Mesačné dieťa vydáva divné zvuky a rozhadzuje rukami

puchic
7. dec 2013

Mám mesacneho chlapceka ktory strasne nepokojne spi, mrvi sa, puci, mrnci , vrci ...proste stale vydava dake zvuky, rozhadzuje rucickami. Ja potom neviem pokojne spat lebo stale cakam ze sa budi na papanie, no pritom to robi aj dve hodky predtym ako sa zobudi. Takisto je to aj pri papani, vydava kadejake zvuky, potom v priebehu sekundy zaspi na par minut, pritom prevracia ockami a ochvilu je zase hore a pyta si papat. A takto mi je na prsniku cely den..papa, zdriemne si , papa zdriemne si...
Inac je velmi dobry, brusko ho nebolieva, neplakava len ...no ja neviem ci mate niekto podobne take akcne babo ze sa od 5 rana snazi so mnou debatovat az do obeda ked zaspi na hodku max 2 😀

puchic
autor
8. dec 2013

@asaela mne sa zda cudne ako spi, nonstop vydava dake zvuky, nema vobec tvrdy spanok

@bambinkaa
@sosanna88 kupila som aj ulitku no bol este viac nervavy 😒 takze sme takto navolno aj ked sa bucha po tvaricke co ho rusi no lepsie ako keby sa mal stale pucit a mykat aby si vyslobodil ruky

zuzanockamt
8. dec 2013

@puchic normalne dieta 🙂

bibianka
8. dec 2013

@puchic Tak teraz trochu kritiky - priznávaš sa, že si mladá mamička a teda sa nevyznáš, ale súčasne si asi za mesiac vyštudovala medicínu alebo farmakológiu, že si kanavit a vigantol hodila do koša 😖 Na tvojom mieste sa k tomu na najbližšej poradni priznám pediatričke a nechám si napísať nový recept, aby si o nejaký čas nemusela riešiť napr. problém s nedostatkom vitamínu D. Tobôž v tomto období, keď ho ešte stále cez zimu berú aj batoľatá a mnohí lekári ho cez zimu odporúčajú brať až do 6. roku života.

bibianka
8. dec 2013

@puchic A ešte dodám, že je to teda z tvojej strany odvaha kupovať déčko pre novorodenca sama... To akože kúpiš pre seba a vymyslíš si dávkovanie?

tamarka
8. dec 2013

@bibianka presne toto isté ma napadlo keď som si to prečítala....

bibianka
8. dec 2013

@tamarka Ja som teda tiež zástanca prírodných alternatív, ale všetko má svoje hranice a a okrem toho si treba dať sakra pozor, čo idem nahrádzať a čím. V tomto prípade je to teda krok celkom mimo misu a okrem toho, že vážne pochybujem o tom, že má zakladateľka dostatočné vzdelanie, aby vedela, čo to vlastne Vigantol je a prečo je to zloženie práve také, aké je, pochybujem aj to tom, že vie, ako to vyzeralo pred tým, než sa takáto suplementácia zaviedla (detská krivica bola celkom bežným javom) a že toto je výsledok desaťročia trvajúcich výskumov.

tamarka
8. dec 2013

@bibianka je mi to úplne jasné... žiaľbohu veľmi často sa stretávam aj vo svojom okolí s takýmto prístupom aký zakladateľka témy ukázala... To sú tie "premúdrelé" mamičky, ktoré počas tehotenstva a prvých mesiacov života svojich detí stihli "vyštudovať" od farmácie cez medicínu všetko...

tamarka
8. dec 2013

@bibianka až teraz pozerám, že som napísala v podstate to čo ty... no neva... je to o rovnakom názore 😀

puchic
autor
8. dec 2013

@bibianka
@tamarka ano mas pravdu ze nemam dostatocne vzdelanie aby som vedela preco ma vigantol zlozenie ake ma...no stacilo mi ze som to malemu davala a videla som co to s nim robi ...a nie nechystam sa vymysliet si davkovanie ake chcem 😉 mozem na fotke sprosto vyzerat no sprosta nie som...preto som nekupila zatial nic a cakam na poradnu prvu tento tyzden 😉 ..a kanavit uzivame stale len vigantol som mu vysadila a mam konecne spat svoje ,,kludne,, babatko 🙂

bibianka
8. dec 2013

@puchic Vedľajšie účinky Vigantolu: zápcha, plynatosť, nevoľnosť, bolesť brucha, žíhľavka. Sorry, nespomínala si ani raz, že by tvoj malý niečím z toho trpel, naopak, že problémy tohto druhu nemá. A tiež nechápem, prečo si založila túto tému, keď máš "kludne babatko". A že sa chystáš kúpiť niečo sama tiež nie je môj výmysel. Tvoje slová: "ked som si precitala z coho to je a celkovo o aky liek sa jedna tak som to hodila do kosa, a bud. tyzden kupujem nejake decko na prirodnej baze". Dúfam, že máš rozumnú pediatričku, ktorá ťa nespucuje ako malé decko a vysvetlí ti, prečo tvoje dieťa Vigantol potrebuje a prečo by sa mala 21-ročná matka s prvým, 1-mesačným miminom najskôr poradiť s pediatrom, než niečo dieťaťu vysadí alebo nasadí.

tinki
8. dec 2013

@puchic bábätko ak sa narodí, tak sa ešte len učí tráviť..niektoré deti sú odolnejšie, iné sú citlivejšie..To by si veľa chcela aby ti mesačné bábätko dalo pokojne spať..To sa tak aspoň do roka a pol, v tom lepšom prípade, poriadne nevyspíš..Vždy je niečo..Myslím, že mnoho mamičiek mi dá za pravdu, že to tak je..Je to živé dieťa, ktoré má svoje pocity, boliestky a nejako sa prejavuje..Nemaj obavy, všetko je v poriadku..

nae
8. dec 2013

@puchic Už to tu bolo veľakrát na fóre, že deti mali z Vigantolu také problémy. Inak klobúk dole, že si taká mladučká mamička, a taká citlivá a vnímavá k svojmu dieťaťu.
Moj starší bral Vigantol, až potom som objavila vitamín D3 od firmy Swanson, tak teraz dávam len ten.
A ešte čo sa týka tých pohybov malého, čo si spomínala - malé detičky to robia veľmi často, mojich oboch to rušilo, tak sme ich zavinovali (staršieho až do 4. mesiaca, mladšieho len cca prvé 2 mesiace). Prajem ti veľa krásnych chvíľ s maličkým 🙂

melalex
8. dec 2013

Aj moja v noci vydavala zvuky a dychcala ako pes.Po mesiaci to preslo a konecne som sa vyspala.Pri prsniku tiez vydavala zvuky.Mas babo v perinke ked spi,ked vravis ze rozhadzuje ruckami?Skus mu ich zabalit na noc a uvidis.

zuuzika
8. dec 2013

@puchic Ahoj ja mam vystudovanu medicinu aj farmaciu a ani by mi nenapadlo nedavat novorodencovi Decko a Kcko...Ach tie novodobe mamicky,cim menej rokov tym viac sebavedomia,premudrelosti a pod. A internet podava casto skreslene informacie,odborne stranky su o niecom inom ale predpokladam ze na tie sa vacsina mamiciek samolieciteliek neunuva pozriet....

bibianka
8. dec 2013

@nae Akurát, že mladá maminka jediným slovom nespomenula, že dieťa má z Vigantolu nejaké problémy, to sa stalo, až po reakciách na to, že ho vysadila (podotýkam, že bez toho, aby sa poradila s pediatrom), pretože sa jej nepozdáva zloženie a bola vlastne vopred predpojatá. Citujem: "bola som dost nahnevana ze uz takemu malemu babu predpise dr. dvojo kvapiek kanavit a vigantol." Obávam sa, že v tejto chvíli sa už nikto tu nedopátra, kde je pravda. A nemyslím si, že podporovať niekoho v takomto "hrdinstve" je šťastné... V poriadku by bolo, keby v prípade podozrenia na problémy pediatričke najskôr zatelefonala o konzultovala to s ňou.

ada510
8. dec 2013

@puchic no môj syn je tiež ukecany a od narodenia rozhadzuje rukami aj v noci si stale mrmle a rozpráva si nieco( ale to aj jeho otec stale keca zo sna...🙂 takže to.máme zábavné teraz máme 3 a pol mesiaca malému sa huba nezastaví celý deň snaží sa sedieť stale sa zdviha guľa sa stale vymýšľa ale tak nečudujem sa má byť po kom taký besnos...

lauricka
8. dec 2013

toto sa neda posudit. Moze to byt uplne bezne babo alebo tam nieco nemusi pasovat. To podla opisu nezistime. To by si mala nechat skontrolovat u pediatra.

dejka77
8. dec 2013

No toto robila aj dcera a nakoniec som zistila, ze ma skryty reflux. Ale ked ti tu vypisuju, ze je to normalne tak to nemusi byt aj tvoj pripad.

tamarka
9. dec 2013

@puchic nevidím vo svojich príspevkoch, že by som písala o tom, že na fotke vyzeráš sprosto.... Je mi v podstate úplne jedno ako vyzeráš.... Ja som len reagovala na to čo si tu písala o hádzaní vigantolu do koša. Netušíš, čo všetko možeš týmto svojmu dieťaťu spôsobiť. Mám dve deti a za tie roky sme si prešli takým peklom s mladšou, že to fakt neprajem nikomu. A keby som mala reagovať pri každom prečítaní si príbalového letáku ako ty, moja dcéra už by tu medzi nami nebola.

nae
9. dec 2013

@bibianka Niekedy stačí zdravý rozum. Matka si svoje dieťa pozná najlepšie. Konzultovať síce može, ale konečné rozhodnutie je na nej.

puchic
autor
9. dec 2013

@bibianka
@tamarka samozrejme ze maly uz take problemy nema ked som mu prestala davat vigantol 😉 , chapem ake je decko dolezite hlavne teraz ked je slniecka malo , no viem ze existuje aj nieco ine cim by som mohla vigantol nahradit...ano uz na zaciatku ked nam dr. predpisala dvojo kvapiek som bola nahnevana kedze nase mamy boli bez toho a su zdrave a my tiez 😉
a samozrejme ze sa chystam sama kupit malemu daku nahradu zato, no najprv ideme k dr. a pochybujem zo dr. pojde so mnou do lekarne takze neviem kto to ma kupit 😉 ..dr. ma ako male decko nespucuje, predsa len ja som jeho mama a ked vidim ze mu daco robi zle a viem ze mu mozem davat daco lepsie tak preco to nehodit do kosa 😠 ..neviem ci by si aj ty svojim detom davala nieco co im skodi...a ano mam ,,kludne,, babatko ..su tam uvodzovky, preto som zalozila tuto temu.. ,,kludne,, ale spokojne a bez boliestok
@nae absolutne suhlasim, dr. ma moze presviedcat o nutnosti vigantolu no sama vidim co je pre neho najlepsie a rozhodujem za neho

sudabe
9. dec 2013

@puchic mozem vediet co bolo malemu ked bral ten vigantol? moj maly ma 3 mesiace a berie vigantol aj kanavit a plus erevit aktiferin pyridoxin a tiez zo sna vydava kdejake zvuky no nie vkuse len obcas. a posledne dni je dost upakany.

puchic
autor
9. dec 2013

@sudabe cely den bol nepokojny, plakaval, straaasne vela prdkal mysleli sme si ze ma koliku no ako som mu prestala davat vigantol tak je uz dobre 🙂 vzdy vecer ked som mu ho dala tak nie a nie zaspinkat, ani papat az po par hodinach sa mu ulavilo

yasminka137
30. dec 2013

@puchic ahoj,môj má teraz dva mesiace...zaspinká o ôsmej,pospí do jednej,napapá sa,odgrgne,uložím ho spať a toto mi robí do rána do piatej-šiestej a ja som celý čas v pozore,takže od tej jednej už nespím...koľkokrát som už aj nachystala mliečko,keďže nekojím..lebo otvoril očká,a kým som ho urobila,zavrel očičká a pučili sme sa do rána...t.j. naťahuje sa , občas poplačkáva pár sekúnd , kope nožkami,prdká , pučí sa,šermuje ručkami,ale pritom má zavreté očká...robil to od narodenia,teraz má dva a pol a zdá sa mi , že už je to trooooošičku lepšie,teda klop klop..🙂takže buď sa musíš naučiť nevšímať si to,alebo ísť podriemkať do druhej izby...u mňa je to ten prvý prípad,kým úplne neotvorí očičká a pýta si papať,tak ležím a snažím sa driemkať,alebo si s ním ľahnem nachvíľku cez deň,dá sa to zvládnuť...veľa šťastia a krásne sviatky...🙂

puchic
autor
31. dec 2013

@yasminka137 ahoj, no ja som si uz aj pomaly zvykla na ten jeho spanok aj ked zacal teraz ,,kricat,, z polospanku, tiez sa mi velakrat stane ze vidim ze sa ud budi, mrvi sa , rozhadzuje rukami tak vytiahnem prsnik a ked mu ho prilozim k ustam tak zaspi a zobudi sa az o niekolko hodin ..ale uz som prisla na to ze ked sa tvarim ze spim tak zaspinka 😀
tiez prajem krasne sviatky 🙂

wanessa1616
5. apr 2014

A co vlastne take zle obsahuje vigantol???ja to malej davam od narodenia ako uplne malinka bola pokojna teraz mame 3 mesiace aj par dni azacala sa prevracat na brusko, je velmi akcna ale to som ja aj manzel a ked spinka tak je kludna ale akurat ze sa sem tam prehadzuje. Nestudovala som vigantol preto sa pytam co vlastne zle obsahuje???

pepaa89
5. apr 2014

skús ho na noc zviazať

lucia006
5. apr 2014

Ja som si tiez myslela ze to behom par dni pominie ,a moj ma uz 17mes,a zial spi takto doteraz stale sa toci udiera dopostielky kope mrnci ,dodnes sa neviem prinom vyspat ,uz len cakam kym mu dorobime izbycku a skusim ho tam vystahovat! 😉 😀 😝

veriiii
5. apr 2014

@puchic neviem ci je to aktualne, ale aky si mala porod?aj to moze ovplyvnit celkovu pohodu novorodenca..takisto aj takto male deti zvyknu rozhadzovat ruckmai v spanku,ak nie su zabalene v perinke-zvykaju si totiz na priestor, kedze v brusku boli v stiesnenejsom...pri krmeni by som ho chytila za rucku, nech ma pocit istoty a kludu..snad to uz preslo ..

veriiii
5. apr 2014

@puchic skus ty uzivat vitamin D ,prejde do mliecka ,ked kojis, mne tak odporucili v UK,kde sa vtedy,ked sa narodila mala takto odporucal suplovat vit D kojencom...