Novorodenec a večerný problém so spaním v postieľke

nikina17
15. okt 2013

Ahojte, mam 3 tyzdnoveho chlapceka, ktory vecer ani v noci nechce spinkat vo svojej postielke. Akonahle ho do postielky vecer polozim zacne plakat, srdit sa,hnevat. Ukludni sa a zaspi az ked ho prelozim do manzelskej postele vedla seba. A aj ked zaspi a chcem ho prelozit, tak sa hned zobudi. Pritom cez den nema problem zaspat vo svojej postielke. Niekedy ma taky neklud aj cez den a vtedy nepomoze ani lezkanie v postielke ani v kresielku a ukludni sa az ked lezi na mne.Kde moze byt problem???? Starsia dcerka v pohode spava v postielke sama ako sme ju doniesli z porodnice. Drobec vsak ani za svet....

hradnapani
15. okt 2013

@nikina17 ja tam ziadny problem nevidim 😉 Su totiz deti, ako tvoja starsia dcera, ze spia, kde ich polozia. A potom su deti, ktore potrebuju blizkost rodica a vsetko, co popisujes a spravaju sa uplne prirodzene. Moje dieta bolo presne ako tvoj syn... no tajne dufam, ze ak budeme mat raz dalsie dieta, bude ako tvoja dcera 😀
Vydrzat, jedine to ti mozem poradit a dopriat mu to, odmeni sa ti. Mozno ti tu niekto bude pisat, ze nesmies povolit , lebo si vypestujes zavislaka na tebe. No ja ti mozem z vlastnej skusenosti napisat, ze to tak nie je, aspon u nas urcite nie. Teda popravde, prve mesiace bol uplny zavislak odo mna, ale potom sa sam odputaval pomalicky

ichbinich
15. okt 2013

@nikina17:
Ja som mala to iste so synom. Dokonca som predhrievala postel, aby necitil taku velku zmenu teploty...

Proste moj syn bol dietam ktore potrebovalo neustaly telesny kontakt, tak sme zaviadli tzv. rodinnu postel, aj ked som to povodne neplanovala... Spal pri mne a hotovo. Cez den postielku akceptoval. Potom postupne som ho naucila na postielku aj v noci, ale ked sa mu zhorsil spanok v pol roku, musela som ho zobrat zase ku mne, lebo sa budil kazdu hodinu a to som nevladala vstavat...

Dcera je uplne ina, akceptuje postrielku, dokonca zaspi aj sama, je uplne ina ako syn.

Takze, nie je to ziadny problem, proste tvoj syn je iny ako tvoja dcera. Akceptuj to, daj mu vsetko telesny kontakt, ktory potrebuje a budes mat spokojnejsie babo 😉
Vsetko dobre!

nikina17
autor
15. okt 2013

@hradnapani mne by to ani tak nevadilo, ale neviem ci je vhodne pre takeho drobca,aby spaval s nami v posteli. Predsa len ked ho tam mam, je na vankusi a nie na rovnej podlozke. Bojim sa, aby sa mu tym nenicil chrbatik. A zas na rovnom ked ho dam, tak nemoze byt natlaceny uplne na mne, na co sa zase budi 😀 Ako ja by som ho v tej postielke ani nemohla nechat ked tak place. Za prve to nedokazem pocuvat ten plac, lebo mi srdce trha a za druhe nechcem ani budit dcerku. Ta ma 2,8 roka a tiez chcem, aby sa v noci co najlepsie vyspala a nebudila sa stale na plac drobca. Aj ked sem tam sa tomu vyhnut neda.
No a manzel sa zase boji co i len pohnut, aby ho nahodou nezadusil. Muz sa dost v noci prevaluje a boji sa, aby sa maly neodkotulal ku nemu. Lebo je fakt, ze ten nas zbojnik nechce dokonca ani spat v zavinovacke. Proste potrebuje volnost noziciek, len prikryvku a byt somnou v posteli 😀

nikina17
autor
15. okt 2013

@ichbinich dakujem za radu. Ja nie som proti dopriat mu telesny kontakt. Aj ked mam niekedy pocit, ze ja spim na par centimetroch a on okupuje takmer celu moju postel, tak aj napriek tomu ho vzdy k sebe dam 😀 bojim sa skor toho, ze taka postel nie je vhodna pre neho. Aj to, ze spi na vankusi somnou takze nema chrbatik na rovnom. Ide mi len o to ci je to vhodne pre neho aj zo zdravotneho hladiska, aby s nami spaval.
No nic, asi nam naozaj nezostava nic ine, len dopriat mu to, po com tuzi 🙂 a bude pokoj.

bobi3
15. okt 2013

moja dcérka nespáva v postieľke od narodenia, tiež sme bojovali 😖 no už to ako problém nevidím, teraz spáva tak, že sme na postielke odstránili bočnicu a máme ju priloženú k našej posteli a hotovo, skúste to aj vy tak vyriešiť, vyspíš sa aj ty a malý bude spinkať na rovnom 😉

moni244
15. okt 2013

ahoj, ani moja nespávala v postieľke, ale to kvôli tomu, že priateľ sa odsťahoval do vedlajšej izby, aby sa vyspal, tak mi bolo pohodlnejšie nechať si u seba. Teraz spáva v postieľke, ale tak, že mám jednu bočnicu preč, postieľku na najnižšiu priečku a prirazenú k mojej strane postele a tak ma má vedľa seba a predsa spí vo svojom a nerušíme sa 😉

hradnapani
15. okt 2013

@nikina17 a skusali ste aj tu postielku bez jednej bocnice tesne pri vasej posteli? to je myslim taky vhodny kompromis. Mas ho na dosah ruky, ale ma svoj priestor.
Ja som tiez nevedela spat s nim na jednej posteli, tiez som sa bala pohnut a potom sa syn zase zacal kadejako prevalovat, takze sme to riesili takto a velka spokojnost. Ale aj tak bol vzdy natlaceny skoro na mne ;)

ichbinich
15. okt 2013

Suhlasim s ostanymi, jedna moznost je dat dole bocnicu na postielke.
Na nasej to nebolo mozne, tak som to riesila tak, ze syn spal medzi nami, ale okolo hlavy a tela mal taky dlhy vankusik, takeho akoby hada. Teda on mal este "hranice" ten vankus. A tym padom by sme aj my s manzelom citili pri otacani sa v noci ten vankus este pred tym, akoby sme nedajboze prilahli syna. Ale to sa nikdy nestalo.
Na vankusi by nemal byt, to mas pravdu. Namiesto takeho dlheho vankusa mozes pouzit vankus na kojenie alebo iny vankus, ktorym ho oblozis.
Takyto vankus mame, teraz ho ma dcera 😉
http://www.amazon.de/My-Julius-8280013610-Nestc...

A existuju aj zavinovacky, kde maju deti volne nohy, napr. SwaddleMe

gumidekmomo
15. okt 2013

mne tiez nechcel tak v postielke spinkavat a veru s tou bocnicou som to vyriesila a teraz sa vyspime vsetci 😀

nikina17
autor
16. okt 2013

@bobi3
Dakujem,skusime 🙂

nikina17
autor
16. okt 2013

@moni244
@hradnapani skusime bez tej bocnice ak sa bude dat alebo zozenieme taku postielku a vyskusame.Vidim,ze to viacere odporucate 😀 mozno to zaberie aj u nas