Máte doma opatrovateľku?

27. júl 2021

Čakám hejty, ale zaujímalo by ma, či má niektorá z vás opatrovateľku detí. Sama som bola au pair v Španielsku a mala som s deťmi, aj rodičmi úžasný vzťah, ktorý trvá doteraz. Chystám sa do práce a s malým nemá kto byť. Boli by to cca 4 hodiny denne. Šla by pre neho do škôlky, nakrmila, uspala atd. Mám trocha obavy, že v dome bude cudzia osoba, preto ma zaujímajú vaše skúsenosti.

natalala
27. júl 2021

Moja mala teraz nastupila do jasliciek (17m), chvilu sme rozmyslali aj nad opatrovatelkou, ale presne ako pises, bolo by mi neprijemne mat cudziu osobu doma (preto nemame ani upratovacku 🙈) a aj som sa bala malu nechat takto samu s niekym koho nepoznam bez nejakej kontroly co s nou robi. V tych jasliclach mi to prislo lepsie a su tam 3 ucitelky naraz a aj kolektiv deti je pre nu fajn. Som aj ja zvedava na skusenosti mamiciek. Ja ta nehejtujem, nepoznam tvoju situaciu, ale maly bude v skolke a potom az do vecera s opatrovatelkou, ci iba pol dna v skolke? To by som asi ja nezvladla vobec nebyt s dietatom a prist az ked bude spat :(

timi247
27. júl 2021

Ja som mala pri mladšej dcére od jej 8 mesiacov, chodila ku mne domov pani na 8 hodín, bola som spokojná, nakoniec s nami zostala až kým dcéra nemala 3 roky a išla do skolky

simsalabim
27. júl 2021

Ja som mala pri mladsej cca od roka pani dochodkynu, boli sme vsetci spokojni.

ivangeline
27. júl 2021

Ja budem mat ale len na vonku. 2h denne 4x do tyzdna. Uvidime,ako si budeme rozumiet a ci to prejde aj do niecoho ineho... ze teda aj doma s detmi a podobne.

luccija
27. júl 2021

O koľkej by chodila preňho do škôlky?asi myslíš na obed a spať bude doma...podľa mňa prvé dni budeš nervózna, ale bude to fajn.Preco hejty?veľa ľudí má opatrovateľku fajn vec.Len si musíš zvyknúť, že doma bude cudzia osoba, ale ak to má prínos pre dieťa, rodinu tak?ako píšeš v zahraničí bežná vec a stane sa súčasťou rodiny

malva123
27. júl 2021

Neviem odkial si...o tri roky by som ti urobila full servis.bohuzial este musim do prace..drzim palce.

potvorka88
27. júl 2021

Mala som a bolo to super. Vybrala malú zo škôlky, syna zo školy, dala im doma jesť, pohrala sa s nimi, alebo išli von na ihrisko, v prípade núdze keď potrebovala byť doma, tak si ich vzala k sebe. My sme s mužom mohli vďaka tomu normálne pracovať, keďže sme bývali cca 75km od práce. Bola to kamarátka mojej kamarátky, čiže doveryhodná osoba. Keď by som mala možnosť mať tu kde teraz bývam takú, tak beriem všetkými 10

autor
27. júl 2021

@luccija Ano presne tak... 🙂
Dievcata, dakujem vam za vzacne podnety... myslim, ze to teda skusim... uz len najst tu pravu...

gurags
27. júl 2021

Pracujem z domu a chodí ku nám opatrovateľka, doobedu potom si dieťa uložím spať a príde ešte poobede keď sa dcérka zobudí.

aleshka_supermama
27. júl 2021

@ivangeline ja som takto chodila po jedno dievčatko (prvacku) do školy. Vyzdvihla som ju v škole a bola s nou vonku 2-3h. Keď bolo pekne ešte sa to dalo na ihrisku zvládnuť len keď pršalo nemala som ju kam zobrať tak chodila ku mne jej mama nemala s tým problém, len mne po čase začalo vadiť keď som jej musela kupovať lístky na MHD a stále si pýtala u mňa jest 🤦‍♀️, nakoniec mi za posledný mesiac ani peniaze nedala 😄.

feringo
29. júl 2021

Ja som si nasla pani, ktora strazi deticky u nej doma. Je to kompromis, s kt som spokojna...nemam cudziu osobu v dome, mala nechodi do komercnych jasiel, je o nu kralovsky postarane a ja mozem v klude pracovat