Malý vekový rozdiel medzi detičkami.

hviezdicka2409
24. jún 2019

Ahoj moc moc potrebujem poradit. Mam 14m dievcatko a momentalne som v 8m a cakam chlapceka. A tu je moj problem ako ste riesili uspavanie starsich deti?? Moju malu treba uspavat na obed aj hodku a co bude zatial s malym??? A dalsi problem je ze ked pridem z nemocnice mam dat malu s nami do izby a budeme vsetci spolu ?? Nebudu sa navzajom budit?? Alebo mam moznost ju dat samu do izby ale v noci sa nam este budi?? Prosim kto ma maly rozdiel medzi detickami d budem rada za kazdy ttip radu cokolvek
Dakujem

deti95060810
24. jún 2019

máme malý rozdiel medzi poslednými 2 deťmi - 18 m
Bývali sme všetci v jednej izbe - stavali sme dom a deti sa v noci navzájom budili... nemali sme inú možnosť len to všetko nejak pretrpieť...

25majka
24. jún 2019

@hviezdicka2409 ahoj, mam dvojrocny rozdiel medzi detickami, ono stale to bude o obdobiach....zaciatok bude tahsi lebo malicky este nebude mat rezim, ale ja v kazdom pripade som ich davala spat spolu, teda ked siel naobed maly spat, malu som vzala k nam do izby....alebo v kresielku bola, na hracej deke, ak teda v tom case nechcela spat. Nechavala som ju vedla v izbe, ak sa jej nepacilo, zaplakala. Ak bola nepokojna vzala som ju na ruky a v izbe kde som dala spat maleho som ju drzala na rukach a prechadzala som sa. Ja osobne by som neprestahovala starsie vedla, bude sa citit odstrcene a navyse tiez si musia aj oni ba seba zvykat. Raz zaplace jedno, raz druhe...na zaciatku tahsie ale zvyknu si aj oni na seba. Drzim palce.

25jesss25
24. jún 2019

Ja mam rozdiel medzi chlapcami 14m, spávali sme a aj doteraz spávame všetci v jednej izbe, na jednej posteli 😂 A to už majú 2,9r a ,1,7r. Kým bude bábatko tak ti zväčša prespí deň, takže to budeš vediet staršiu v poho uspať, aj keby bol hore tak nakojiť vieš aj poležiačky a staršia bude vedla vás zaspávať... a keď bude väčší, tak si to časom stále budeš upravovať ako vám bude vyhovovať, ono sa to stále mení, takže tu ti žiadna rada nepomôže...
Hlavne neodstrkuj staršiu do inej izby po narodení bába, aby nemala pocit, že ste ju vymenili..
Ono to nie je také ťažké, keď si to zorganizuješ..

jankalukasova
24. jún 2019

Ja mám rozdiel dva roky a je to celkom sranda. Staršiu už neuspávam. To sa pekne naučila kým som bola tehotná. Odvediem ju do postele, dostane pusu a hotovo. Malého paradoxne zatiaľ tiež neuspávam. Lebo na rukách nezaspí ani omylom. To len na mňa pozerá a usmieva sa. Takže tiež uložím do postieľky a dám dobrú noc. Spanie majú oddelené. Malý má tri mesiace a niekedy v noci pekne vyvádza. Rovnako denný spánok, to ich úplne izolujem, lebo keby syn dcéru zobudil, tak už spať nebude. Ono sa to dá. Len si treba hľadať spôsob ako to celé zorganizovať a stále sa prispôsobovať, keďže sa tie deti veľmi rýchlo menia.

janinah
25. jún 2019

Rozdiel 20mes. ,staršia spala s manželom v detskej,ja s maličkou v spálni.cez deň to bola iná srandanespali bv rovnakom čase...čo však radím je nájsť si každý deň čas pre staršie dieťa,len ono a mamka,inak bude žiarliť.....,ani neviem ako som to zvládla,ale mama zvládne všetko,ona totiž musí😉 neboj sa,dáko bude.

1aduliatko1
25. jún 2019

Ja mam rozdiel 2r.4m. Starsi bol sikovny, odplienovany, bez cumla, nikdy som neuspavala ( iba ako babatko) ked sa maly narodil. Ake aj tak to bola pakaren 😂😂 a teraz tiez aj ked su vacsi 😂😂

siska53
25. jún 2019

@hviezdicka2409 ja mam .2 roky rozdiel medzi detmi. Muz spaval so starsim, ja s malou v druhhej izbe.
Poobedne uspavanie starsieho (casto neuspesne, lebo on od 16m.zacal vynechavat spanok a v case narodenia malej spal tak 3-4x do tyzdna) som riesila tak, ze mala bola v nosici a boli sme pri nom. Idealne je, ak by dieta vedelo zaspat samo, ale to u nas nehrozilo. A malu som.tlacila do jedneho spanku v case spania maleho ( spavala viackrat, ale aby ten jeden bol akurat v tom case). Vynimocne sa to obcas podarilo, ze spali obaja naraz. Ale neva, tak som.to brala tak, ze ked jeden spi, plne sa venujem tomu druhemu. Mala.samozrejme casom.presla len na 1 popoludnajsi spanok, ale zas to uz nespal maly poobede vobec..

marcipanovatorta
25. jún 2019

@hviezdicka2409 rozdiel medzi deťmi máme podobný - rok a pol cca, manžel ešte počas tehu presadil, že staršia do vlastnej izby, ale on ju aj následne večer uspaval a spal v noci s ňou a doteraz k nej on vstáva, ak sa zobudí. Cez deň som uspala bábätko a dúfala, že sa nezobudí, pokým zaspí staršia. A ak sa zobudilo aj si poplakalo 😕 neskôr som začala uspavať naraz, keď už to inak nešlo. Často to bol záhul, na nervy, ale musí sa vydržať 😉 držím palce

ellieellie
25. jún 2019

My mame rozdiel 20 mesiacov. Ked mal starsi asi 16 mesiacov, prestahovali sme ho do vlastnej izbicky. Neodporuca sa to robit, az ked sa babatko narodi, aby sa starsi necitil odstrceny. Ked sme ho davali do vlastnej izbicky a rovno aj do “velkacskej” postele, mysleli sme, ze si bude dlho zvykat a prave naopak, prospelo mu to - prestal sa v noci budit a zacal zaspavat sam. dovtedy sme pri nom ja alebo muz museli byt, pol hodinu a niekedy aj hodinu. Neviem si teraz pri babatku (ma 5 tyzdnov) predstavit, ze by som starsieho musela uspavat a v noci k nemu vstavat. Idealne je vyriesit toto vopred.

annamaria4
25. jún 2019

@hviezdicka2409 pokial mate moznost, ju dat do svojej izby tak by som to mozno vyskusala a uvidite, ako to bude.

nikusiak9
25. jún 2019

Naucit ju zaspavat samu 🙂

julka828
25. jún 2019

@annamaria4 nie je to pre dieta stresujuce ? Nie to dieta este male nato aby bolo uz "odlucene" ? Pytam sa len preto ze tiez sme sa nieco s muzom bavili. A vravel takisto ze ked by bolo na ceste druhe tak ako chceme tak by ho v case tehotebstva trebalo prestahovat a ucit spat sameho v druhej izbe ale ja som ostala prekvapena ze mi to pride skoro cca 1.5 rocneho dat inde

siska53
26. jún 2019

@julka828 u nas to stresujuce nebolo.. on spal s muzom v izbe a pri uspavani sme boli. Vlatne doteraz sme pri nich, hoci su uz dost velki. Citam.im vecer a niekedy si k malemu lahne muz, ja zas k malej. Ked zaspia, odideme. Tak sme to robili,aj ked boli mali.. a zas nas sa v noci nebudil, mala mala koliky, no kebyze spime vsetci v jednej izbe, nevyspali by sa 4. Takto to bolo v pohode, nikoho sme nebudili a aj ja som bola relativne.vyspata.

julka828
26. jún 2019

@siska53 no takto ano ze ak treba tak sa podelit ze jeden s jednym druhy s druhym ale ze vyslovene jedno dat do vlastnej izby a my 3 v druhej izbe. Maly sa tiez nebudi v noci len raz na jedlo. Ale neviem si to predstavit ako tam ma spat ako budeme pocut ked sa zobudi. To este nebude taky veljy a uvedomely ze pride za nami ked bude treba nie ? Neviem len uvazujem

siska53
26. jún 2019

@julka828 a preco nemoze muz spat so starsim? Moj otec spal so mnou, ale nie kvôli veku, mala som uz 4,5r., Ale preto, aby sa vyspal. Neskor on spal sam a mama s nami a ked mala.sestra cca rok, tak uz sme spali my dve spolu samy

nika898
26. jún 2019

@hviezdicka2409 ahoj ja mam 20 mesacny rozdiel. Cez obed som starsieho zacala uspavat v kociku lebo tam zaspal rychlo a v noci bol nauceny spavat vo svojej izbicke. Neskor sme vsak zacali spavat vsetci spolu v jednej izbe a chlapci sa vobec nebudili. A este mas aj riesenie ze tatinko bude s dcerkou v izbe spat a ty s babatkom v druhej izbe. Neboj nebude to take tragicke ako to vyzera 😉

julka828
26. jún 2019

@siska53 ako jasne ze moze len co sme sa bavili tak on vravel ze ho naucit sameho a ja som vravela ze ked uz tak nech on spi s nim potom. Muz sa vyspi aj teraz v pohode lebo ako vravim maly vstava len raz ale ze ak by bolo to druhe tak to zrejme bude treba riesit aby sa deti navzajom nebudili. A mne sa nepaci predstava ze maly by mal ist spat sam vedla. Preto som takisto navrhla ze bud vsetci spolu alebo sa rozdelit z coho by som bola trochu smutna ze spanie oddelene ale bolo by to lepsie zas pre maleho 🙂 len ma zaujimali tie skusenosti ze kto to ako riesil

dismonika
26. jún 2019

@hviezdicka2409 ahoj, ja mám deti narodené v rokoch 2014, 2015 a 2016. Dá sa povedať, že 3 deti za 3 roky. No nikdy som deti neuspávala. Od narodenia som ich vždy uložila do postieľky a zaspali samé - iné nepoznali. Najstaršia dcéra spala v postieľke vedľa našej manželskej postele a ako 11 mesačnú sme ju s postieľkou presťahovali do jej detskej izby, kde spala. O mesiac na to sa jej narodila sestrička a tá spala v ďalšej postieľke zasa pri nás. Keď mala aj tá druhá dcérka cca rok, presťahovali sme ju k sestre do detskej, lebo sa im mal čo nevidieť narodiť braček. Najstaršiu, sme ako dvojročnú dali na posteľ, aby uvoľnila postieľku pre bábo. Najmladší spal do roka a pol pri nás v spálni, v postieľke a potom išiel k sestrám do detskej. Poobede mi zaspávali tak, že syn išiel spať do detskej, prostredná do spálne a najstaršia išla k bratovi do detskej, ale až keď zaspal. Po cca 20 minútach. Nemôžu byť poobede všetci v 1 miestnosti, lebo si robia nazlosť a nechcú spať. Keď sú baby v škôlke, je to oveľa lepšie, lebo malého môžem dať spať, kde chcem a môžem upratať v pokoji tú izbu, kde nespí.