Rozdiel 2 roky medzi deťmi

region
19. apr 2018

Ahojte mamicky.Chcem sa spytat tych mamiciek ktore maju rozdiel medzi detickami 2 roky.A hlavne tie ktore maju svoju domacnost a su s detmi cele dni az do vecera same.Ako to zvladate?Zaujima ma hlavne ked starsie treba dat poobede spat.Tak to mladsie zatial caka,alebo ako to riesite?dakujem

extempore
19. apr 2018

No, horko ťažko. Mám medzi deťmi presne tri roky, obaja sú v apríli. Dcéra mala teraz rok, syn bude mať čochvíľa štyri. Keď som uspávanka staršieho, ležala som vedľa neho, jednou rukou som hladkala jeho, druhou hojdala dcéru vo vajíčku.. pre mňa úplné psycho, našťastie to trvalo len pol roka, syn šiel do škôlky a s malou je to už brnkačka

lubina
19. apr 2018

@region mam sice trojrocny rozdiel, ale ani jedna dcera ked mala dva roky uz popoludni nespavala ☹...co tym chcem povedat, ze ono sa to vzdy nejako vyriesi, dopredu sa na to neda pripravit, aj starsie dieta pochopi, ked bude doma mladsie....

lelicav
19. apr 2018

Ja mám rozdiel 23 mesiacov a na deti som bola vždy sama. Babka daleko manžel v práci. Na presuny som mala skejt ku kociaru pre starsiu.Najkomplikovanejsie bolo spanie v období keď menšia spala 2 x denne (doobeda a poobede) a staršia len raz cez obed.Nie vždy sa dá ísť von a vyriesit 1 spanok mensej prechadzkou.Trvalo to par mesiacov.Ale keď mali 1 a 3 roky,spali obe už len raz a od vtedy OK.Za mňa osobne je tento rozdiel velmi dobrý a aj zvládnuteľny,lebo to staršie dieťa v 2 rokoch už dokáže samo kráčať, samo sa pohrať, podať,...Teraz majú 7a9 a sú skvelá dvojka.

dzina007
19. apr 2018

ja mam rozdiel 15 mesiacov... este pred tym ako sa mladsi narodil som si dala zalezat na tom aby starsi zaspaval sam..

sayurinka
19. apr 2018

Prvý rok je doslova o hubu, no potom si začneš hovoriť, že to stálo za to ;)

lelicav
19. apr 2018

To súhlasím.Aj moje deti zaspavali samé. Inak by som bola otrok ich uspávania a aj žiť predsa treba-uvarit,upratat,ozehlit,venovať sa dieťaťu ktoré nespi.

jatva
19. apr 2018

mam medzi nimi 22m. Bez satky si neviem predstavit fungovanie. Ked som riesila starsieho, tak najmladsi bol v satke. Vlastne zo zaciatku tam bol furt :D obcas to je o drzku. Mam k tomu este prvacku, takze si fakt niekedy uzivam. Ale zas obcas postrazi najmladsieho ked potrebujem nieco so starsim.

vodavodickova
19. apr 2018

No,so mnou mozno mnohe maminy suhlasit nebudu,ale moja skusenost je opacna.
Kazdy mi hovoril ze prvy rok je o drzku,potom sa to zlepsi.Podla mna uplne naopakMam rozdiel presne 2 roky,obidve deti septembrove,manzel vytazeny,babky daleko.Prvy rok bol totalna pohoda,maly spal v zime v kociku 2-3-4 hodiny,ja s malou vonku sa hrala,akekolvek pocasie bolo,sli sme von a potom mi starsia pekne zaspala na obed sama.Krpca medzitym do hojdacky alebo do kocika vnutri,parkrat pohojdat a bolo.
Peklo nastalo teraz,ked maju 3,5 a 1,5,krpaty beha,vsade vsade vylieza za sestrou,v odealnom pripade aspon bezia rovnakym smerom🙂 Ale v 80% kazdy opacnym,cize nakup a akykolvek pohyb s kocikom je o hubu🙂Osvedcil sa mi ruksak na chrbat a obaja peso,ked treba,krpateho vezmem na ruky a malu za ruku.Vsetko ostatne je navyse,ked idu ze na kolobezke a na odrazadle,tak to si riadne zabeham🙂
Spanky mali od zaciatku zladene,mladsi presiel zo 4 spankov na 2 a potom na 1 a vzdy mi spali naraz.Skratka-starsiu som vzdy unavila tak aby spala s nim🙂A v pohode.Teraz aj ked niekedy nezaspi,pekne sa zahra aj sama,aj so mnou,uz je to lepsie ako ked mala 2 roky a nechapala preco ma byt potichu a nesmie toto a hento.
Som strasne stastna ze ich mam,ale tento vekovy rozdiel je podla mna najhorsi🙂

deti95060810
19. apr 2018

ja som mala 3 deti krátko po sebe....vek detí 4 roky, 18 mesiacov a malilinké bábo....A aby toho nebolo málo, ešte sme stavali aj dom a musela som variť pre tých čo robili na stavbe.... Prežila som....

pininka
19. apr 2018

Ja mam dost kamaratok ktore maju takyto rozdiel aby som sa poucila a nikdy tak skoro po sebe deti nemala. Hlavne ten prvy rok chodili vsetky total mrtve, deti sa im navzajom budili, nakrmit jedno, potom druhe, ist vonku, kazde dieta na inu stranu, jedno na rukach druhe v kociku a pod. Za mna urcite nie.

siska53
19. apr 2018

@region mame2r.rozdiel a ako nebolo to lahke.. Mala bola v nosici a do toho som uspavala maleho a malu "tlacila" do jedneho spanku v tom case,kedy mal spat maly..lenze! Maly uz v tomcase aj spanok vynechaval,takze 2-3x do tyzdna spal,zvysok to neslo.. Poobedi,kedy zzspali obaja naraz,by som.naratala.mozno na jednej ruke.. Po 3.roku uz nespaval,ale to zas uz mala spavala aj 2-3,5h a zaspavala sama a on aspon v inej miestnodti oddychoval,aby aspon lezal,na ten cas si pozeral rozpravky alebo pesnicky a ja som zatial domacnost riesila. Mala si zvykla zaspav v kociku v predsieni..
Ja som.to.brala tak,ze ked aspon jeden spi,tak je to vlastne uz oddych..

ataner81
19. apr 2018

Ja mam 3deti a rozdiel medzi prvym a druhym je 18mesiacov a druhym a tretim 16mesiacov.Zo zaciatku narocnejsie ale nic nezvladnutelne.Deti som naucila zaspavat same a v hluku.Neskor som zosuladila jeden spanok na rovnaky cas u vsetkych.Spanok dodrziavame aj teraz tak ako ho maju v skolke.Soferovat som zacala az teraz takze predtym presuny mhd riesene pridavnym sedatkom.Najstarsia slapala po svojich.Zo zaciatku som vzdy s novorodencom spala oddelene kym sme si na seba zvykli a potom vsetci spolu v spalni.Tym,ze su nauceni na hluk,tak jeden druheho v noci nebudili.Do polroka narocnejsie,potom kazdym dnom lahsie a teraz mam obdobia kedy sa nudim lebo su partaci a hraju sa spolu pricom mna z partie dosliva vyzenu😂Najstarsia ma 4,5roka,stredny 3 a najmladsia rok a 8mesiacov.Nelutujem ze som si vybrala mat deti takto po sebe😊

zabina27
19. apr 2018

@vodavodickova z duše mi hovoríš 😀 mame rozdiel 25 mesiacov, rozdiel ako samotný je fajn, ľúbia sa, snažia sa spolu hrať, zlatí sú spolu, ale kým mladšia nebehala, tak to bolo kludnejsie, teraz všetko chce, ale rozumu nikde, jeduje sa, no o hubu, starší aspoň už pochopí, čo treba, ale zase mám pocit, že sa musí stále prispôsobiť. Ja by som nemenila, ale keď počujem, že najhorší je prvý rok, je mi to smiešne 😀 tiež som často s nimi sama, starsi síce začal chodiť do škôlky, ale často je doma, lebo choroby, takže mám ich často spolu doma...
Spanie - kým bola maličká, tak som ju mala na prse alebo som s ňou hopsala na fitlopte, aby bola ticho, keď mal starší mať obedny spánok. Ona spávala väčšinou vonku v kočíku, prípadne starší pozeral rozprávku, kým som ju uspala. Ale ono sa to menilo často s tým, ako sa jej menil počet spánkov, starší msl tiež obdobia za keď obedny vynecháva, takže ked cosi už fungovalo, tak zakrátko prišla aj tak zmena 😀

mima96231
19. apr 2018

My mame rozdiel 20 mesiacov. Podľa mna je to super. Chodíme strasne vela von.... Mladšia rada spávala v kočíku,takze doobedny spánok mala von a ja som sa mohla venovať staršej. Naobed som ich uspávala vždy spolu,ked bola menšia vyspata aspoň som ju kojila kým staršia zaspala(lebo ona zas zaspavala tak ze ma držala za ruku),chvíľu som sa mohla venovať jej a potom su ju uložila k sestre . Ale vačšinou spali spolu.... Poobedny spánok bol zas von. Nájdeš si svoj systém... Ja som spokojná s tým ako sme to zvladli.... Staršia ide mat v lete 3 roky takze pôjde od septembra do skolky. Neviem ci sa s jedným dieťaťom nebudem nudiť 😀 Ale aspoň jej vynahradím čas,ktorý som delila medzi dve.... Hoci mame starých rodičov po ruke,služby nevyužívam alebo nezneužívam ci ako to nazvat

vodavodickova
19. apr 2018

@zabina27 tak to som rada ze to niekto vnima podobne,lebo ked to niekde takto poviem,kukaju na mna jak puci,ze co to hovorim,ved uz som vlastne “z najhorsieho vonku”😂🙈
keby tak vedeli...🤦🏻‍♀️
Presne toto je to co ma mrzi,ze ten prcek mensi si vsetko zurivo vydupava,pricom casto faaakt ani netusi preco reve🙈 A starsia sa musi prisposobit,hoci ja sa fakt snazim ju obmedzovat len minimalne,radsej vydrzim chvilku revu a zaujmem ho rychlo niecim inym.
Skolku sme skusali tiez a kym chodila do skolky,maly vkuse chory,tak sme to vzdali a su so mnou obaja.Ale to zas musim povedat ze mi vyhovuje,jasne ze su dni ked som spotena s navretou zilou na krku,ale povacsine fungujeme relativne v pohode.Ale hlavne vdaka tomu ze sme furt vonku,doma sa idem z nich zblaznit,su velmi zivi a mimoriadne “kreativni”🙈

ja_bb
19. apr 2018

Ja som typ,co maleho stale ma na dohlad, bojim sa,aby sa mu nieco nestalo atd... neviem si predstavit dalsie dieta :D vecer si potrebujem oddychnut a som rada, ze som 🙂 zistila som,ze by som asi nedokazala zacat "dalsiu sichtu" pri babatku,ked bude starsi spat... ale pokial je niekto vitalny(nie ako ja) a neriesi moc,kde dieta je,ci lozi tam a tam,proste je v pohode 🙂, tak kludne rozdiel 2 roky a po 2 dalsie (mam viac znamych,co tak maju a pritom kazde dieta je hore aj 5-6x a vstavaju o 5.30 rano..pre mna to su superzeny,na ktore sa ja nechytam... )

culia1
19. apr 2018

ja mam rozdiel 22 mesiacov, jed sa narodil mladsi, boli sme 1000 km od rodiny manzel v praci, bez kamosiek. proste sama. univerzalny navod ako to zvladnut podla mna nenajdes, lebo kazde dieta je ine. a ano, chvilkami to bude na prasky, ale stoji to za to, lebo tie decka budu mat silne puto cely zivot a ked bude mat to mladsie rok, rok a pol deti sa ti uz budu krasne hrat a vtedy si povies, bola ( a este chvilku aj bude) to fuska, ale stoji to za to, nemenila by som. Dbaj skor potom na svoju psychohygienu, aspon raz za tyzden nechaj tatina na hodinu ,dve nech si to s drobcami uzije 😊 a ty vyvetras hlavu.

siska53
20. apr 2018

@ja_bb tak ale kazdy to ma inak,nasi sa nebudili..nas prespal uz dzvno celu noc,mladsia sa budila raz,po roku vobec. Aj ja musom vidiet,kde je,ale ved ked nechcem,aby niekam siel,tak zamknem a vybavene..a aj tak,kym.som.dojcila malu,sa drzal pri mne..nemal nejaku potrebu behat prec.. Tiez nie som.nejakybprehnane vitalny typ,no tym,ze v noci spali,to bolo fajn,dalo sa to. Tazsieobdobie bolo len prve tri mesiace,ked mala mala koliky,ale aj to sa casom zlepsovalo,smerom k 3.m.

flavica
20. apr 2018

kazde dietatko je ine, ale mam kamosky, co to takto mali a sice zo zaciatku si nevedeli na to zvyknut, boli unavene, ale ked deti trosku vyrastli, tak boli rady, ze to tak zvladli, ze si to "odbili" naraz 🙂

alurabe
20. apr 2018

Toto je velmi individualne, vela zalezi na tvojej povahe a ake mas deti. Mne sa narodili dvojicky ked mala starsia 4 a pol a mladsia 23 mesiacov a bolo to v pohode, ja som dost akcna a nepotrebujem moc spat, tak som to dala myslim si vcelku fajn. Dvojky mi spavali vela na balkone v kociari, starsia nespala a mladsiu som postupne naucila aj samu zaspinkat naobed. Teraz su super partaci aj ked teda narocnejsie mi to pride teraz ked maju dvojky rok a pol.

candii
20. apr 2018

Mam rozdiel 2r 2m medzi detmi, starsieho som si naucila tak ze ho supnem do postielky a vie ze ma spinkat a ja idem prec, on zaspi v pohode sam.

nika898
20. apr 2018

@region ahoj ja mam rozdiel 20 mesiacov a je pravda ze neikdedy ked idem uspat starsieho mladsi mladsi v posielke. Ale je napapany prebaleny a v podstate mu nic nechyba. Strasi mi zaapi do 5 min takze sa to da zladnut v pohode ☺. Velmi lutujem ze som si nekupila surodenecky kocik lebo starsi zboznuje vozenie v kociku ale uz to teraz nejdem riesit. Mladsi ide mat za tyzde 4 mesiace a je to uz cim dalej tym lepsie 😊

zuzlik15
20. apr 2018

@deti95060810 mate moj obdiv, ste supermama

anikka
20. apr 2018

@region Ja mam rozdiel 2 roky, a ten prvy rok kym nesiel starsi do skolky to bolo niekedy ciste psycho. Starsieho uz bol problem uspat, niekedy zaspal sam od unavy. Ked mladsi spal, tak som sa hrala so starsim a niekedy som pri nom ja zaspala🙂 Prvy rok som mala pocit ze mam 2 babatka, aj starsi nosil plienku, musela som mu pomahat s krmenim. Behala som od jedneho k druhemu. Na prechadzke som niekedy utekala s kocikom za starsim ktory letel na odrazadle🙂 Teraz su to take pekne spomienky, ale vtedy mi to dalo zabrat. Citala som ze rozdiel 2 roky je najhorsi, lebo starsi surodenec velmi ziarli. Aj moj sa tym velmi skoro odo mna odstrihol a odvtedy visi na tatinovi. Teraz ked su starsi, tak je fajn ze su to len 2 roky, maju k sebe blizsie.

tami2014
20. apr 2018

@region my mame rozdiel 23 mes. Tiez som si bez satky nevedela predstavit zivot. Naucila som ich spat v rovnakom case :+)

le4
21. apr 2018

Bolo to psycho ... vsimnite si ze mamicky ktore pisu ze to bolo v pohode maju vacsinou prve dieta dievcatko. Z mojho pohladu 2r dievcatka ovela lepsie znasaju prichod dalsieho clena rodiny ako 2r chlapci. Pre mojho to bol sok :( . A normalne sme ho pripravovali a snazili sa mu pomoct a negat.pocitmi ako sa dalo.

zabina27
21. apr 2018

@le4 u nás bol starší chlapec, v pohode ju prijal, ľúbil, nikdy neziarlil, len proste ten manažment s 2 drobcami, keď každý potrebuje iné, je besny 😀

vincp
21. apr 2018

Nasi maju dva roky a 4 mes.a v pohode. Treba starsieho podporovat v samostatnosti, tzn sam sa vycikal, umyl tvaricku, obliekol pyzamko a isiel do postele, kojila som, povedala mu rozpravku. Presiel do svojej, zhasol si a ja som prisla po kojeni dat pusu a dobru noc. Cez den mali opacny rezim, ale nedala som ho do ms a nasli sme si svij rezim. Mame dve domácnosti, varim tak na dva dni, peciem 2az3 x do tyzdna. Najradšej tieto prace robim vecer, okolo 21 ked uz xalani spia. Asi tak, namiesam, hodim do rury, natiahnem minutku, idem do sprchy dam masku na tvar, kontrola kolaca, zavesim prádlo, kolac hotovy 😁😂

siska53
21. apr 2018

@le4 my mame starsieho syna a on bol uplne v pohode, mal ju od zaciatku rad.