Cumeľ u kojeného novorodenca

mia2906
3. okt 2020

Mamičky ktoré kojite, dávate prosím aj cumel? Ak áno aký? Ktorý je najpodobnejsi bradavke? Nepokazilo vám to kojenie, techniky prisávania atď? Veľmi veľa ludí ho totižto neodporúča.
Mame 3 týždňové bábätko a hlavne večerom a v noci sa nevie ukludnit, trvá dlho kým po prebalení zaspí a ukludní sa, zvykne plakať, byť nepokojné. Ak kojím, tak zvyčajne na mne zaspí, ale ked ho preložím do postielky je opäť hore. (a to čakám aj 10-15 min na silnejší spánok a nič). Z prsníku si zvykne robiť potom po kojení cumel na ukľudnenie :D ako toto riešite vy? Pomáha ten cumlík na rychlejšie zaspavanie? V noci toho veľa nenaspíme niekedy....Ďakujem.

sofiia87
4. okt 2020

Ja vdacim cumly za prespate noci 🙏 malu som kojila so roka a pol, nikdy sme nemali ziadny problem s mliekom, prisatim a pod. Cumel mala asi od 3 mesiacov, ked uz som videla, ze len dudluje na prazdno na cecku, strcila som jej dudel a spali sme spoko obe.

ktochytavzite
4. okt 2020

@halci co ja viem,skor genetika,nie?Sised kojeny bez cumla ,ozrasne rozprava,kratka uzda je problem ma uz 5r