Odplienkovanie skoro 3-ročnej dcérky

deniskatimmy
10. jan 2023

Ahojte mala bude mať zachvilku 3 roky a stále máme problém odplienkovat....keď jej poviem aby išla na záchod alebo na nočník hneď sa rozplače a uteká preč...neviete čo by mi mohlo pomôcť? 🙈

salamistka
10. jan 2023

my sme mali nočník stále poruke a keď dcérka potrebovala cikať, tak ukázala prstom na nočník, alebo v rámci zábavy sedela na nočníku v izbe a čítali sme si knižky a keď sa niečo podarilo do nočníka, tak sme tlieskali a tešili sme sa...aj keď som neskôr čítala, že nie je dobré spraviť si z nočníkovania hru, ale u nás sa toto osvedčilo

zuziiiii
10. jan 2023

@deniskatimmy ahoj 👋 pripnem sa
ja som zacala posadzat na nocnik od roka
zatial sme takto- povie kaka a ideme kakat na wc riadne aj sa vykaka pekne.
len teraz ona povie kaka aj na cikanie a posledny tyzden je to tak ze za den aj 6xkrat povie kaka idem s nou na wc a uz je cikanicka v plienke....nestihneme dôjsť. alebo teda ona povie kaka ked uz cikala ....

nerozmylala si nad tréningovymi nohavickami ? ja ich chcem objednat a skusit bez plienky uz

deniskatimmy
autor
10. jan 2023

@zuziiiii my sme tiež od roka ale potom ako keby dostala blok a nie nie a plakala jak nepricetna tak sme nechali tak ale už bude mať zachvilku 3 a stále krik....pozerala som akurát dnes aj som objednala tak skúsim toto ešte či jej bude vadiť ten mokrý pocit

zuziiiii
10. jan 2023

@deniskatimmy ano aj ja idem 2ks objednat a uvidim. my budeme mať za 2 mesiace 2 roky a od septembra chcem ist do prace ,takze to dúfam dáme....

deniskatimmy
autor
10. jan 2023

@zuziiiii my v marci 3 🙈 ale aj doktorka mi vravela častokrát že ak má blok mám počkať a skúšať....ale tak ja mám pocit ako keby ani nevedela ešte že jej treba cikať alebo kakať...no nič budeme to skúšať pomaličky aj s tými gatkami a uvidím ako to pôjde

zuziiiii
10. jan 2023

@deniskatimmy aj moja v marci ale 2 roky

zuziiiii
10. jan 2023

@deniskatimmy a ked ides ty na wc alebo teda nietko z rodiny chodí za vami? lebo táto naša chodí a ked sedím na wc tak mi vraví kaka kaka a niekedy tlačí so mnou take zvuky vydáva , pomáha mi ako ja jej .

zuziiiii
10. jan 2023

@deniskatimmy mame aj taku knizku ako dievcatko kaka na wc ,tú zvykneme pozerať

zuziiiii
10. jan 2023

@deniskatimmy tu je moja opica

kris_tin257
10. jan 2023

U nás pomohlo vydieranie. Kúpila som mu dve hračky ktoré som vedela že bude chcieť, vyložila som na komodu aby ich videl a povedal že sa s nimi môžu hrať iba veľkí chlapci ktorí cikaju a kakaju do nocnika... Do troch dní bol odplienkovany aj noc 😀 a to sme ho skúšali odplienkovat 3krat

zuziiiii
10. jan 2023

@kris_tin257 dobreeeeeee👌

mňa napadli ci by nepomohli aj nejake pekne nohavicky ze wau aká slečna veľká , aha aké pekné nohavičky ojoj

stannkal
10. jan 2023

@deniskatimmy ja ti môžem len poradiť nechaj to na ňu, to môže byť aj dôsledok toho ze si ju dávala na nočník predtým ako bola na to pripravená. My sme to mali podobne, len pár mesiacov pred 3 rokmi sa začala vôbec občas pýtať na nočník a priznám, už sme mali trochu stresy ze prečo to nejde, či nezpohodlnela. Ale potom sa to zrazu zvrtlo, z jej vlastnej iniciatívy a prakticky za pár dní sa odplienkovala kompletne aj cez deň aj na noc. To bolo naozaj pár týždňov pred 3.narodeninami.

nwnw
10. jan 2023

@zuziiiii tie treningove to jejak plienka. Ked dieta zisti ze nic sa nestane ked nepojde, tak nepojde naWC. Inak u 2r by som pockala. Mne sa odplienkovali deti po 2. Narodkach zo dna na den sami. Presne pekne gatky kupit a vysvetlovat. Dala som nocnik do kupelky a skusali sme obcs,vacsinou vecer pred kupanim tam tronili 😉. Neposadzovala som na silu. Mne pediatricka povedala, ze dieta musi dozriet. Napr kym potrebu robili do plienky po stojacky a nie cupnuti,tak ze tonema zmysel.

zuziiiii
10. jan 2023

@nwnw pekne po 2 rokoch ze sa odplienkovali super, tie nohavicky to su take tie treningove ako plienky teda? tak teraz rozmyslam ozaj ci potom rovno tie gatky ked sa oteplí , chodievame na záhradu tak by mi tie nejake nehody nevadili ,teda lepsie by to bolo .
ďakujem

nwnw
10. jan 2023

@zuziiiii mne ked sa nechceli uz prebalovat, utekali mi, tak som nedala. Starsie v zime (tyzden sme viac prali) a mladsie v lete. Moji veeli, ze ked sa vonku docuraju, ideme domov z ihriska. Velmi rychlo pochopili, ze sa treba pytat 🤣.
Kamoska ma rovnako staru dceru, ucila ju na holo.. doma ze chodi. No v oktobri vonku 13stupnov a detskp na ihrisku sa vyzliekalodo hola ,lebo sa nevedelo vycikat.

nwnw
10. jan 2023

@zuziiiii este potom chvilu bol problem s kakanim. No pliwnku som nedala! Do mesiaca sa aj zadrziavanie stolice skoncilo.

deniskatimmy
autor
10. jan 2023

@stannkal ďakujem ste ma upokojili....ja som si myslela že už ja som na chybe že má skoro tri a stále nič....ešte aj tlak z rodiny že chýba je v rodičovi keď nechodí na záchod a podobne...ďakujem ste ma upokojili...ja som to chcela.nechat na ňu ale ten tlak z rodiny 😭

deniskatimmy
autor
10. jan 2023

@kris_tin257 aj mne dnes pomohlo troška že jej dam chrumky keď si sadne na chvíľku na nočník tak sedela síce necikala ale aspoň sedela no

deniskatimmy
autor
10. jan 2023

@zuziiiii áno áno ide so mnou na wc aj dokonca má pýta toaletný papier aj sa akože utrie ako ja 😂

stannkal
10. jan 2023

@deniskatimmy ten tlak z rodiny poznám, čo myslíš bola téma č.1 pri každej návšteve 😀 ja som mala ale čo to o tom naštudované tak som sa nenechala vyviesť z rovnováhy. Okrem toho človek často číta ako potom deti majú kadejaké bloky, že naschvál zadrziavaju.... a to by bolo určite oveľa stresujucejsie než fakt ze ešte nosila plienky.

lienka.7
10. jan 2023

@deniskatimmy davala si ju veľmi skoro na nočník ked este nebola pripravená. Nechápem tu mantru najma starších ze hned ako sedi tak stúpnuť na nocnik🤦‍♀️ ona musi chcieť sama. Ja som nechala nočník v izbe, dala dole plienku a po 2 nehodách uz pekne išla sama. Nechaj to na nu, pripomínaj jej to, ale netlac na nu. Choďte spolu kupit pekne nohavičky a možno aj druhy nocnik (u nas toto zabralo) a ukazuj v tv (youtube) ako veľké slečny uz cikajú do nočníka. Jej sa to rozlezi v hlavičke a uvidis, prekvapi ta aj sama 👌 drzim palce✊🍀

zuziiiii
10. jan 2023

@deniskatimmy neboj zachvilu nato príde a bude z nej veľká slečna

deniskatimmy
autor
10. jan 2023

@stannkal mňa to minule až vytočilo ako mi dokonca od rodiny ktorú malu nevideli ešte v živote vraveli že keď ma zachvilku 3 roky a má plienku to je chyba rodiča a že decko sa musí zbaviť plienky do týždňa ak rodič chce....som myslela že má odvezú s tamad 😭 odvtedy mám pochybnosti ale nechcem tlačiť na mali preto som sa chcela aj poradiť

deniskatimmy
autor
10. jan 2023

@lienka.7 rozmýšľala som aj nad tým že jej pôjdem kúpiť nohavičky nejaké najlepšie keby som našla zo psíkom lebo psíky miluje a skúsiť to takto pomaličky 😊

deniskatimmy
autor
10. jan 2023

@zuziiiii ďakujem dúfam že áno 😊 držím aj vám palce 🥰

lienka.7
10. jan 2023

@deniskatimmy poteším ta, u nás to trvalo 3tt. ano, som neschopná matka👌🤣
Poobede plienku uz nemame, ale na noc ano. Lebo ja ju v noci budit nebudem, aby sa vycikala.
Ono najlepšie je to preto v lete, lebo ti moze behať "dole bez" 😁
Presne, choďte spolu, nech si ona vyberie 👌 pripadne, ak mate nejakú kamošku, ktorá už chodi na nocnik, ukazovat jej, ale fakt netlacit.
Holt, nie každý má doma genia, co pomaly v roku uz je bez plienky (ako tu mnoho krát citam) 🙈🤣🤣🤣 a potom aj ďalšie a ďalšie veci, ktoré vobec nemusi vedieť, keď ide do skolky.

monika_63
10. jan 2023

Inak moja mala ma 4roky, nedavala som ju na nocnik vobec, ked mala 1rok sme kupili nocnik a mala ho tam postaveny ako hracky, a len som rozpravala, ze ked bude vacsia tam bude cikat, mala asi 1,5r, bolo leto, tak behala casto len v tricku a zrazu sadla na nocnik, vycikala sa a od tej doby zacala chodit uplne sama, iba na noc sme davali, este asi polroka, raz sa minuli plienky, zabudla som kupit, nedala som jej v noci, ze nemame, a od tej doby sa pocikala v noci asi 3x, to uz su 2roky. Lenze kakat nechcela na nocnik ani wc, parkrat bola a potom zrazu blok, ale taky, ze nechcela vobec kakat, zadrziavala to, a casto 5-6dni nic, az som to musela vzdy riesit liekmi, aj u lekara sme boli kvoli tomu, nepomohlo vysvetlovanie, prosby, sluby, ze dostane nejaku hracku. Tak som sa na to vykaslala a kaka stale do plienky. Ked sa jej chce, si ju vypyta, nenutim ju uz, nechcem prezivat tie stresy opat a ani ju stresovat. Vsak nebude mat plienku do dospelosti 😆

ibrunova
10. jan 2023

@deniskatimmy u nás bolo naj behať s holou ritkou, aby videla, že jej tečie dole nohami.

deniskatimmy
autor
10. jan 2023

@lienka.7 no veď tiež vravím že není celý život o tom dokedy má plienku ani sa jej to nikdy nato človek neopýta keď si pôjde hľadať prácu v dospelosti alebo tak 😂 len prišlo mi to ako keby som naozaj bola neschopná a vnútorné má to strašné trápilo že ešte na plienku

deniskatimmy
autor
10. jan 2023

@monika_63 veď preto som aj nechcela tlačiť lebo tiež som čítala že potom dieťa zadržiava a je to ešte horšie keď ju má bolieť bruško a podobne