Rozdiel 2 roky medzi deťmi

region
19. apr 2018

Ahojte mamicky.Chcem sa spytat tych mamiciek ktore maju rozdiel medzi detickami 2 roky.A hlavne tie ktore maju svoju domacnost a su s detmi cele dni az do vecera same.Ako to zvladate?Zaujima ma hlavne ked starsie treba dat poobede spat.Tak to mladsie zatial caka,alebo ako to riesite?dakujem

ysseba
21. apr 2018

Ahoj. Ja mám medzi chalanmi rozdiel 2 roky a dva mesiace. Napíšem ti pravdu, nebudem to nijak prikrášlovat ani naopak zveličovať....
Ešte keď som bola tehotná, tak som sa bála ako čert kríža prvých troch mesiacov (predsa sa vraví, že tie sú také najhoršie a u prvorodeného to tak bolo). No paradoxne tie tri mesiace boli nič, pohoda jahoda. Aj nechty som si pravidelne lakovala 😀 To píšem len tak pre ilustráciu, že to bolo fakt v pohode. Asi záleží od detí. Aj od staršich aj od bábätiek. Starší bol tolerantný, neprejavoval žiarlenie. Mladší bol pohoďák. Najedol sa a zaspal. Zaspal kedykoľvek, aj pri hluku staršieho, starší sa hral akoby tam mladší nebol a ja som nemusela upozorňovať, lebo ho to nerušilo. V kočíku vydržal len tak ležať a kukať, preto som staršieho neobmedzovala v bytí na ihrisku a pod. Toto som mala fakt že šťastie. Potom to začalo byť horšie..... Mladší si vyžadoval stále viac pozorností, prestal mi dobre zaspávať a spávať, na staršieho som nemala toľko času, tak začal byť jak čert. To zachránila škôlka. Teraz má starší zaokrúhlene tri a pol, mladší rok a štvrť. Teraz je náročné ísť s nimi von sama. Mladší už vo veľkom chodí, no padá, chce ísť vždy opačným smerom, na staršieho samozrejme tiež treba dávať pozor. Potrebovala by som ešte jeden pár očí a aj rúk 😀
Je to ťažké, nebudem ti klamať. Ale je to krááááásne. Chalani sa ľúbia. A hlavne od tej doby ako začal štvornožkovať sa vedia hrať spolu. A keď sa na sebe smejú.... To je najviac. Vtedy vravím mužovi, že to je tá situácia keď viem, že to všetko stojí za to. Teraz sme v krásnom období, užívam si to, lebo viem, že zachvíľu pride iné - že sa pobijú, že budem policajt riešiť žabomyšie vojny.
Ak máš akékoľvek obavy či to zvládneš, tak sa neboj, zvládneš. Nič iné ti nezostane, vrátiť bocianovi sa nedajú 😀
A ešte k tomu obednému spánku.... To bolo od pôrodnice mojou prioritou. Aby mali obedný spánok v rovnakom čase. A takisto aj na noc.

le4
21. apr 2018

@zabina27
@siska53
Maminy tesim sa ze aspon u vas to v tomto ohlade vyslo 🙂

simculllka
21. apr 2018

Ahoj, ja mám tri deti za tri roky. Moja skúsenosť je, že prvý mesiac s bábom je ťažký. Potom prvý rok je celkom v pohode s dvoma deťmi. Ale akonáhle začne mladšie dieťa chodiť, začne to byť ten pravý masaker. Záleží aj od prvého dieťaťa, akú má povahu. Ja by som povedala, že je úplne jedno, aký máš rozdiel, vždy je to veľká zmena prechod z jedného dieťaťa na dve. Viem to porovnať, pretože mám tri deti a pri narodení tretieho to už nebolo také hrozné, ako keď sa narodila druhá. Ja mám strašne veľa kamošiek, čo majú teraz druhé dieťa a drvivá väčšina z nich rieši žiarlivosť staršieho dieťaťa a vekové rozdiely sú tam cca 1,5-4 roky. Ale váš prípad to nemusí byť.

kikuskar5
21. apr 2018

Rozdiel 2 roky a 13 dni. No chvilami masaker, chvilami nadherne obdobie. Nastastie starsia ziarlila minimalne. Uspavanie, kazdu chvilu inak. Ale bez jednej veci by som to nedala a tou je nosic, ci satka. Aby som mohla plnohodnotne travit cas aj so starsou a ziarlivost v nej nevybudovala. Naucila som sa ich aj spolu uspavat, mladsi ma pomaly 2 roky a doteraz je strasne zly spac (aj 10 budikov v noci), starsia tahala od 2 do 3 rokov dost casto (3 az 4x do tyzdna) nocne od druhej do siestej rana, cize deficit spankovy mam maximalny, ale zistila som, co vsetko dokazem pri oboch detoch a ze ked som sa trapila s jednym, ze nic nezvladam, tak sa tomu smejem 😂 lebo teraz ked mam starsiu v skolke, nastava mi ozajstna dovolenka 😂😂😂 (ked zrovna ja nemam pracovny den - praca z domu). Ale aj ked boli zle, velmi zle obdobia za tie skoro 2 roky, tych krajsich bolo omnoho viac a nikdy by som nespravila inak 😊 tento pohlad mi za to vsetko maximalne stoji ❤️ ale jedna vec mi je troska luto, ze mladsiemu som sa tak velmi nevenovala ako starsej, az na spanok bol vacsi kludas, cize viac prace bolo so starsou. Na druhu stranu je ale mladsi prave sikovnejsi, lebo ma vzor v sestricke a od nej sa naucil viac 😅

zabina27
21. apr 2018

@simculllka presne to, keď mladšia začala behať, tak masaker, večná naháňačka 😀

33fialka
23. apr 2018

@vodavodickova presne tak, ja mam rozdiel rok a 3 mesiace ale od kedy mal maly rok je to s nimi na nevydržanie, už si vravím že navštívim psychiatra 😁😁😁😁

alby2014
23. apr 2018

Ja mam rozdiel 19 mesiacov. Da sa, horor bol prvych 6 tyzdnov, mladsi len reval a nespal, dala som mu UM, konecne sa najedol a bolo lepsie. Plati rezim, rezim, rezim. Pricom mladsi sa prisposobuje rezimu starsieho, narodil sa do leta a ked som so starsim chodila von doobedu, tak mensi sup do kociara a spal tam..vzdy som sa snazila, aby plus minus obed spali naraz, co sa dodnes dari a preto moja psychika este zije. Uspavala som tak, ze mladsi an rukach v perinke a starsi zaspaval v postielke, vecer chodi dodnes mladsi spat cca o hodku skor ako starsi, cize no problem. Pricom starsi od 2rokov cca, ked dostal velku postel, nas vyhodil z izby a odvtedy zaspava sam, na obed si da mlieko a vecer po citanej rozpravke, cize pohoda, lahoda uz. Ete aj jedia naraz, proste ako s dvojickami, vsetko naraz. Plus starsi je doma a nepojde do skolky ani ako 3rocny teraz, kedze nam je proste dobre. Mladsi je rozhodne vsetko, len nies pokojne babatko, proste mega urevanec a drama queen, ale mam pravidlo, ze priority riesim u toho, kto reve viac...😃 Ale zas ja mam stastie v zmysle, ze starsi je spokojne dieta, faza vzdoru skoro nula, faza ziarlenia ani nenastala. Teraz mladsi bude mat v maji rok a zacal chodit, ale ja som flegmaticka matka pokial ide o ihrisko, za nikym nebeham, pokial nejde o zivot a starsi sa prehra v pieskovisku... Boli a su dni, kedy je to fakt fakt fakt narocne, FAKT a su dni, kedy je to BALADA lesna..podla mna to nie je o veku a rozdiele, ale o tvojom pristupe a povahe deti. Inak my sme mali druheho skoro, lebo chceme este tretie a uz teda s vacsim rozdielom a kedze mame po 30tke, tak cas nas tlacil... Inak vyhoda maleho rozdielu a rovnakeho pohlavia, mladsiemu doslova netreba nic, ale nic kupovat ohladne oblecenie a podobne. Zaklad je podla mna upustit od predstavy dokonalej matky, co sa detom venuje, ja sa nevenujem v zmysle, ze sedim pri nich an deke, ale robim , co musim a oni so mnou. Dnes sadili bylinky na terase napr. v preklade ja som sadila, starsi bagroval v kvetinacoch hlinu a mladsi ju skusal jest...ale vsetci sme boli stastni.

aandreaa9
Autor odpoveď zmazal
Zobraz