Kedy ste dali dieťatku prepichnúť uška?

martina374
8. sep 2014

Ahojte, chcem sa spytať, kedy ste davali prepichovať uši dieťaťu na náušnice? Koľko dní alebo týždňov po narodení? A ku komu sa to zvykne chodiť prepichnuť uši? A čo sa týka náušníc tak aké? zlaté, pozlátené, či strieborné? Dakujem.

marika39
17. sep 2014

Obom dcéram sme dali prepichnúť ušká sestričkám pri odchode z pôrodnice - odporúčam

dagmars
17. sep 2014

Mala mala asi 4-5 mesiacov u lekárky nastrelenim prvé boli z chirurgickému ocele. Chcela som v pôrodnici, ale tam to nechceli z nejakých dôvodov a odporučili až po prvom ockovani. Chcela som čím najskôr, aby si to nepamätala. Bolo to nastrelene za moment a mala to nestihla ani zaregistrovať. S hojenim žiadne problémy neboli. Po pár týždňoch sme vymenili za zlate a bez problémov. Strašili má že si ich bude ako bábätko sklbat ale ani sa ich nedotkla a to už má 3 roky. Kamošky nedala a teraz jej dcérka chodí do škôlky a chce nausnicky ako ostatne dievčatká a ona už teraz nemá silu jej to dát nastreliť, lebo sa boji bolesti tak sa odhodlavaju to opakovane podstúpiť každý mesiac🙂 Takze ja odporúčam ak ste rozhodnutí čím skôr a nastrelenim. Čo poznám známych čo to riešili klasickým prepichnutim, zle sa to hojilo a bolo to od začiatku zahnisane a bolestivé na dotyk.

ingridkras
10. mar 2024

Po prvom očkovaní,čiže v 3 mesiacoch.Dali sme nastrelit u pediatricky.Rana vôbec nekrvaca,malú uška nebolia.Odporuca sa vymeniť za zlaté až po 6 týždňoch.Urcite náušnice zo žltého zlata,lebo biele obsahuje nikel-overovala som si to priamo u zlatnickej firmy,od ktorej sme kupovali náušnice.