Dávate štvornožkujúce deti na vonku zem?

Maminky, dávate svoje deti ktoré štvornožkujú vonku na zem?? Lebo ja áno a ľudia na mňa pozerajú ako na debila....malý nechce obsedieť v kočíku proste chce loziť a keď ho vyberiem z kočíka tak hneď počúvam reči typu: Bože Paniii šak ta zem je špinavá!!!! neviem ale mne príde rovnako špinavá ako aj na každom ihrisku kde sa deti bežne hrajú a dotýkajú zeme, na ihrisku je to v poriadku ale na chodníku už nie?? nechápem :-/ .... samozrejme dávam pozor aby nič nedával do úst a keď ho potom dám späť do kočíka tak mu ruky vyčistím. ďakujem za každý názor

"VONKU NA ZEM" malo byť v názve 😀 sorry preklep

kikuleenka
8. júl 2014

ano, davala som 🙂

noname26
8. júl 2014

jasne davam, na travu kamienky a tam kde je cisto

pribinak
8. júl 2014

Ja som davala na travu, na ihriskach medzi male kamienky a do piesku, niektore deti chodia velmi neskoro a pre 14 mes dieta je nudne sediet v kociku, ine su velmi zive a pohyb proste potrebuju, ale na chodnik, som veru nedavala

zuzannas
8. júl 2014

Samozrejme, ze ano..maly mi tiez nechcel obsediet na jednom mieste...ale iba na takych miestach ako parky, ihriska, na travu, urcite nie na chodniku... 😅

mimik79
8. júl 2014

vonku na zem urcite nie, myslim tym chodnik napr, len na zahrade po deke a po trave u nasich doma, kde ho das, tam bude lozit, radsej ho vyber na travu, je to trochu maksie ako beton a zas nie tam kde chodia vencit psov, no tazko je take miesto najst🙂 na chodniku moze byt kadeco nebezpecne, ani nevies co tam predtym chodilo🙂

lubiduch
8. júl 2014

akoze keby som cakala ze ho dam na travu len u rodicov na dvore tak chudak raz za 2 tyzdne si polezie vonku. Byvame v BA a normalne som ho nechala v parku a na ihriskach lozit po 4 (on sam preferoval lozenie na vystretych nohach, lebo ho steklila trava na kolenach). a este aj nenosil topanky! fuuuu cakam ukamenovanie...
Dokonca ked este nelozil len sa plazil tak som ho nechavala sa plazit (nieco starsie na seba a plaz sa kam chces- pod mojim dohladom). sa tak rochnil v trave, v kamienkoch a tak...a je zdravy, nic nechytil akurat radost zo zivoat nachytal :D
chodit zacal az v auguste ako skoro 14 mesacny, neviem ako by som cele leto zvladla ho udrzat v kociku a za ruky po vonku ho tahat mi prislo nespravne.

maryanna
8. júl 2014

jasne ze davam a nakolko nechodi, a ked nie je vyslovene mokro a zima tak je iba v ponzkach...moja nema problem na ihrisku v teplakoch po betone medzi detmi stvornozkovat.....a tiez nemam rada toto ked niekto ide s detmi von a len tu nesadaj to nechytaj.....nechajme deti byt detmi, a vonku to plati dvojnasobne...minule som bola v soku, ked po dazdi uz bolo relativne sucho ale ostala na ihrisku taka velka mlaka, vosiel don chlapcek 2r s gumakmi a hned prisla mama ze nechod je tu voda, pod prec, potom si siel nieo vziat zo zeme a hned ho zahriakla ze kamienky su spinave.....neviem, ja som si doteraz myslela ze ked dam decku gumaky tak prave preto aby sa mohlo vysantit v mlakach, ved to maju radi...........niekedy byvam sokovana pristupom niktorych mamiciek

koniarova
8. júl 2014

Normálne v meste na chodník? 😕 😕 😕 😕 😕 Tak to som ešte nepočula. Keď také dieťatko stretnem, tak bude určite tvoje. 😀 😀 😀

katy1979
8. júl 2014

tvoje dieta tvoja vec. Ak to nevadi tebe ani malemu okolie neries.
Nie si jedina takych mamin je vela. Potrenuje lepsie svaly a vybuduje imunitu.

lubica7
8. júl 2014

Nas cmeliacik ma 14,5 mesiaca a chodenie max. ignoruje no v kociku neobsedi,tak veru pustim,no byvam na dedine ked sme v meste tak ma co obzerat a vkociku nastastie sedi.Zatial som ani nevidela stvornozkujuce dieta v meste 😉 .No ak to vyhovuje tebe aj dietatu tak kasli na okolie 🙂

gaby21
8. júl 2014

Baby ja žijem na dedine, deti nedržim v sterilite, normalne sa hrabu v zahrade, bývaju zablatení, behaju po mlakach, ale babo by som na chodnik štvornožkovať nedala, vela krat som videla kadejaku zberbu ako si na chodnik odpluli, ogrcali, tulavé psi ocikali, bezdomovci vykadili, no GRC a daj tam dieťa na štyri 😝