Odplienkovanie 2,5-ročnej dcérky

youngmommy98k
6. feb 2024

Ahojte mamičky
moja dcérka má 2 roky a 7 mesiacov a nie a nie ju odplienkovať. Nechávam ju bez plienky celé dni, nočník máme stále na očiach,dokola jej opakujeme že keď jej bude treba že sa má tam posadiť a ona napriek tomu len do nohavíc. A vie že neurobila dobre uvedomuje si to ale nesadne na ten nočník. Máte niektora nejakú radu pre mňa čo by mi pomohlo? dokonca som kúpila nočník ktorý je ako záchod a riadne vydáva zvuk splachovania,myslela som že ju to bude motivovať ale nieje to tak.

pribinak
6. feb 2024

Zruš serbel, kúp redukciu na normálne wc, stupienok k wecku.
Daj Jej tabuľku s okienkami a za každé vycikanie nalepi nálepku

chrobak7
6. feb 2024

@youngmommy98k Treba ju aktívne učiť. Nečakať, že sama povie, kedy jej treba, ale posadiť ju a nechať to urobiť.

teressa30
6. feb 2024

Ano, skus normalny zachod 🙂

dzarika
6. feb 2024

@youngmommy98k ahoj , moj maly je odplienkovany od 2 r. Neviem ako to maly ine maminy ale moj maly to strasne rychlo.pochopil odplienkovany za dva dni, ci uz aj crz den a v noci 🙂 ja som nic zlozite neurobila len som mu povedala ze teraz budeme cikat na zachod 🙂 chodili sme na zachod aj doteraz chodi cika po stojacky 🙂 sadnut si nechce len niekedy 🙂 kaka iba na serblik alebo ked je u nasich kde niejr serblik tak na zachod 🙂 v noci sa budi na to iba mama cikat 🙂 a hned zaspi 🙂 teraz ma 2,8 mesiaca 🙂 skoro 3 roky 🙂 hlavne to neber zle, kazde dieta je ine ale fakt ine 🙂 mi zas mame problem s papanim a nirktoree mamicky nevedia co by ich deti zjedli 🙂

denden77
6. feb 2024

hlavne, podla mna, necakaj, ze zacne chodit sama.. ja som ju hnala na wcko napr. po zobudeni, pred spanim, pred cestou von.. stale dookola, cele dni sa tocili okolo "netreba ti? chod" 😊

dzarika
6. feb 2024

@youngmommy98k hlavne ju za to nehres, nekric, aj ked sa pocika nevadi zisti ze je mokra tak poleti aj na zachod 🙂 lebo z tvojho odplienkovania sa stane opak 🙂 problem by bol ak by vobec nesla na zachod aj ked dostatocne pila

ivangeline
6. feb 2024

Normalne wc. Trenovacie nohavicky mozno..ked je ocikana viac ako 5x denne.. Rano hned po zobudeni a pred spanim a kupkanim urcite davat sadnut..

4stanka4
6. feb 2024

Ja som moju odplienkovala keď mala rok a 10 mesiacov. Nechala som jej len šaty, gaťky som jej nedávala. Keď sa pocikala tak mi sama ukázala ze kde sa to stalo, spolu sme to utreli a stále dookola som jej hovorila ze keď sa jej bude dat cikat nech mi povie ale aj tak som ju dávala preventívne hádam každú polhodinu na serblik. Takíto drobci chodia cvrkajuci stále keďže sú nauceni ze maju plienku. Potom si už zvykla a postupne sa intervaly predlžovali ale aj tak som chodila nabalená náhradným oblečením a vždy pred odchodom z domu som ju dávala cikat. Nikdy som ju nehresila za to ze sa pocikala, snažila som sa ju motivovat-ma strašne rada mačky tak vždy keď urobila co bolo treba za odmenu si mohla na serblik nalepiť samolepku mačiek

simona20201309
6. feb 2024

Ma čas. Ved počkaj kým sama dozreje. Ešte neprišiel jej čas. 🙈

nicol_10
6. feb 2024

A keď ju tam posadíte,tak vpohode posedí? Resp.chce si tam vôbec sadnúť? Ja som našu posadila zo začiatku každú pol hodinu,po pár dňoch sa pýtala sama..moc by som to už neodkladala,aby nespohodlnela,lebo v takom veku dieťa vníma úplne všetko a príde jej pohodlné mať radšej plienku čím bude staršie..moc by som sa nariadila tým že "má čas"..ale vaše dieťa 🙂

svetlonos
6. feb 2024

Nepotesim ta 🙂 Su "cikaci sikovnici" ako ja. Od roka bez plienky - vraj 😁 A potom su tie normalne deti ako moj maly. Mali sme dokopy 7 pokusov. Vies kedy to klaplo? Ked mi on jedneho pekneho dna pivedal - ja ake plienku nechcem! Mal tesne pred 3 rokom. Od tej doby sa pocikal minimalne - v zapale hry ci ked sme citali knizky. A jasne, ked bol prechladnuty. Ale teda iba cikanie. Ale ist na velku? Len do plienky. Dnes mi povedal, ze ide kakat na wc za lentilky 😁😂 Ocko mu ich na to kupil. Tak som mu povedala jasne a robila so svoje. Dva krat odbehol, ze to nejde tak neskor. Ja som to brala, ze chce proste lentilky ale neratala som s uspechom. A zrazu so napochoduje do obyvacky, ze sa vykakal a aj sa sam utrel. Povedal mi to tak skromne a zaroven bolo vidno, ze ma z toho radosť. Takmer aj na lentilky zabudol 😆
Neboj ono to pride.
Zas ale kamoska ma tiez 2 deti a prvemu odplienkovanie trvalo dlho a drzhe cielene ucila akonahle sedelo. Ten uz kratko po roku cikal do nocnika.