je na rukach a to ma 9kg takze mam co nosit a tvoja mala tiez slusnu vahu...

zuzanockamt
13. okt 2012

@mayca20 neurobila si chybu, je to prirodzena potreba tak amleho dietata, aby bolo blizko pri matke ... ved kde inde ma dieta byt, ak nie pri tebe 🙂 ... pride cas, ked sa zaspavania na rukach zbavi sama od seba, ak ju teda nebudes nutit do toho skor ... ja som uspavala na rukach od zaciatku a syn mal rok a pol, ked sa sam rozhodol zaspavat bez pomoci

kokorunecka
13. okt 2012

Moja malinká má 8 mesiacov a vyše 10kg a stále od narodenia uspávam na rukách. Užívam si to, aj keď mi je ťažká.. 🙂

lenka1311
13. okt 2012

Ja mám teraz ročnú dcérku, ktorá zaspáva od troch mesiacov sama v postieľke. Jednoducho som ju tam dala a išla čítať rozprávku na dobrú noc staršej dcérke. Síce prvé dva týždne som stále behala na druhé poschodie za ňou , ale časom sa naučila sama zaspávať. Má svoju plienočku a zajačika pri sebe, dudlík v ústach a krásne zaspáva. Toto som praktizovala aj pri prvej dcérke (síce bez behov na druhé poschodie-bývali sme v byte) a máme aspoň večer pre seba s manželom. Teraz spí sama vo svojej izbičke (už od siedmych mesiacov), vo svojej veľkej posteli a poviem ti, neni nič lepšie.

mammamia2009
13. okt 2012

Ahoj, moja dcera ( teraz ma tri roky) sa tiez tak uspavala ked bola mala a prezili sme to ;) teraz mam trojmesacneho syna a vacsinou zaspi na prsniku alebo pri flaske. Kazde dieta je ine ... a na kazde dieta plati nieco ine 🙂

sasikas
13. okt 2012

nas zaspava bud pri kojeni a prelozim, do postielky, alebo takisto na rukach.... 😉 cez den sa uspavame v kociku a babyvaku

zmrzlinkams
13. okt 2012

aj naša zaspavala večer na rukách lebo mala do 4mes. koliky a ine nepomahalo len na rukach ukolisať, ale nebol problem pekne spinkavala v postielke aj ke na začiatku to bolo tak že som si lahla k nej mame hend vedla postielky postel a ja len natiahnum ruku a dočiahnem na nu a tak som ju držiavala za ruky, alebo haldkala po brušku či chrbatiku a nám to zaberalo a tak zaspavala, cez leto spinkavala v kočiku vonku vždy okrem noci to vždy spala v postielke a vedela že ked je v postielke tak spinka do rana, teraz mi v kočiku spať nechce lebo všetko chce vidieť a vyksušať a tak ked sme vonku to spať ani za svet v kočiku ale ked dam do postielky tak tam sa spinka ale mesiac mi prestala spať 2x za den a spi mi už len na obed a to tiež v postielke aj večer aj ked niekedy je problem pri zaspavnai halvne poslednu dobu len by sa len hrala a vymyšlala aj ked je unavena ale s mliečkom v ruke a s hracim macikom sa to podari 🙂
mne tiež každy vravel na rukách nie lebo si zvikne, do postele si ju neber lebo si zvikne a robila som jedno aj druhe a nemal problem si zviknuť na postielku - ona v nej vpodstate vždy bola a aj sa v nej budila len a ked bola malinka a ešte sa neprevracala aj do velkej posteli som ju davala a nebol problem.... vyksušaj to tak že budeš snou zaspavať a ona si zvikne na postielku len treba trošku na to čas a trpezlivosť a ked dieťatko 5-10min plače nevadi ak plače dlhšie tak už ju beriem z postielky - neikedy ten plač unavy a po 5minutách plaču zaspi ani neviem ako - netreba hned rychlo brať a vyberať a aj podla tonu plaču sa da rozpoznať či je to truc, alebo niečo ine ....
držim palčeky aby sa podarilo pekne zaspavť v postielke - detičky su chapave a pochopia to len treba trpezlivosť z našej strany 🙂

sendy182
13. okt 2012

určite si neurobila žiadnu chybu........je to tvoje dieťatko......potrebuje ťa.....má ťa rado....najradšej.....vychutnávaj si prosím tieto krásne chvíle....nech plače čo najmenej.............uspávať sa dá posediačky....urob si pohodlie.....usmej sa....pohladkaj maličkú.....a pekne ulož na kolená....podopri hlavičku......moje deti chceli zavinuté v dečke....mali istotu.....buď zaspali v náručí alebo v kočiari............nikdy nezabudnem niekedy, keď som uspávala a nechcelo po nakojení hneď zaspať tak som pospevovala há-há-há a miminko tiež há-há-há......sú to najkrajšie okamžiky.........keď bude troška väčšia skús vystihnuť správny okamžik a tesne pred zaspaním ju ulož do postielky....hladkaj ju tíško sa prihováraj.......

sante81
14. okt 2012

neries čo bude o mesiac, ja mam 2 deti, starsí ma 3 a toho som uspávala ako kedy bolo potrebné, aj na rukách sme sa nosili, aj na fitlopte som skákala, maval koliky do 3 mes a nikdy by som ho nenechala vyplakat. kocíkovanie po chodbe pokial nezaspal som praktizovala velmi dlho, potom sme sa uspavali v posteli, ked zaspal som ho prehodila, okolo roka zaspával v postielke sám. dieta ta potrebuje, niekomu metoda nechat vyplakat zabrala, ja som to neskusala nikdy. dcérka ma 4 mes, niekedy zaspí večer sama v postielke, niekedy sa ponosíme a za 5 min zaspí, alebo zaspí pri poslednom kojení, ma 6500g a ruky ma bolia tiez. budu ešte noci ked ju ponosís na rukách, ak ju budu boliet zubky. treba zatat zuby a vydrzat.

erikakertesova
14. okt 2012

nase male dieta kupal vadsinou priatel a spal vzdy na otcovom brusku.boli taky zlatucky

ankaevka
14. okt 2012

ahoj, všetky tri svoje deti som cez deň (staršieho syna aj večer) uspávala na rukách, sadla som si do kresla, položila si ich na hruď, hlávku na plece a hojdala som ich kým nezaspali, potom preložila do postele..večer pri malej ležím na posteli a čakám, kým sama nezaspí..staršie som takto uspávala myslím do roka, potom sa to samo nejako spravilo a začali zaspávať na posteli len som pri nich ležala

nikuska265
14. okt 2012

To nie je chyba,že je na teba naviazaná,však je to dôkaz toho,že ťa ľúbi, ty jej len prejavuješ lásku. Aj my sme malú uspávali do 4 mesiacov na rukách, na fitlopte som s ňou skákala,aj v kočíku po dome s ňou behala,len aby zaspala, mala veľké problémy s kolikami, potom to prešlo a začala som skúšať si s ňou lahnúť do postele , a teraz ju takto uspáva manžel.len je problém,že spí medzi nami, teraz sa ju snažím vždy keď zaspí preniesť do postieľky,niekedy tam vydrží spať inokedy nie,ale neriešim to,aj to časom prejde. postupne ju môžeš odnaúčať. my sme tiež najprv skúsili ju usoať s nami v postely 10 min,keď nezaberalo šup na ruky a spala, a postupne si tak zvykla zaspať, stále robí dieťa pokroky, dieťa sa stále mení,stále má iné obdobie..... preto nerieš čo bude o mesiac,lebo už o týždeň môže byť iné. pritúl sa a užívaj si to s bábätkom,za pár rokov budeš za tým plakať.

snopkulka
14. okt 2012

Náš malý bude mať 21 mesiacov a zaspáva tak, že vedľa neho ležím buď ja alebo manžel v posteli 😉 pritúli sa, hladká mi vlasy, žiadne plakanie 😵 Keď bol mladší tiež sme uspávali nosením na rukách, skákaním na fitlopte, proste všetko možné sme skúšali..

petrake
14. okt 2012

netreba sa branit tomu, ze si lahneme s dietatkom do postele a ono tak zaspi, u nas to takto funguje aj pri mladsom Jakubkovi a nedam na to dopustit. hned j´kedzaspinka ide do svojej postielky a ja viem, ze je vsetko v poriadku. So starsim Janikom sme takto zaspavali tiez, pochvaloval si to aj mm ked som uz bola v praci a domov som mala prist ked uz zaspaval. Janik takto siel od roka s postielkou do svojej izbicky, kde sme sa uspavali s pesnickami a hladkanim chrbatika - ja na stolicke vedla postielky. Od roka a pol (to sme vedeli, ze od 2rokov ide do skolky) uz spinkal sam na velkej posteli v izbicke, zaspaval tak, ze sme si bud sadli na stolicku k nemu alebo lahli k nemu a trvalo naozaj chvilocku kym zaspal. od 2,5roka zaspava sam len ma pootvorene dvere do izbicky. takze nebojte sa toho ze sa dietky nenaucia zaspavat same ked sa im teraz venuje vela pozornosti, urcite odporucam 🙂

sssimi
14. okt 2012

My sme sa do pol roka uspávali na rukách, ale spôsobom, že som sedela, ruku som mala vypodloženú vankúšom a vôbec som s ňou nehýbala. Tým pádom bola maximálne pritúlená a pripravená na preloženie do postieľky a ja keďže som bola v pohodlí mi to vôbec nevadilo. Okolo 5teho mesiaca som ju začala dávať do postieľky len ospalú, aby si zvykala. A od pol roka ju vykúpem, nakojím, šupnem do postieľky a už jej len občas šupnem duduku ak jej vypadne, ale to len zamrnká, žiadne plače neboli. Prebehlo to úplne hladko. 😉

sasenkah
14. okt 2012

Pri kojeni, a to do cca 1,5 roka 😀 . Ale zasa neviem co je to uspavanie a plac pred spanim 😀
Teraz sa tulime 🙂

sachmetttt
14. okt 2012

He he ako nesmejte sa ja ju dám do kočíka a uspím v v nom na chodbe..samozrejme mám otvorené dvere do obývačky aby som ju počula je to cca pol metra od obývačky...pekne zaspinká okolo 7dmej a zobudí sa o 11tej nakrmime a dáme do postielky a pokračuje v spinkání..toto provozujeme od narodenia malá nechcela spat niekedy sme ju uspávali v kočíku celu noc behala som po dedine. 😀

emily84
14. okt 2012

Viem presne ako sa citis, ja mam to iste, tiez zabuvame len na rukach, no predtym stacilo, ze som ju len drzala, teraz si sadnut nemozem, v momente je hore a place, musim stat a hupat ju ... snazim sa to uzivat, no nie vzdy sa to da. My mame totizto k tomu extra problem, ze ked ju polozim do postielky, buva tam len ked je v hlbokom spanku, akonahle prejde do lahkeho spanku( co je kazdych 30-40 minut), tak je hore a vola ma. Znova na ruky, znova uspat a ked ju polozim o 5 minut je znova hore az kym sa nedostane opat do hlbokeho spanku, kedy prebuva 40 min a opat je hore...
Dokonca aj ked si s nou lahnem a ona vedla mna alebo na mne, nechce zabuvat. Uz to trva takmer 2 tyzdne a zacinam byt z toho dost unavena... teraz sa mi poslednych par noci budi okolo 5-tej s placom - zle snicky a uz sa mi ju len tazko podari uspat, tak vacsinou uz sme hore....

helencek
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sea23
14. okt 2012

ahoj,ja som si maleho naucila spinkavat v prostriedku nasej postele,tak,ze som lezala vedla neho a hladkala ho ....funguje nam to doteraz,cez den v nasej posteli a vecer bez problemov vo svojej...ma uz 14 mes. 🙂

bibko2
14. okt 2012

Ahojky pri našom prvom chlapcovi to bolo uspávanie v kočíku ktorý putoval od mňa k manželovy a nokoniec skončil u babky a malý sa na nás usmieval od ucha k uchu.) 🙂 pri našom druhom chlapčekovy 3,5mesiaca je to podobné aj ked som si myslela že takúko chybu nebudem robiť. bud zaspáva na prsníku alebo na rukách a nakoniec to skončí v kočíku a ked už tvrdo spí preložím si ho pri seba do postele manžel sa musí uspokojiť s kúštičkom postele 🙂 A detská postielka zýva práznotou 😉

uhnakova
14. okt 2012

Ja tiez uspavam maleho na rukach, vacsinou zabuva po papani rychlo (do 20 minut). Potom ho prelozim do postielky a dufam, ze sa pri tom nezobudi (co sa nastastie velmi nestava). Niekedy, ked sa mu nedari zaspat dlhsie, tak ho polozim do nasej postele a lahnem si k nemu, dam jednu ruku na hlavku, druhou mu hladkam rucicku, to zatial nakoniec vzdy zabralo 🙂. Pride mi normalne, ze stvormesacne babo zaspava takto, na samostatnost ma este dost casu. Minimalne do 8 az 12 mesiacov sa urcite neda hovorit o rozmaznanosti, je to jeho potreba, citit blizkost mamicky.

diana_81
15. okt 2012

Aj ja sa pridavam k babam, co hovoria, ze je to prirodzene 🙂 Zalezi i od babatka, niektore su samostatnejsie, ine narocnejsie... ja mam taku z tej druhej sorty ;) Ma 11 mesiacov a dlho sme sa uspavali na prsku. Potom mala fazu ze ani to nefungovalo dobre a ja som mala fazu, ze som to ako tapa riesila a skusala na nu nejake to spanie sama v postielke. Teraz viem, ze to bola zbytocna chyba a stresy pre nas obe. Momentalne sa mi mozno predcasne odstavi (dufam, ze nie, trpezlivo pracujeme na to aby prestala s hryzenim a upokojila sa dojcenim) a poviem Ti ze normalne som chytila paniku ze uz si nikdy ten uzasny pocit nevychutnam. Vazne... ze uz je velka a nechce sa tulit a nechce pri mne tisko zaspinkat a cuckat na prsku. Az teraz som si uvedomila ake to je uzasne a ako to vela pre mna znamena. a ake to je prakticke, kedze spi pri mne vacsinou od 20:00 do 8:00 a zakazdym ju uspim bez placu... Mozno skus presedlat na iny sposob, ktory nebude taky unavny pre Tvoje ruky ale pri ktorom budes s nou. Ako pisali ine mamicky, lahni si k nej, spievaj jej, hladkaj ju, rozpravaj jej rozpravku, aj ked nerozumie je to upokojujuce a tak. Ked sa nauci a pochopi, ze toto je pred kazdym spanim bude to rychle, lebo stastne a spravne unavene dietatko chce spinkat. Jasne, ze bude tu a tam nieco skusat, ale to robia vsetky deti a nie len v suvislosti so spankom. Drzime palce...

darinkazv
15. okt 2012

tak moja staršia od narodenia večer po napapaní zaspala sama v postieľke. nebolo ju treba nosiť na rukách, či ľahnúť si k nej. jednoducho zaspala. no mladšia je náročnejšia zaspáva na prsku. posledný týždeň si ju musím dať k sebe do postele, dať jej prst a ona mi ho silno zovre a ešte ju musím hladkať po brušku alebo po chrbátiku. ale včera jej vyšli prvé dva zúbky a to naraz, tak asi aj preto bola taká, lebo dnes zaspinkala po starom. na prsku a tak som ju položila do postieľky 🙂 každé dieťatko je iné, maminky musia len skúšať, čo na to ich babuliatko platí 🙂

vinifred
15. okt 2012

..na rukách pohojdávajúc sa na fitlopte..zabralo vždy..

luciferkax
15. okt 2012

Nakojila som, zavinula a sadla na fitloptu 🙂 🙂
Nedovoľ, aby malinké bábatko plakalo, len preto, že chce byť pri mamke. Neboj, dlžka zaspávania sa bude skracovať, a postupne zaspinká hned 🙂

hamca
15. okt 2012

ahoj, presne viem o com hovoris, doma mame to iste a uz som niekedy fakt zufala. U nas sa v podstate nosi pred kazdym spanim, ci cez den, ci vecer. Skusala som uz vsetky mozne rady, ale nic nezabera. Ziadne hladkanie, prihovaranie, tulenie, fitlopta, nic. Len hojdat a hojdat na rukach a samozrejme v stoji a za pochodu. Dnes nam to trvalo 2 hodiny, ale tak to bol extrem, lebo navyse sa k tomu posledne dni pridali aj zle snicky pri zaspavani, alebo kratko po zaspati. 😖 Snazim sa to brat s nadhladom a uzivat si jej blizkost! Musime len vydzrat! 😉