Dvojročný syn facká mamu

7. nov 2022

Prosím poraďte mii. Syn ma facká po tvári a pritom sa škodoradostne smeje. Väčšinou sa to stáva, keď je umavený alebo len tak keď sa mu niečo nepáči. Má pevný režim dňa, poobede pospinká 3 hodiny. Keď máva tieto ataky otáčam si ho chrbtom ku mne, ale aj tak sa naťahuje že mi vylepí. Mám pocit, že mám doma zlé dieťa :(.
Nebijem ho (až na dva krát čo dostal po zadku a raz teda som mu skúsila vrátiť, aby videl že ma to bolí a už to nemienim opakovať, viem že to nie je cesta). vysvetľujem dookola že sa biť nesmie, aj prísne poviem aj zvýšim hlas a nič nepomáha. Kope do nášho psíka doma to je ďalší náš problém. Proste asi som zlyhala komplet vo výchove a obávam sa tej agresie do budúcna.

viestta
7. nov 2022

Chytiť ruky a hotovo. Nepustit kým.sa neukludni. Je to len obdobie, skúša co mu prejde ale toto mu prechádzať nesmie.

pribinak
7. nov 2022

To mu nesmieš dovoliť. Silno chytiť ruky a dôrazne povedať NIE. Keď teraz nezakrocis tak o to ťažšie sa to bude rieist keď bude väčší

Musíš mu dať jasne vedieť že toto jednoducho nesmie. To NIE musíš byt dôrazne hlasne a silne aj za cenu jeho placu

A keď kopne psa, tak to iste. Musí vedieť že NIE.
2 ročne dieťa skúša kde sú hranice, čo môže a čo nie. Musí dostať jasný a dôrazný signál. Reči v tokto veku sú zbytočne, jednak dieťa nepočúva, chce dosiahnuť svoje a bla bla bla ide úplne bokom

anjelicek26
7. nov 2022

Silno chytit ruky, povedat jasne nie, polozit ho dole - alebo aspon na par metrov dalej od seba, povedat jasne - toto ma boli, toto nesmies robit. Ziadne dlhe vysvetlovanie, len toto. Ignorovat ho, nebavit sa s nim, skaredo pozerat. Asi ste mu to nezarazili pri prvom pokuse, tak sa obal nervami a musi tahat za jeden povraz cela rodina...

domak2
7. nov 2022

Presne silno chytiť, ocny kontakt a povedať NIE. Ale...v 2 rokoch je to proste normálne obdobie. Nezvladnuta výchova bu to bolo ak by mal 6 rokov. 2 rocni a najmä chlapci sú okolo 2 rokov proste agresivnejsi. Skôr by ma stvalo to s tým psikom, lebo to nemusí dopadnut dobre ak sa ten rozhodne mu to vrátiť

20erika07
7. nov 2022

Tak tak, ako pisu zeny vyssie, chytit ruky, nedovolit mu aby to dokonal ,prisne nie . Deti v tomto veku skusaju aj take, aj hryzenie aj capanie, nezlyhala si v ziadnej vychove, neopustaj sa. Treba len vytrvat tymto sposobom ako sa tu napisalo. On to pochopi neboj. Aj nasa pochopila

141117mmn
7. nov 2022

Nech nanho "zkrikne" otec ...
Nieco zmysle - to co robis?? Maminka sa nebije, maminku iba lubime a nech ta zacne lutovat v zmysle joj to muselo boliet a kto ti to urobil a tak...
Take divadielko pred malym...
Ak dobre predpokladam mal by sa trochu spamätat...a hlavne zisti ze si ta niekto zastane...a tak dalej...

jaskolka
7. nov 2022

Rázne chytiť ruky a povedz"Nie, bit ma nesmieš ". Rozumie tomu velmi dobre, len 2 ročne dieťa to skúša, už teraz sa nastavujú hranice. Rovnako ako hryzenie, skrabanie,a podobne, niekedy to robia aj v nervoch, keď napríklad niečo chce a nedáš mu to.

simsalabim
7. nov 2022

@141117mmn to divadielko sice znie dobre, ale hranice musi nastavit aj ona ako matka. Musi respektovat aj ju, nielen otca, aj ked uznavam, ze take divadielko moze pomoct.
Autorke by som okrem vyssie spomenuteho - podrzat ruky, razne povedat nie... este poradila potom odist z izby.

tenerifka
7. nov 2022

a tato je kde? Urcite bol paf a vznasal sa na oblaku, ked sa mu narodil syn, tak nech zapne mozgove zavity a zacne syna aj vychovavat

doriiis
7. nov 2022

Och...sadnem si na ruky

tuppuk
7. nov 2022

@doriiis Chceš mu ich dolámať? Však normálne schytiť ruky, dať najavo, že to nie je správne a on sa naučí jednoznačne, zapamätá si.

doriiis
7. nov 2022

@tuppuk ...sebe si sadnem na ruky.Nie jemu.Citaj!

autor
7. nov 2022

@141117mmn ďakujem, skúsime dobrý nápad.

autor
7. nov 2022

@simsalabim aj odísť z izby musím ešte skúsiť.

autor
7. nov 2022

@tenerifka tato mu už povedal že nesmie ale musím ho zaškoliť v ráznosti. Táto príde z roboty a je najlepší, možno to mnohé poznáte. Troška zabúda že za povraz musíme pred deťmi ťahať dvaja.

panelacikova
7. nov 2022
doriiis
7. nov 2022

@panelacikova ...radsej.

panelacikova
7. nov 2022

@doriiis je mi to jasné. ak tu nechceš stráviť pol dňa 😀

veronika3110
7. nov 2022

tak ako píšu baby... hlavne toto správanie neobhajuj vekom.. je jedno či má 2, či 6... ak to povolíš v 2 rokoch, v 6 sa to neodnaučí len preto, lebo je väčší.. bude vedieť že môže a nikto mu nič nepovie.... poznám to dobre z rodiny... má 4 roky a z mamy má fackovacieho panáka... plus kopance a celkovo, keď nie je podľa neho... a ona nič

autor
7. nov 2022

@anjelicek26 práveže hneď prvý krát som ho zrušila ale nepomohlo žiaľ. Teraz rozmýšľam, že on to robí vždy na nočníku, alebo keď ho z neho vstávam. Ešte stále cikády do plienok aj cez deň. Učíme ho už rok cikať len na nočník počas dňa. Nijak po ňom nekričím, nenútim ho nejak moc, ale teda každú hodinu sa ho spýtam, či chce cikať a dám ho adpoň sadnúť. Vyciká sa, ale aj tak má o chvíľu mokrú plienku. Snažím sa to prejsť a povedať nabudúce cikáme do nočníčka. Pár krát bol bez plienky v lete ale robil si mláčky a čľapy čľap :D.

autor
7. nov 2022

@veronika3110 áno treba dať najavo že nesmie čo najskôr súhlasím.

lyci
7. nov 2022

na nasho nefunguje ani 1000 raznych nie. ani vysvetlovanie, ze ma to boli. ani drzanie ruk, noh. prestal az ked som mu to vratila. tak silno, aby to pocitil a nesmial sa z toho

doriiis
7. nov 2022

@lyci ...a teraz ťa tu zlyncuju.Budes tyran deti.

euka210
7. nov 2022

Chytit ruku a nepustit.
Obcas take male dieta slova nepochopi, ale jednu na zadok rychlo pochopi.

autor
7. nov 2022

@lyci na môjho ani toto nezabralo ba naopak mám pocit, že keby som pokračovala tak si zvykne že je to norma a to nechcem. Urobila som to už v úplnom zúfalstve.

mandarinka555
7. nov 2022

A že kope do psa, to je podľa všetkých asi v poriadku....na to ti radu nedal nikto...

lyci
7. nov 2022

no jo, u nas to tiez nefunguje na vsetko a nic nepomaha

autor
7. nov 2022

@mandarinka555 popravde neviem či ma netrápi najviac to, že je agresívny aj k zvieratám. Že bije mña, lebo ho dávam cikať a musí počkať kÿm ho oblečiem tak to ešte s ťažkým srdcom rozumiem, ale že zlý k zvieratkám mi príde už vrchol a patologické.

mandarinka555
7. nov 2022

Je len otázkou času, kedy aj tomu psovi "puknú nervy" a vráti mu to adekvátnym spôsobom....čo je to za rasu?

sashiik
10. nov 2022

Odporúčam tento profil na instagrame. Pod príspevkom je to detailnejšie rozpísané . Hlavné je počúvať odborníkov a nie mamičky na modrom koníku