Ranné vstávanie - dieťa verzus práca

15. okt 2021

Ahojte,
chcela by som sa len opytat, resp. informovat, ako to zvladaju a maju zorganizovane maminy/otcovia, ktori rano chodia obaja skorsie do prace (z domu o 5:45) a maju male deti. Moznost vyuzitia pomoci niekoho ineho rano nemame. Moj syn bude mat 2,5 roka, ked sa vratim do prace a dufam, ze to ranne vstavanie a nahacky do jasiel zvladne dobre. Dakujem za kazdu radu alebo tip, nestazujem sa, len chcem vediet, ako to mate vy, pekny den.

martinka13
15. okt 2021

Nie priamo my, ale moja neter a synovec tak musia vstávať. Ona 4, on 6. Deti si zvyknú. Keď musíš, tak musíš. Večer idú skôr spať. Čo si pamätám ako dieťa, aj my sme už o 6 šlapali do škôlky a sme tu 😀

natalienka12
15. okt 2021

Ak budete chodit autom, zvyknete si. Treba chlapca ulozit vecer skor spat. Dieta si zvykne rychlo. My vstavame 6,15 urobim desiatu do skoly, moja je uz skolacka 11 rocna tak sa oblieka sama. Najhorsie je ale ranne vstavanie v zime. Ale neboj sa a hlavne uvidis ako super je v praci, ked nebudes musiet cely den byt len doma a varit a behat okolo dietata

evinea
15. okt 2021

zle sa vstava, ked je tma este dlhsie, ale teda vsetko je to o zvyku a deti si zvyknu ovela lepsie ako dospeli aspon teda moja skusenost je taka 🙂

ajka0207
15. okt 2021

Dieťa si rýchlo zvykne, skôr ma prekvapilo, máte škôlku/jasle už od 6:00?

laurika999
15. okt 2021

Je to všetko o zvyku. My sme tiež vstávali, a do školy pešo, nikto nás do školy nevozil autom. Bola iná doba. A tu sme.

eeffka
15. okt 2021

@ajka0207 neviem ako teraz ale ked nebol kovid mame skolku 6-17, kosice sidlisko

nikola81
15. okt 2021

Je to naozaj o zvyku. Ja vstavam o 4:30 a maleho budim o 5:45
Do skolky nastupil ked mal 2r3m a bolo to niekedy tak, ze vstaval zaroven somnou. Ale teraz ma 5 rokov a budi sa ho ovela tazsie. No je zvyknuty, byvame na dedine a skolku a pracu mame v meste. Takze musi a je na to zvyknuty. Kazdu minutu mame presne naplanovanu, preto vsetko rano prebieha v klude a bez stresu. V zime je to skutocne tazsie, lebo je tma, ale v lete vstava bez problemov. Spat chodi cca o 20:30

jumama
15. okt 2021

Nachystajte si uz vecer vsetko - na kopku jeho veci a vsetko, co by v skolke potreboval. Pre taketo male deticky moze byt narocnejsie aj to, ze ak su v skolke skoro, je tam este malo inych deti, plus ranajky mavaju az po 8 - 8:30, ked uz su vsetky deti v skolke. Dieta moze byt aj hladne, kym sa tych ranajok docka. Mozno preto nieco male nachystajte zjest, aspon nejake kakavko, caj, co lubi. Nieco teple rano nastartuje velkeho cloveka a aj maleho... studene sa mu nechce. Najprv obliect, potom papat... lebo ak sa zasekne polozaspate dieta pri jedle, tak uz je stres 🙂

luccija
15. okt 2021

@nikola81 stačí mu toľko spánku?ty kedy ides spať, keď tak skoro vstávaš?
Autorka všetko nachystať a premyslieť večer oblečenie, jedlo...či čo máš na mysli?nemá Ti kto dieťa zaniesť do jasiel?Keď píšeš, že ráno Vám nemá kto pomôcť...

belllinka
15. okt 2021

@nikola81 a co robis tak dlho, kym zobudis maleho?

nikola81
15. okt 2021

@belllinka Ja som vseobecne malo spava osoba, takze mne staci tych 6 hodin spanku. Chodim spat okolo 22:00-22:30, niekedy neskor. Dokonca aj cez vikend vstavam tak skoro. Cez tyzden ked vstanem, robim si kavu, obleciem sa, umyvam si vlasy kazde rano, namalujem sa a mam aj sliepocky a psika, tak aj tych stihnem opatrit.
Je to vsetko o organizacii a ked musis tak musis.

nikola81
15. okt 2021

@luccija Ano staci mu ten spanok. V skolke este spi a aj cez vikend si spolu chodime pospat okolo 12:00 a obom nam to velmi vyhovuje. Veci na oblecenie chystam rano, iba take veci ze do batozka do skolky chystam den dopredu. Pyzamko ciste pripadne obliecky, lebo kazde 2 tyzdne berieme domov oprat.

kopytko03
15. okt 2021

Zvyknete si. Ak ti môžem poradiť, nikdy nehovor pred dieťaťom nahlas ako sa ti nechce, ako by si si ešte pospala - nalepí sa to naňho rýchlo a začne to používať proti tebe 😀 Ja vstávam 5:00, sprcha zuby, robím raňajky a desiate. 5:30 budím dcéru, 6:15 ideme z domu na autobus a 7:00 je v škole. Fungujeme takto od jej 2 a pol roka, kedy nastúpila do školky a celý život brutálne závidím rodičom, ktorí majú škôlku a školu pod panelákom 😀 😀

snezienkaaa82
15. okt 2021

Dieťa, uložiť skôr späť. V škôlke sa unaví, takže u nás to nebol problém, keď mnala, ísť skôr do postele. Večer som nachystala veci na oblečenie sebe aj dieťaťu. Samozrejme je aj boj niekedy, keď si chce obliecť niečo iné alebo keď he zima a musí si dávať viac oblečenia.
Neranajkuje, lebo mi povedala ze sa napapa v škôlke. Tam vždy zje aj chlebík, aj šunku, to ja, doma nedávam.
Vstáva o 6.45, ha o 6.00. Ked musím ísť do práce o hodinu skôr, tak vstáva o 6.00
Dieťa si zvykne, to skôr MB am ha problém so spánkom a vstavanim🤪

autor
15. okt 2021

Ano, jasle mame uz od 6 do 17. Mate pravdu baby, je to vsetko o spravnej organizacii a o zvyku. Len som mala trochu obavy, ale myslim, ze je to normalne. Dakujem velmi pekne, ste super🙂

juliasb
22. okt 2021

Ja som na materskej, nič nás nenahana a aj tak vstávame 6.00. O tu pol hodinu skôr to zvládnu. Naučia sa, neboj