Myslíte, že je v poriadku zavinovanie bábätká aj s rúčkami?

1simuska01
18. dec 2019

Mamičky chcem sa spýtať,naša malá má 2mes.a veľmi sa budí ručička mi,tak jej ich aspoň na noc zavazujeme do zavinovačky,najskôr ju trochu na fitlopte pritom(inak totiž nezaspí)a potom.jemne ju rozviazem a vopcham ruky dnu ...Myslíte si že to nevadí? Nemôže sa stať že keď už nebude chcieť byť v zavinovacke,že nebude vedet zaspať dobre lebo nebude mať rúčky napevno? Ďakujem

luthine
18. dec 2019

@1simuska01 samozrejme,ze to nevadi. Pripada si akurat, ze je v tvojom brusku, kde nemala priestor na pohyb a hned jej je lepsie. Zavinovala som tak obe starsie dcery a robim to aj teraz s tretou, funguje to na ukludnenie babatka ako kuzlo. Ked vyrastli nebol ziaden problem😊

luba41
18. dec 2019

ty by si ležala so zviazanými rukami a tak spala? pripadá ti to prirodzené?☹

janba
18. dec 2019

Sama si vyžiada, keď už nebude chcieť tak spať 🙂 malý spal asi do 4-5 mesiacov v perinke, ruky vedľa tela.. ak tak nebol, strhával sa a budil..
Postupne mu perinka začala vadiť a krásne zaspí aj bez nej

jumama
18. dec 2019

Clovek je dnes zmateny z roznych protichodnych informacii. Jedna vec je pokojny spanok dietatka v zavinovacke. No dolezite je aj polohovanie na boky, aby stale nespalo len na chrbatiku, aby sa mu dobre vyvinul vestibularny system.... Polohujete babo trosku? Takym valcekom alebo zmotanou deckou za chrbatik sa to da aj v zavinovacke.

luthine
18. dec 2019

@jumama jasne, ved nemusi mat rucicky popri tele a lezat ako doska na chrbte😆 Staci ked ich ma v perinke zaviazane, aby nimi nemetala hore-dolu a krasne sa da polohovat aj tak. Raz na jednom boku, raz na druhom.

renka30
18. dec 2019

Starsia dcera tiez tak spavala, inak plakala a plakala, zaspala a za 5 min mykla ruckami a uz aj hore, skoro som prisla o nervy, nez som zistla ako zabranit tomu, aby sa v kuse budila, teraz ma uz 13 rokov a nijako sa to na dalsom spanku neodrazilo...mladsia zas inak ako na brusku nespala takze tam sme ani perinku nepouzivali. Ja si myslim, ze ak to tie deticky ukludni tak preco to nerobit ved ju tam nezaviazes uplne natesno.

xjakubikovak
18. dec 2019

moorov reflex nie je len tak zo srandy ale slúži aj nato aby bábätko nezaspalo priveľmi hlboko lebo hlboký spánok moze byt pre ne nebezpečný 🙂

ciernysokol
18. dec 2019

Maly spaval v zavinovacke,po par mesiacoch zacal vytahovat ruky,neskor sa zacal vykopavat a vtedy sla zavinovacka prec a siel do spacieho vreca.myslim,ze dieta si samo urci,bez problemov ruky vytiahne,ked sa mu nepaci.

1simuska01
autor
18. dec 2019

@jumama áno vždy po prebudení v noci a opätovnom zaspavani ju dávam na iný bok

simca06022011
18. dec 2019

je to uplne normalne, do zavinovaciek sa davaju babatka s rukami dnu... my sme ju pozivali dlho. Su tie viazacie, tie su pevne,a le tie novodobe na suchy zips a maslu, su volnejsie a su uz aj take tenucke bavlnene. Dieta nemyka tolko ruckami ale nemusi sa uplne pozatahovat. POlohovat sa da vyborne tiez, a este je to podla mna aj bezpecnejsie ako bez zavinovacky.

martina1201
18. dec 2019

@luba41 moja malá bola nespokojná tiež, keď nebola zavinuta aj s rukami. Keď si to dieťa vyžaduje a spí lepšie, nevidím nič zle na tom, že má ručičky v zavinovačke. Nemusíte hneď skákať do mamičky, lebo vaše dieťa to tak rado nemalo. Dieťa od dieťaťa je iné a majú radi iné veci.....

martina1201
18. dec 2019

@luthine moja malá spávala v zavinovačke ešte ako 8 mesačná, sprvu tiez musela mať ruky dnu, keď si ich začala vyťahovať viac sme nebáli, spací vak nechcela, necítila sa v ňom dobre, až vtedy e prestali dávať do zavinovačky keď sa v noci začala sama otáčať na bruško. A to podotýkam spávala s vykopanymi nožičkami. A ani nie hocijakú zavinovačky ale na 3 masle musela mať. V zavinovačke na suchý zips a na jednu maslu sa budila :D

lubi40
18. dec 2019

@1simuska01 rucicky nevadia, skor nohy by mali byt na volno. Pozri tuto

https://www.youtube.com/watch?v=_GMbiEnRi40
luba41
18. dec 2019

@martina1201 je to neprirodzené..dieta si to nevyžaduje, vývinovo ju to obmedzuje, dieťa "nemá" spat kludne..

deti95060810
18. dec 2019

Neviem či sa to ešte robí, ale pri mojom prvom decku mi tak doporučili baliť dieťa...Nohy mu obkrútili do plienky a potom celého dali do perinky - ručky dnu...neskoršie von - keď mal cca mesiac, dva...
Utíšil sa, bol spokojnejší. Vraj je to aby sa dieťa cítilo bezpečnejšie....
ďalšie deti som mala o niekoľko rokov a už mi tak neradili....

martina1201
18. dec 2019

@luba41 nesúhlasím. Ak sa dieťa cíti lepšie a bezpečnejšie je fajn ak sa mu v Tom pomôže. Čo pomôže bábätku vo vývine že bude mať nepokojný a lákavý spánok? A čo pomôže matke celé dni a noci ho ukludnovat a uspavat? Pocit bezpečnosti je pre dieťa dolezity

luba41
18. dec 2019

@martina1201 ale toto sú reflexy, ktoré perinkou vyvolávate ..bezpečne sa dieta cíti v tesnej blízkosti matky, v náručí - bez perinky a nezviazané..

tukanec
18. dec 2019

@1simuska01 nas syn ma 3 mesiace a stale ho zavinujeme aj s rucickami. vydrzi tak spat maximalne 3 hodky, beu zavinutia tak 10 minut. Sama uvidis ked ho zacne zavinovanie jedovat. My ked presvihneme cas kedy by sme ho uz mali ulozit a je uz jedovaty od unavy, tak sam dava ruky k telu ked ho polozime. ked ho zavinieme v momente je kludny. kazde dieta potrebuje nieco ine