Spánok trojmesačného dieťaťa

22. jan 2022

Ahojte, viem že každé dieťatko je iné, ale chcem sa spytat alebo uistiť či je normalne že tak male dieťatko ma problem spinkat. Pochybujem už o sebe že neviem čo je pre neho dobre, stále nevieme prísť na to kedy ho mám dat cez den uložiť spinkat. V noci spi pekne, 2x sa budi na mliecko a cca od 19:00 do 5:00 vie spat aj keď sa stále mrvi. Cez den katastrofa, spi len vonku a to tiež nemozem zastavit kocar ani na sekundu, ale v poslednom case aj v kocari sa už budi-zobudí ho každé auto,pes... Doma uspime s plačom max na 30 minut. Ale zda sa ako keby zasa po hodine je unaveny. Je mozne že spi 30 minut a po hodine zasa chce spat? Papat mu dávam každé 3 hodinky a je na UM+ ma reflux- je mozne že aj z toho nevie dobre spinkat a dobre sa uložiť?

martyzpp
22. jan 2022

No to su tie 30minutove spanky. 30 minut trva jeden spankovy cyklus, po ktorom sa babo zobudi a sleduje ci je vsetko tak ako ked zaspavalo a ked nie je, spusti plac. Aj moj spi take kratke spanky hlavne doma a vobec nezalezi na tom ako zaspi (ci na prsniku, alebo sam v perinke), v kociku pospi dlhsie. Dieta potom vydrzi tych 60minut byt hore, to je v poriadku.

sona96
22. jan 2022

Podľa mňa, to čo opisujes je úplne normálne. Nie všetky deti sú veľký spáči. Nás zachránil nosič, v ňom vedel pospať najdlhšie, inak tomu neporadim nič. Je to len obdobie a treba to prežiť.

prvosienka88
22. jan 2022

Keď som prišla z pôrodnice predstavovala som so ako sa moje dieťa bude budiť len na mlieko. Strašne som sa zmylila, až mi je teraz vtipne. Tiež spal len vonku, raz sa mi dokonca stalo, že sme sa boli prejsť v lese a začal plakať. Zobrala som ho na ruky, upokojil sa, dala som ho do kočiara, zase plakal. Nakoniec som z lesa išla tak, že som na jednej ruke mala pár týždňové dieťa a druhou som tlačila kočiar. Nepomáhalo nič. Neskôr som ho začala baliť na pevno do deky, tak že vyzeral ako kebab 😂 To nám veľmi pomohlo a tak zaspal. Tiež nie na dlho ale dlhšie ako predtým. Postupne sa mu spánok upraví, je to naozaj len obdobie.

autor
22. jan 2022

@sona96 nám nepomáha ani šatka, ano nosič, jednoducho nic. Ak by aj nespal, ale potom place tak viem,že je nervozny. Dufam,že sa to zlepší, niekto ma už teraz krasny spánkový režim… tak to my vôbec nepozname🙈

autor
22. jan 2022

@prvosienka88 presne aj ja tak, ale veľký omyl a tiež sa teraz na to až zasmejem, aj keď nie raz mi už bolo z toho do placu🙈

autor
22. jan 2022

@martyzpp napr rano spal tých 30 minut a bol po hodine nervozny aj oči unavene tak sme uspavali v kocari a zobudil sa teraz po 10 minútach s úsmevom. Ja tomu nerozumiem