Čistenie ústočiek

fronculka
7. apr 2014

ahojte doktorka mi dala vodicku na cistenie ustociek jazycka od bieleho povlaku. natiahla to len do striekacky takze neviem ako sa vola. vravela ze mu to mam davat po 5 ml. a svokra mi povedala ze to mam davat na handricku a tak cistit. alebo to mam len nastriekat a pretriet? teray som uplne zneistena. poradte

eva1122
7. apr 2014

Ahoj, ja som malému čistila ústočká tak, že som namočila tyčinku na čistenie uší do daného roztoku a tým som sa mu to snažila čistiť. Nebolo to extra super, ale dalo sa. Určite však by to išlo lepšie kúskom plienky, alebo čistej handričky...

luba28
7. apr 2014

@fronculka nie,..to len strieknes do pusy pomaly,....ziadne tycinky,ani handricky,...a dala ti 5ml,ale ty das kazdy den 1ml,...!!!!!!!!!!!

niki101988
7. apr 2014

Ahoj neviem aké máš staré dieťa, ale mala Ťa lepšie poučiť. Do pusinky nič nestriekaš, nenalievaš a podobne.
My maličkým bábatkám vytierame pusinky od tzv. žabky, múčnivky alebo pod akým menom to poznáš. Kúpiš si v lekárni gázové štvorce, žiadne handričky, štetôčky a podobne, ten čistý gázový štvorec navlhčíš daným roztokom, navinieš si ho na prst, počkáš kým začne bábo kričať, alebo mu sama otvoríš pusinku a vytrieš.
Vytieraš od vnútornej plochy ktoréhokoľlvek líčka, cez horné podnebie k druhému líčku a potom jazyk. Jazyk na koniec preto, lebo ten je zdrojom baktérií.

luba28
7. apr 2014

@niki101988 vobec neni nutne vytierat,..staci vpustit do pusy,..ziadne vytieranie,...ten roztok je nato urobeny,aby ziadne vytieranie nebolo potrebne,....

fronculka
autor
8. apr 2014

@luba28 takže to nevadí ak to polkne? nebude to vplývat na bruško?

luba28
8. apr 2014

@fronculka nie,ved 1ml neni nic,...to sa akurat rozplynie v puse,...je to pre deti,cize ta kvapka neposkodi,neboj,....nam netrebalo ani celych 5ml,..po druhom pouziti uz sme nemali nic,...