Spanie 7 mesačného bábätka

kika_198
27. okt 2017

Ahojte, chcela by som sa vás spýtať ako spinkajú v noci vaše bábätká. Náš bude mať teraz 7 mesiacov a každú noc sa 2-3x zobudí na papanie. Veľa ľudí mi tvrdí že také bábo by už malo spinkat celú noc poprípade sa zobudiť iba že je smädné. Aký máte na to názor?

nelinka2009
27. okt 2017

@kika_198 bud rada, ze len 2-3 krat su deti, ktore vstavaju 12 krat aj aj 2 rocne... Su deti, ktore spia celu noc od mesiaca, ale TOTO je to tvoje.

janickacrazy
27. okt 2017

@kika_198 Každé bábo je iné, nepočúvaj múdre reči okolia. Do roka je úplne normálne, že sa deti budia 2-3krát v noci na papanie. Kojené deti sa budia zvyčajne aj častejšie, no nájdu sa aj výnimky. Sú aj "zázračné" deti, ktoré prespia noc od 2mesiaca ako moja neter, ale takých je fakt málo. Mne sa prvý budil v noci do 9mes., druhý nespal poriadne do 2 rokov v noci, tretí neapapá v noci asi od 10mes., ale občas sa zobudí nad ránom a pýta ešte mliečko, ale to už je prakticky ráno, dám mu a zase zaspí ešte na hodinku. Nič sa neboj, za chvíľu to príde, čas letí. 😉

kika_198
autor
27. okt 2017

@nelinka2009 ja viem, že každé dieťa je iné len ma zaujímal názor aj iných mamičiek. A som rada, že spinka tak ako spinka lebo mali sme už obdobie že sme boli hore každú hodinu.

nelinka2009
27. okt 2017

@kika_198 pockaj ked pohdu zuby stolicky moj ma 16 mes a spi twraz horsie ako ked bol novorodenec 😁😂

kika_198
autor
27. okt 2017

@janickacrazy my sa ešte kojime keď sa okupe spapa kašu cca o pol8 okolo 8 zaspinka a o polnoci je hore čo chce papat. Aj ja mám kamošku, ktorej malý spinka celú noc od 3 mesiaca. Veď práve čas letí hlavne pri deťoch 🙂

m_
27. okt 2017

@kika_198 mam 7 mes mlada a teda 2-3x za noc je v pohode🙂 vobec neries reci ze ma spat celu noc...🙂 spi dobre a bud rada ze spi🙂 aj tak ho nemas ako prinutit aby spalo inak🙂

kika_198
autor
27. okt 2017

@nelinka2009 na tie už sa tešíme čakáme, že každú chvíľu už pôjdu ale zatiaľ nič.

janickacrazy
27. okt 2017

@kika_198 No počítaj s tým, že pokiaľ budeš kojiť, tak sa ti bude v noci dieťa budiť. Jediné kojené dieťa, ktoré poznám a spalo celú noc od narodenia má moja sesternica, ale ona zase chodila veľmi neskoro večer spať a ráno spala do 11, mali to také posunuté všetko.

kika_198
autor
27. okt 2017

@m_ hej hej. Hneď som si myslela, že to sú zasa iba reči jedna babka povedala 😀 lebo neviem ako by niekto dokázal prinútiť bábo aby spinkalo celú noc, veď aj ja sa koľkokrát v noci zobudím 😀 tvoje sa budí častejšie?

kika_198
autor
27. okt 2017

@janickacrazy jasné ja s tým aj počítam 🙂 veď mne to nevadí čo by som pre našu lásku nespravila.

m_
27. okt 2017

@kika_198 ono dost zalezi aj od toho ako spi cez den. starsia spavala cez den 20 minut a dost asi tri krat. zvysok casu bola hore. ale celu noc prespala v troch mes. potom ju morili zuby a tak a potom spavala celu noc az okolo 10 mes.. mladsia spava krasne cez den ale v noci.... des a hroza... okolo pol noci ma prve vstavanie a po tretom zobudeni si ju uz beriem k sebe do postele a neriesim... 🙂
spanok v noci je aj o dozrievani nervovej sustavy. teda ked je dite v tej plytsej spankovej faze a nieco ho zobudi musi sa dokazat samo upokojit a zaspat. a nase mimca nas k tomu upokojeniu stale potrebuju no raz darmo...🙂

janickacrazy
27. okt 2017

@m_ No moj druhý syn nespal ani cez den ani v noci poriadne, takže možne to byť ozaj rozne u každého bábatka. 😉

pininka
27. okt 2017

Nasa je tak isto stara ako tvoja a ked je hore len dvakrat tak je to super noc, ked sa narodila spala ovela ovela lepsie. Teras jej uz idu dlho zuby a kojime sa v noci kazdu chvilu. Najhorsie su vsak take noci ako dnes,ked sa zobudi o pol noci a chce sa hrat, potom nevie zaspat a do druhej az tretej sme hore. Toto som pri chlapcoch nepoznala. Skusila som vsetko, krasne papa prikrmy, takze hladna nieje urcite. Proste to len musi prejst.

xxxzzz
27. okt 2017

Kazde dietatko je ine. Ja som vstavala k mojim (a este vstavam) kazdi hod a potom kazde dve. Starsi ma 7r a este nema suvisly spanok. Mladsi ma 2,5r a nespime celu noc. Len vydrzat!!!! Ano, vstavam rano uz do prace, znicena jak pes, ale to su deti.

sivypegas
27. okt 2017

@kika_198 nechcem strasit ale neskor ako napr my teraz v 8m sa ti moze budit cez noc aj 10 krat,,,,,neviem ci su to zuby ,ci co ale uz to trva dost dlho a kojim este.

lenakiss
27. okt 2017

Moj sa budil pol rocny aj 10 krat. Celu noc zacal spat cca od roka a 2 mesiacov

kika_198
autor
27. okt 2017

@m_ no môj malý spí 3x za deň po 30 minút ale ak si idem s ním poobede lahnut tak vydrží spat aj 2 hodiny inak nie..asi nás ozaj potrebujú cítiť pri sebe vo dne v noci 😉

kika_198
autor
27. okt 2017

@pininka aj náš malý má občas takú noc že sa o 2 v noci zobudí a nie a nie zaspať tak sa 2-3 hodiny nosíme a potom spinká vždy si poviem ze aspoň bude dlhšie spat ale to si môžem len myslieť 😀 našťastie takúto noc máme ozaj málokedy. No snáď z toho vyrastú 🙂

juriva
27. okt 2017

co chces..mala ma rok a minula noc...prestala som ratat po 20tom zobudeni

kika_198
autor
27. okt 2017

@sivypegas no dúfam že nie 🙂 síce viem že keď začnú ísť zúbky tak je doma veselo. Ale tak zvládli sme už hocičo tak zvládneme aj toto.

siska53
27. okt 2017

@kika_198 Moje prve sa nebudilo,resp.raz za noc raz do mesiaca, druhe sa budilo vzdy raz az do roka.
Su ale deti,ktore sa budia tak ako tvoj a i viackrat,niekedy aj kazde dve hodky,zvlast,ak su dojcene.
Nas,co sa takmee nebudil,ale zas spal velmi malo cez den... Kamoskam,co sa im deti 2-4x v noci,tak im zas pekne spavali cez den.

pininka
27. okt 2017

@kika_198 ja uz to mam tretikrat, takze viem ako to chodi, starsi syn zacal spat celu noc od 9 mesiacov, ale mladsi az od dvoch rokov. Tak uvidime,co bude dalej.

danusskaaa
27. okt 2017

Prva dcerka (kojena) spala od narodenia celu noc. Syn ma 8 mesiacov a tiez vsyave 2-3krat na jedenie (kojenie). Takze hlupe reči ignoruj a pocuvaj svoj hlas. Skusala som dat namiesto cicky caj a bol hore po pol hodine... otras. Cize mliecko este chce aj napriek tomu, ze večer ma hustu kasu a na krku uz 8 mesiacov 😉

lubi40
27. okt 2017

@kika_198 Ja som riesila v tom veku to iste. Pytala som sa doktorky a mne vravela, ze fyzicky uz nepotrebuje v noci jest, ale je do individualne. Vela deti este ma pocit a chut v noci jedavat. Mne vtedy poradila nahradit mlieko cajom/prevarenou vodou. Ked sa dieta v noci zobudi, nevyberat z postielky a ponuknut cajik/vodu. Ja som to tak spravila a som jednou z tych stastnych mamiciek🙂 Po 3 dnoch sa uz ani nezobudil a naozaj prespal celu noc. Akurat sa zacal budit skorej rano, ale to bolo v pohode. Mozes skusit aj ty a ak to nepojde budes vediet, ze nie je pripraveny. Mne sa ale budil iba 1x za noc (uz som v tom case v noci nekojila, ale davala UM.

m_
27. okt 2017

@kika_198 ja som malej ked bola mala mal nechavala svoje pyzamo🙂)

kika_198
autor
27. okt 2017

@lubi40 jeej no super tak to vyskúšame možno zaberie ak nie tak sa nič nedeje veď on z toho vyraste a príde deň kedy bude spat celú noc. Ale ďakujem za radu 🙂

kika_198
autor
27. okt 2017

@m_ vyskúšam a uvidím či zaberie 🙂 ďakujem za radu 😉