Preležaná hlavička u 2-mesačného bábätka.

hviezdicka2409
14. okt 2019

Ahojte mamicky potrebujem poradit dnes sme mali poradnu mame 2m a mame zo zadu prelezanu hlavicku...a aj s pravej strany doktorka nam dala este mesiac a potom nam da helmu. Mate niake tymi ako malemu pomoct aby sme nemuseli mat helmu?? Mam ho davat na brusko ale to sa neda stale kedze mame reflux tak vela grcka na brusku a na rukach ho nechcem stale drzat. Pocula som o vankusi preto prelezaniu ale skusenosti nemam. Dakujem za rady

lianka123
14. okt 2019

@hviezdicka2409 mozes to odmietnut. Moj ma 4m a tiez je zlezany. Prvy bol tiez a upravilo sa mu to.

evica01
14. okt 2019

Na postielku mu na jednu stranu uviaz nieco vyrazne na co sa bude pozerat do boku. Aby hlavicku otacal a pozeral. Potom zase na druhu stranu po par dnoch a tak to striedaj.

nikusiak9
14. okt 2019

@hviezdicka2409 no to mal mat od uvodu taky vankusik. Pomahaju ale skor by som ppvedala ze aby nebolo to este horsie. Skor by somnprijala prilbu nez mat ako chlapec prelezanu hlavu

martinals
14. okt 2019

Nám doktorka poradila otočiť hlavu na tú "dobrú stranu" a zrolovat osušku, ktorú dať aby nemohlo bábo otočiť hlavu na tú preležanú stranu.Nám to pomohlo.

proximaa
14. okt 2019

Kamoskina dcera mala prilbu tiez. Nie je sa coho bat, nemala s tym vobec problem a hlavicka sa jej krasne upravila, a to mala vyraznu deformitu. Ked je tam uz prelezanina, tazko to upravis lezanim na druhej strane, iba by sa tam mohla vytvorit dalsia prelezanina. Ta prilba je upravena tak, aby hlavicka rastla do toho priestoru kde je prelezanina a krasne sa to upravi

evkamotka
14. okt 2019

ja som ho stale otacala aj hlavu podkladala a nic nepomohlo. dali sme mu tu helmu, cim skor tym lepsie, lebo tym rychlejsie hlavka raste a bude ju teda kratsie nosit. behom 2m s helmickou mal hlavicku ako lusk, parada. hej mozes ju odmietnut ale to sme mu nechceli spravit - ved s tou krivou hlavou by zil cely zivot. rovnako mu dam strojcek na zuby ak by mal krive, ved to je taky zaklad. ked sa to da riesit

miirabell
14. okt 2019

@hviezdicka2409 moj maly ma tiez zlezanu. On obl od narodenia silak a uz v perinke sa vedel tak huzdit, az sa dostal na svoju oblubenu stranu. Kupili sme aj specialne vankusiky, podkladali, nonstop otacali, nic nepomohlo. Pretocil sa stale tak ako chcel. Helmu nam nikto nenukal. Uz ma 19m, zlezanie trosku vidno ale nic sa nedeje. Rozpravala som sa o tom aj s primarom neurologie ci to bude mat nejaky dopad na mozog alebo vyvoj, ale odpoved bola, ze je to len esteticka zalezitost.

veronika4495
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
candii
14. okt 2019

Zaujímavé, podľa mojich info skôr ako v 4m helmy nedávajú, nakoľko to nie je len tak dať helmu lebo prelezana hlavička ale tam je aj vyšetrenie, či nemá skrátene tie krčné svaly, a preto preferuje 1 stranu.