V čom je problém, keď spánok trojmesačného dieťatka nie je v poriadku?

Zodpovedané
9. jún 2022

Dobrý deň,

máme dcérku, ktorá má 3 mesiace a 2 týždne. Posledný mesiac je katastrofa uspať ju. Pred každým spánkom je to 10-minútový plač. Nič nepomáha hojdanie, nosenie na rukách, fitlopta, v nosiči doslova vrieska.

Koliky podľa pediatričky nemá. Vylúčila som z jedla všetko mliečne tým, že je dojčená, aj keď má jeden večerný príkrm umelého mlieka nakoľko dojčná je iba z jedného prsníka. Druhý netoleruje a aj produkcia sa v ňom nerozbehla akoby mala.

Prvý mesiac plakala iba podvečer. Druhý sa viazal stále na jeden čas zhruba okolo 18tej to začalo okolo pol deviatej skončilo. A v treťom mesiaci sa plač nepokoj, nervozita spojilo pred každým uspávaním.

Spí takto ráno vstane okolo siedmej po hodine vidím už únavu tak ju idem uložiť samozrejme s plačom. Po 40-50 minútach vstane, pohráme sa, cvičíme, naje sa a po hodinke až hodinke a pol id spinkať väčšinou v kočíku. Tiež tam reve kričí, trepe nohami. O 10 minút zaspí na 1 - 2 hodiny. Takto to pokračuje, ale poobede už zaspí iba v hojdačke. Alebo na posteli ale v hojdačke je to aspoň bez plaču. A večer to vyvrcholí. Uložiť ju späť je vtedy najhoršie.

Už keď sa ide kúpať, tak ako keby cítila, že nasleduje spánok. Je vo vaničke napätá. Už keď je v pyžamku začne plač. Vtedy sa ani nenaje, preto som papanie presunula pred kúpanie. Utíšiť ju neviem iba to trocha zmierniť. Zaspí a v noci spinká tak, že sa zobudí 2-3x naje a sama zaspí bez cumlíka.

Kde je problém?

Čo robíme zlé?

Čo nám viete poradiť?

Ďakujem

Dobrý deň,

môžete sa zamerať na predspánkovú rutinu, ktorá bude upokojujúca. Taktiež neviem, aké máte bdelé okná, či ide dcérka spať podunavená alebo preunavená. Či ju príliš nestimuluje kúpeľ a podobne.

Na takýto komplexný problém neviem touto formou odpovedať.

Zuzana Sláviková
holistická spánková poradkyňa
mail: ahoj@spinkajbabo.sk
web: https://www.spinkajbabo.sk
IG: @spinkajbabo