Návštevy a 7-mesačné bábätko

17. júl 2022

Ahojte mamičky, prišla som si tu prečítať aj Váš nestranný názor na situáciu.
Moje bábätko má 7m. Bývame od svokrovcov a mojích rodičov asi 20minút cesty autom. Ja tam moc nechodím,lebo môj synček chce spávať len doma v postieľke a nikde inde. Takže ak aj idem ku mojim rodičom, tak na hodinku a ideme domov spinkať alebo prídu k nám oni. Ku svokrovcom chodím len s mužom a aj to tak raz za mesiac. Sama tam nechodím, lebo svokrovci su už starší, nepočujú dobre a nemám si s nimi čo povedať. Ďaľšia vec prečo tam aj nerada chodím, je, že synček sa u nich nemá ani kde zahrať. Nemá tam podložku aby mohol cvičiť to svoje čo chce a každý ho tam chce len nosiť. Svokra je stará škola a keď sa synček ťahá do sedu (sám sa ešte neposadí) ako ho ma na rukách tak ona ho normalne nechá. Už som veľa krat za to nadávala. Synček nie je moc kontaktný a nerad sa nosi, ale oni nechcú o tom ani počuť.
Môj muž chcel syna vziať ku svokrovcom bezomňa (źe ja možem zatiaľ niečo svoje robiť) ale hned som mu to zatrhla. Ešte som ani nespomenula, že syn sa bojí starých ľudí a minule sa svokrovcom dosť rozplakal. Je plne kojený, príkrmy zatiaľ vytrvalo odmieta.
Muž argumentoval tým, že starý rodičia svojho vnuka pomaly ani nevidia,ak aj hej tak raz za mesiac. Ale ide o to, že ja som k nam nikomu nezakazala chodiť. Radšej nech sa snim pridu sem pohrať,tu ma hračky,podložku a nech sa páči. Mužovi súrodenci ho nemajú snahu ani pokočikovať atď.
Čo by ste vy povedali ako nestranny názor?

angel993
18. júl 2022

Áno, aj u nás je to tak, že ja neverím svokre, hlavne v jedle. Svokor ešte pri prikrmoch chodil hore a kričal na mňa nech mu nedávam kaše ale mäso, a nech mu aspoň granko do tej kaše dám. A mesačnému nech dám jahody s cukrom. Pred návštevou vykrikoval že kto to kedy videl aby sa deťom strihali nechty, treba okusať. Svokra sa zas sťažovala mojej mame, že jej nedávam syna a on si musí na ňu zvyknúť lebo ja mám ísť do roboty a on ostane pri nej. To mal malý 2 týždne. A čo sa týka jedenia, raz ho mali na starosti, keď som bola v pôrodnici s mladším. Bežne u nich obedoval vesnu s brumikom. Pil len sirupove vody. A jedol vždy pred telkou. Možno by tu nejaká mamička napísala, že raz to nevadí , ale ja som bola v pôrodnici 2 mesiace. A ďalšie 2 mesiace som to doma napravala. A to nehovorím o zdraví, malého tie 2 mesiace preháňalo, vysypaný bol celý. Schudol 2 kilá, čo je pri jeho váhe dosť veľa. Ale svokrovci boli šťastní, lebo mu dopriali vo veľkom to, čo mu ja zakazujem. Odvtedy ale nebol sám u svokrovcov na dlhšie. Iba na maximálne pol hodiny, ale manžel im zakázal dávať mu čokoľvek jesť. Prípadne sme mu doniesli ovocie.

maciatkoe
18. júl 2022

@angel993 Nejdem sa vyjadrovat k tvojim svokrovcom... Ale to okusanie nechtov citam prvy krat. To vazne ti tvoji svokrovci tvojmu manzelovi okusovali nechty a nestrihali mu? 😳😳

evkamotka
18. júl 2022

Podlozku a za kabelu hraciek zobrat so sebou do auta, toto nie je problem. Ak ti vadi co robia, tak teda chod aj ty.

Ale upozornujem, ze ak su takato stara skola uz teraz, to tak nefunguje, ze "dam im syna postrazit, ked bude vacsi, bude jest, nekojit sa". Lebo rataj, ze zase tam budu napr. hromady sladkosti/udenin, telka cely den, nebezpecne aktivity (mozno ho poslu pat rocneho sameho do potravin) a mozem menovat do vecera. Toto sa ti proste nevyriesi, ked nebude uz babo. Su takito a bud si to odkonunikujes alebo budes tolerovat alebo budes obmedzovat kontakt ....

a_andrejka4
18. júl 2022

@maciatkoe faaakt su tie starsie generacie v tom, že babatkam sa nechty musia ohryzat nie strihat🤣🤣🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️ aj mne to svokra "radila" a poskusila sa este 2x kym som jej nepovedala že mam detske nožnice a nechtiky od narodenia striham a basta iste bola sklamana alebo co 😄

evkamotka
18. júl 2022

@angel993 jaaaj na sirupovu vodu som zabudla. Autorka si mysli (nemyslim to v zlom), ze ked syn uz nebude kojene babo ale maly chlapec, co bude jest normalnu stravu, moze tam nechat dieta a bude to ok. Lenze u niektorych starkych sa ranajkuje Monte a ak ho pekne zje, rovno dostane o 7 rano balicek pelendrekov a nech ho nesusi, zarobia mu sirupovej vody. A den este len zacal. Zelenina sa neje, ved nie je zajac a suchu salamu moze aj rocny, ved je to len salama. Pozri ako mu chuti klobaska, mame nepovieme.
Cim chcem povedat, medovym cumlom to len zacina. Nie vzdy budes pri nom. Toto sa vyriesi len komunikaciou

angel993
18. júl 2022

@maciatkoe áno do roka približne im nestrihali. Aj švagriná to robila, dokonca dlhšie, a jej deti majú skrátené a dosť zničené nechtové lôžka.

autor
18. júl 2022

@evkamotka jedla sa nebojim svokrovci sa zdravo stravuju,nedrzia doma ani sladke vody,ani sladkosti a ba zakazovali to aj detom svojim. Jedia sa u nich vo velkom zeleninove polievky a ziadny polotovar. Takze aspon za toto maju palec hore😉

kiki234
18. júl 2022

Mam doma 20mesacnu a 8mesacmeho na navstevy nechodim. Ak ma alebo deti biekzo chce vidiet nech pride. S 2 malymi detmi to nwni len tak ze nalozim do ahta a pridem. Doma mam vsetko a aj deti. Vy ste rodicia. Aty mama sprav podla seba a nie podla druhych. Ovela vacsi problem vidim v prikrmoch ktore nedavas, dieta v 7 mesiacoch musi mat lepok inak riskujes zdravie dietata, musi mat pestru vyvazenu stranu, ovoxie, zeleninu, pomaly uz aj jogurty... Podobne..aj ja som plne dojcila, necgcel jest priktmi ale pre jeho zdravie som ho nutila a teraz mame aj aj. Maly je silnejsi, konecne zacal priberat po tyzdni sa uz v 7m konecne posadil a teraz krasne stvornozkuje.

autor
18. júl 2022

@kiki234 lepok mame zavedený. Zjedol lyzicku kaše. Ponukam jedlo stale, vzdy zje tak max 2-3lyzicky. Ale nutit ho urcite nebudem. Nechcem mu vybudovat odpor k jedlu. Snad sa coskoro nauci.

danieladugard
18. júl 2022

@kiki234 nerozumiem… preco? Mam dvojicky, teraz oslavili rok, dcera mala 2,5 roka, ked sa narodili.. odkedy sa narodili, tak sme ich nalozili do auta, a isli.. teda, hlavne ja sama..

andy_sixx24
19. júl 2022

Ja vás mamičky naozaj nechápem, keď toto zakazujete. Veď kedy keď nie teraz? Veci mu vieš aj zabaliť, nakojiť ho vieš aj pred tým než by ho muž vzal. Nie že by si bola rada, že ti chce dopriať aj čas na seba ešte sa sťažuj 😅 a ako píšeš svokrovci sú už postarší tak nečakaj, že prídu keď už možno nevládzu 🤔naozaj nerozumiem prečo ste rok čo rok pohodlnejšie...

simona1306
19. júl 2022

@andy_sixx24 amen. Tiez techapem tento povyk okolo toho, ze by malo ist dieta same s muzom ku svokrovcom. U nas to tak funguje a absolutne stym nemam ziaden problem. Ved ten otec asi nie je retard ze nezvladne sa dve hodky postarat o maleho. Ja som aj rada ked idu, ja si doma v klude porobim co potrebujem. A chodia raz za tyzden, a k mojim rodicom chodim takisto raz za tyzden , zbalim hracky, podlozku, niekedy kresielko, ved do auta sa zmesti, a fungujem tam cely den. A mala sa tesi. Ked si potrebujem nieco vybavit na uradoch alebo doktora, kludne ju mozem nechat bud u jednych alebo druhych a nemam strach ze bude nespokojna, lebo je zvyknuta aj na ine prostredie ako to domace.

autor
19. júl 2022

@andy_sixx24
@simona1306 baby…zrejme ste nepochopili pointu toho celého… pochybujem ze by ste si tam nechali dieta dobrovolne,keby vam ho svokra posadzovala aj ked sa samo posadit nevie, keby malemu pchala cumel s medom do ust…keby ho mala na rukach aj napriek tomu ze dieta ukaze ze je nespokojne( rozumej place) a v neposlednom rade, keby ho tam vsetci bozkavali za ruky, ktore si pcha do ust… takze porozmyslajte ci by ste vy absolvovali takuto jazdu a potom mi hovorte

simona1306
19. júl 2022

nemusim ani rozmyslat, ako som spominala, tiez ma moji svokrovci vobec nerespektuju a robia si s malou co chcu, aj napriek tomu, ze ich upozornujem . Od toho tam je moj muz ktory ich uprace, ked je treba. Mala tiez nema v oblube nosenie, a aj tak ju nosia, aj ked place, a ked im poviem , ze nech to nerobia, robia to dalej s tym, ze ja neviem co moja mala chce :D potom pride moj muz a ten ich upozorni aby to nerobili a od neho si povedat daju. Je to stara skola, oni inak veci robot nebudu, ale to stale nie je dovod, odopierat starym rodicom ich vnuca.

matkahelka
19. júl 2022

ja hlavne nerozumiem, ako taki - podla teba - otrasni starci, na ktorych ti vsetko vadi a vsetko robia zle - dokazali vychovat chlapa, ktory je tvojim muzom a s ktorym mas dieta

aurora33
19. júl 2022

@matkahelka ale aj na chlapa píše že len sedí ticho, ani nič nepovie, ani si s malým nebuduje vzťah. Proste všetko je cele zle len pani autorka je dokonalá.

kiki234
20. júl 2022

@danieladugard pretoze k tomu vsetkemu pracujem 4hod denne homeoffice, staram sa o ovocny sad, o obrovsku zahradu 2000m2. Jednoducho neni to pre mna nalozit deti a ist lebo co v jeden den zmeskam, uz na druhy nedozeniem 🙂 ako pisem vsetci maju otvorene dvere, ale ja nikam chodit nebudem, neni to pre mna ani oddych a uz v ziadnom pripade pomoc.

danieladugard
21. júl 2022

@kiki234 len som sa spytala. Poznamka k robote, na materskej som nebola..🤷🏻‍♀️ Sme obaja hudobnici, hram v orchestri a popritom ucim, takze som bola doma dva tyzdne po porode a odvtedy sa s manzelom pri detoch striedame a podavame si klucky. Moja dcera ale zboznuje byt vonku, strasne rada chodi do zoo, do hor, k moru, Zijeme v UK, takze chodim.. kvoli nej
K svokre chodim minimalne, ta nam nikdy s nicim nepomohla. Takze bud s kamoskami, alebo len sami na vylet