Samostatné zaspávanie 2,5 ročnej dcéry

jar18
5. nov 2021

Ahojte vedeli by ste mód ať nejaké tipy a triky ako naučiť dcérku zaspávať samú. Doteraz s ňou zaspávam ja, držím za ruku a keď zaspí vstanem. Spí s nami v posteli. Ďakujem za rady

zuzkaa1991
5. nov 2021

@jar18 ked bude pripravená ;) budu mamicky co povedia ze nechať vyplakat v izbe netusim ako zabrániť By dieta neodislo z izby jedine zamknúť ;) co je podla mna na psychiku dietata
My mame 3,5r a stale zaspava v spalni s nami aj s tatikom bez neho nejde do postele ak zaspi preložím ju do izby kde ma od 3r. Svoju postel kedze nespi cez obed vecer zaspi za par minut ak ma náladu ide spat do izby so mnou raz za cas
Ja nemám na to srdce aby mi dieta vreskalo od zúfalstva vecer ked ma potrebuje....ked som mala nervy ked mala 2,5r. A uspavala som hodinu a pol tak teraz ma 10min nezabije si k nej lahnut ;)

veronika4495
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jar18
autor
5. nov 2021

@zuzkaa1991 chcela som nejaké rady ako ju to postupne naučiť. Stačilo by keby spala v svojej postieľke v našej spálni. Riešim to preto že čakáme ďalší prírastok a bojím sa ako to bude s nočným kojením keď bude pri nás spať. Nepomestime sa všetci na posteľ 😃

elizabet173
5. nov 2021

@jar18 no jedine tak, že ju tam večer uložíš, povieš jej, že je už veľká a všetci sa do jednej postele nepomestíte, ale budeš stále blízko nej. Jej posteľ prisuň k vašej posteli, buď pri nej, kým zaspí, ale nedovoľ jej ísť k tebe. Ona má svoju posteľ, ty svoju. Až popár týždňoch, keď si už zvykne zaspávať vo svojej posteli, ale s tebou, ju večer uložíš, chvíľu tam s ňou budeš, povieš jej, že si ideš ešte niečo porobiť, ale o chvíľu sa prídeš na ňu pozrieť, čo aj vždy dodržíš. Ak by z postele vybiehala, tak ju do nej vrátiš, aj 28 krát. Láskavo, ale vždy ju vrátiš. Budeš v posteli a ja sa prídem o chvíľu na teba pozrieť. Nechci od nej všetko naraz.
@zuzkaa1991 ide to predsa aj bez vyplakania a ako zabrániš, aby neodchádzalo dieťa z izby? No tak, že ho do tej izby vždy odvedieš späť

zuzkaa1991
5. nov 2021

@jar18 mala spala v postieľke pri posteli do 3r. Potom sme jej kupili postel vzdy ked zaspala som ju premiestnila...skuste zo začiatku u nas tak funguje ze cca 10min 20min ked zaspi prenesiem vtedy ja vacsinou v tvrdom spanku....od roka a niečo ju premiestnujem kedze vzdy na posteli zaspavala....

zuzkaa1991
5. nov 2021

@elizabet173 noo u nas by to bohužiaľ nezabralo kedze kazde dieta je ine a viem ak by z takeho dovodu spustila záchvat revu by sa neupokojila vôbec takze ja to neriesim moje dieta sa samo uci ak je pripravena na iste veci tak to riesim vtedy....

elizabet173
5. nov 2021

@zuzkaa1991 každý má iný štýl výchovy, nedovolím si tvrdiť, že jeden je lepší a iný horší, podstatné je, aby bola každá mama presvedčená o jeho správnosti. Ja by som nikdy nenechala dieťa vyplakať, mám alergiu na tú metódu, na druhej strane, 2,5-3,5 ročné dieťa už rozumie veľmi dobre a plače preto, lebo si chce presadiť svoje, to je pochopiteľné. Preto som písala autorke, aby na to išla postupne, chcieť od dieťaťa, ktoré doteraz zaspávalo v posteli pri mame, aby zaspávalo vo svojej posteli a ešte aj samé, je preň príliš veľa naraz. Môže sa cítiť odstrčené. Ale keď už zopár týždňov zaspáva vo svojej posteli, prisunutej k maminej tak, že mama pri ňom leží, hladí ho, alebo mu šepká, myslím, že nie je problém povedať idem len na WC, hneď sa vrátim. A aj to urobiť. Nechápem, prečo by malo zdravé trojročné dieťa spustiť rev. O pár dní to zopakovať, neskôr si ísť uvariť kávu, ísť sa osprchovať a tak postupne intervaly predlžovať, ale vždy dodržať to, že sa príde mama na dieťa pozrieť....Nikdy by som to nerobila štýlom a teraz z izby nevyjdeš a hotovo!

beata_k
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
malicka_mysicka
5. nov 2021

@jar18 ja som synceka s tatuskom presunula do detskej ked sa nam narodilo babatko. Vacsinou s nim zaspavam vecer ja a v noci je s nim v detskej tatusko. Syn nebol pripraveny spat sam a dcerka mala v noci koliky.

didi2102
5. nov 2021

@jar18 ja som zatiaľ v takom štádiu že si so synom,ktorý mal 3r ľahnem do izby aj s dcérou a po 15min sa snažím potichučky aj s nou nenápadne odísť,občas si to všimne ,počujem ako stuka ale nejdem späť,v izbe nieje uuuplna tma lebo blízko je lampa na ulici a tak keď syn vstane a dvere otvorí,resp dvere nezatváraj keď odchádzam len privriem a keď zaspí idem zavrieť,spí do rána ale včera sa zobudil o 22,chcel cikať,tak som s ním šla a potom som si znovu ľahla s ním do izby na 10min a odišla,ráno keď vstane príde za ňou do spálne,ja mám dvere vždy na izbe priotvorene , v detskej máme dve postele ako keby oproti sebe , zatiaľ sme v tomto štádiu 😄
Dcéra 1.5r spí so mnou v spálni🤭

22patricius
6. nov 2021

V prvom rade treba aby spinkala vo vlastnej postieľke potom bude sama zaspávať ;) presne ako u nás do 2 r spával snami . Od 2 r spinka sám v postieľke a zaspinka sám bez akéhokoľvek uspávania .. ale podľa mna hlavne treba fakt nech je sama v postieľke . Pretože hentak vie že tam spávate aj vy .. tak to berie ako spoločnú posteľ .. ale keď bude sama vo svojej bude vedieť že to je len jej postielka