Autosedačka pre 5 mesačné vysoké dieťa.

simona92101
23. aug 2019

Ahojte,viete poradit pre nasu dlhonohu dcerku dobru autosedacku,v ktorej moze sediet resp v pololahu 5 mesacne dieta?z vajicka uz jej trcia nozky..dakujem

andrea_ff
23. aug 2019

@simona92101 ja si myslim, ze pokial jej netrci hlavicka, tak by mala zostat vo vajicku a v protismere. Nozicky podla mna nevadia.

ivusikk
23. aug 2019

@simona92101 ale to vôbec nevadí že jej trčia nohy pokial netrčí hlavička môže zostať vo vajíčku, pre tak malé si myslím že je to najlepšie

simona92101
autor
23. aug 2019

@andrea_ff su autosedacky ktore sa instaluju aj v protismere jazdy a su vhodne od narodenia.skor mi ide o to ze je tam uz taka pokrcena napratana

candii
23. aug 2019

Môj bol vo vajci rok, vajce je pre také malé bábo najlepšia alternatíva ale ak silou mocou chceš riadnu autosedačku tak pozeraj 0 - 18 a len protismer a testované autosedačky, nie šmejdy.

simona92101
autor
23. aug 2019

@candii nie som z tych,co by na dietati setrili,viem ze treba v protismere atd a nie je to silou mocou,vajicko je malicke a malej sa tam uz ocividne zle sedi..skor som chcela odporucit dobru znacku s ktorou mate skusenosti.

andula1988
23. aug 2019

@simona92101 ahoj, skus pozriet romer dualfix M i-size alebo dualfix 2R ta je o trosku mensia obe ale upevnis len na isofix

martinoocka
23. aug 2019

Zalezi aky mate sklon sediacek v aute, isofixovu protismernu je dobre koli tomu vyskusat, aby babatlu nepadala hlavicka ked zaspi. Oblubeme kvalitne su urcite od britax napr.spominany dualfix, Concord reverso, Joie steadi....spicka su myslim sedacky od Besafe.

candii
23. aug 2019
simona92101
autor
23. aug 2019

Dakujem pekne vsetkym 👍😉

ivusikk
23. aug 2019

@simona92101 skús si popozerať od recaro alebo britax romer a určite by som odporučila otočnú 🙂 veľmi to ulahcuje dávanie babatka do autá 🙂

evkamotka
23. aug 2019

Cybex sirona, vitaz mnohych testov. Samozrejme je obojsmerná. Mame ju a sme spokojni. Vhodna pre 45cm az 105cm

babi81
23. aug 2019

@simona92101 za mna cybex sirona, pouzivali sme od narodenia, vajicko sme ani nemali

andrbeata
23. aug 2019

@simona92101 Joie od 0 - 18 kg.

teegreen
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
yanni
24. aug 2019

Ale mate vajce? A ake velke a tazke mas dieta?

marrie5385
24. aug 2019

@simona92101 my máme takú že od narodenia do protismeru sa dá dať. Je to aj teraz super že keď chce späť tak jej len sedačku vyklopíme a v pohode spi. Kupovali sme ju lebo sa dcérka už vo vajíčku tlačila...dobre vykrmena 😁

simona92101
autor
24. aug 2019

@yanni mame vajco,ku kociku bolo take obycajne.mala je dlha,ale vahovo ma len 6.3 kg.ma tam este podlozku lebo jej lieta hlavicka zo strany na stranu ked cestujeme a ked jej ju dam tak sa zase tlaci.cize mi ide aj celkovo o jej komfort,lebo sa mi to vajco zda tak nestastno poriesene

yanni
24. aug 2019

@simona92101 Jaaaaj, tak sa ani necudujem. Vajcia z trojkombinacii, ak to samozrejme nie je Concord atd., su smejdy, no name, netestovane, väcsinou da sa povedat, nepouzitelne. Hore vyssie si pisala, ze nie si z tych, co by na dietati setrili. Mala si kupit poriadne vajicko. Ano su reboarderi od 0 kg a prakticky od narodenia, su testovaNE ALE ANI JEDEN DBORNIK TI ICH NEBUDude odporucat. Po prve, dieta ma len 5 mesiacov, po druhe je velmi lahke (ak ked ma viac ako 0 kg samozrejme). Samostatne sediet asi tiez este nevie. Ono vajicka su uplne inak robene ako tie protismerne väcsie sedacky. Uz tam nie je tak dobra "spacia" poloha, uz su rvnejsie, rozumej to zakrivenie uz nie je take ako by pri takom malom dietati malo byt. Kolko cm ti ma mala? Ono nejde o to neporadit. Ale odporucat ti tu mozme vselico.ö Tych isofixovych od 0-18 kg je habadej. Len zoial, sedacka musis pasovat zarovek k dietatu a aj k autu. Cize musis ist vyskusat. A ako to poznam z SK, väcsinou chcu len predat. Tiez ochodnici ani nevedia poriadne poradit. Sama som zazila, ked mala starsia dcera 10 mesiacov a bola som prave na SK a tiez sa uz obzerala po nejakej väcsej sedacke pre nu. Keby som sa uz mesiace dopredu neinformovala, nezaujimala, nestudovala, tak by to skoncilo zlou sedackou. Tam mi chcela zenska nabulikat uplne nevhodnu, hlavne vec ze "ved tobra, to je Britax Römer". No ale ja som videla, ze dieta sa v nej straca, ona si to nechcela priznat. Takze si najskor postuduj a vyskusaj. TGie cm malej by ma este zaujimali. ja mam dcery diet dlhe spagetky.

carina_82
24. aug 2019

@simona92101 nas sa tiez do vajicka nevpratal uz ako 5 mesacny, rozhodli sme sa pre BeSafe iZi Kid X2 i-Size a zatial super, maly ma uz 2roky a sme velmi spokojni 🙂

nika3136
24. aug 2019

@simona92101 Ak vám vyhovuje Isofix, máme Britax Romer Dualfix, odporúčam

simona92101
autor
24. aug 2019

@yanni uprimne,ked sme kupovali kocar trojkombinaciu,o vajickach a roznych typoch som vedela velke prd.islo mi skor o kocar a ten je tiptop.az teraz casom sledujem,ze to vajco je naslabsi clanok celwj trojkombinacie a v buducnosti budem mudrejsia a vajco kupim zvlast.je v nom sice minimum len kratke trasy ale nepaci sa mi.mala ma 69 cm,ale dlhe uzke nozky a tou podlozkou je tam pokrutena.skor teda asi lepsie vajco ci?

alieeenka13
24. aug 2019

@simona92101 odporúčam buď kúpiť nové vajíčko,vak ešte plánujete ďalšie dieťa, lebo vahovo aj dĺžkou je bežné dieťa. My sme mali maxi čosi a synovi netrvali nohy ešte skoro vôbec nejako veľa skôr bol problém hlava tak skúšať alebo kúpiť 0-18kg, čo je tiež dobre riešenie

elekat
24. aug 2019

@simona92101 zalezi od vajicka. My sme kupovali recaro guardia,teraz ma maly 8 mesiacov a zacina 9 kg a dlhy je viac ako vasa a nic netrci a vdaka isofixu tam aj je miesto na nozky. Ma adaptery,takze bolo dokupene len k dvojkombinacii kociara,najma kvoli bezpecnosti.