Štvormesačné bábätko je hysterické z uspávania

upam
17. máj 2014

Chcem sa poradit co robit so zhorsujucim s uspavanim babatka, doteraz velmi zle spavalo ale dalo sa uspat na rukach pripadne zaviazane s rucickami v perinke, teraz uz zacina plakat ked idem s nou smerom do spalne a potom hodinu hystericky plac ci na rukach, so spievanim, cicikanim, v postielke pri kolisani to je jedno plac a plac a krutenie sa. Uz nevladzem dalej uspavam ju takto denne mozno 20x po kazdom krmeni - je to niekolko hodin denne a mam uzvopred hrozu z dalsieho uspavania. Nekojim tak prosim uspavanie na prsniku prosim neradte, v satke ma kope, na fitlopte grcka. Spi strasne malo len co sa uspi uz sa budi na dalsie krmenie. Mam ist k neurologovi alebo co moze mat za problem?

anickad77
17. máj 2014

@upam ahoj 🙂 niektore deticky su narocne na uspavanie, starsi syn, toho som uspavala nosenim na rukach doma skoro do dvoch rokov - pol hodiny, niekedy aj hodinu som s nim chodila, drlingala ho kadejako - zaspal na 20 minut 🙂 kym sme boli v kociku, spal vonku aj tri hodiny 🙂
- vyskusaj uspavanie v kociku, ak sa tam citi dobre, pusti nejaku prijemnu hudbu, nie hlasno, len tak prijemne na sluch - nehojdaj moc kocikom, len tak ju voz
- skus nejaky rezim nastavit - pises, ze ju uspavas 20x - 4 mes syncek mi spaval eraz tak dvakrat za den - od tej 9-9:30 do tej 11tej potom po obede este okolo 14-14:30 do tej 16tej, zalezi, ci vonku, alebo doma 🙂 vonku aj do piatej - vecer siel spinkat po okupkani tak okolo 19:30 -20:00 🙂
- samozrejme, ze tu je kazda rada draha, vsetky deticky su ine - vyskusaj, nedavaj ju casto spinkat, nejako musis vycitit cas spanku, je uz v stadiu, ked uz kuka okolo seba a nechce uz zrejme tolko spinkat, ako ked bola malinka 🙂
drzkajte sa 🙂 daj vediet, ako a ci sa to nejako zlepsilo, vela sily a trpezlivosti prajem 🙂

ushuaia
17. máj 2014

@upam ahoj, prave je tu otazka na MK...ako uspavat v noci a cez den rocne dietatko...urcite aj tam najdes nejake rady... 🙂

havana_frost
17. máj 2014

@upam 4 mesacne dieta nemusi spat po kazdom krmeni, nie? mozno sa jej proste nechce spat. moj 6 mesacny syn spi niekedy len hodinu - dve denne a to nezacal teraz, uz skor zacal uberat z denneho spanku.

domak2
17. máj 2014

Moja dcerka je velky nespavec od narodenia, ale aby som ju 20x uspavala tak taku este nehrali 😀 Ona place ked je hore , alebo je nervozna? Ja ju proste necham kym nie je unavena, lebo ak nie je, tak ju mozem uspavat az dovtedy kym unavena nebude. 😅
@upam

upam
autor
17. máj 2014

@anickad77 najhorsie ze ona je unavena ale spat nebude, kocik nenavidi chodime po vonku s placom zaspi v nom raz za cas aj to na chvilu, ruky mam uz ako orangutan co ju stale nosim... Kupanie tiez nrfunguje hoci ju kupem doobeda koli tomu ze sa zvykne pokakat az na chrbat. Ma traviace problemy ale to mala aj predtym a dala sa uspat...

upam
autor
17. máj 2014

@ushuaia ja techniky a finty uspavania chapem temy mam akotak prejdete ale problem je ze sa jej nejak znepacilo to uspavanie a reaguje uz vopred zle..

upam
autor
17. máj 2014

@domak2 ano to je ten problem ze cca hodinu po krmeni zacne byt mrzuta sucha si hlavu privre oci chcela by spat... Ked to neriesim zacne strasne plakat... Ale mrnci aj na rukach aj zaviazana v perinke aj na volno...

ushuaia
17. máj 2014

@upam neviem ci tu bolo spomenute, vravis ze place po kazdom krmeni...a co kolika...?

upam
autor
17. máj 2014

Koliky sme uz presli viem ako vyzeraju to uz nema, ma reflux co je nervozna hned po krmeni ale to mala vzdy a spavala, ale teraz zacina plakat od unavy tak hodinu, hodinu a pol po krmeni, len sa nevie ukludnit

ushuaia
17. máj 2014

@upam no nasa mala tiez reflux, presli sme na AR formulu, to urcite vies, inak moze jej vadit aj ta perinka - ked je dietatko starsie...(niektore tak vydrzia spat aj do 6 mesiacov)...alebo ju prosto daj do postielky a nech si poplace...viem niektore maminy to asi odsudia...nevravim, ze ju mas nechat vrieskat hodinu, ale bude to pre nu zmena, unavi sa a zaspi...My nastastie nemame ako take problemy s uspavanim lepsie povedane zo zaspavanim...nasa ma rezim, zacala som ked mala 2 mesiace, od narodenia spi v postielke, kedze nasa postel je mala, od 6 mesiacov spi sama v izbicke, najskor som nebola nadsena, ale ked spala s nami, ja som bola hore na kazde stuchnutie...a zaspavame jednoducho vecer zaspi pri flasi mlieka, ked ani potom nespi a ma energiu, jednoducho zapnem kolotoc a odidem, cez den len vlozim do postielky, niekedy pomrnci aj poplace, ale nikdy nie hystericky, samozrejme niekedy este potrebuje pomojkat..., ale noci mame skoro prespane, prajem ti vela stastia a najma pevne nervy, inak ak by to stale pretrvavalo porozpravaj sa s pediatrom, a mozno nebude od veci aj ten neurolog...ale to ozaj v krajnom pripade...

fazulka_mala
17. máj 2014

moze byt hladna? moze ju napr trapit kyselina v tej polohe, nema reflux? preco uspavas 20x denne, nestaci 2x? nespadla ti mala, neudrela si hlavku? neviem viac.. moje dieta vytrvalo placka resp plackalo bud ked bolo hladne, alebo ked sme presvihli cas uspavania. aj ona zaspava velmi tazko, tyka sa to len vecerneho spanku, ale neplace, len sa dlho prehadzuje, cestuje po celej posteli, aj pol hodina, kym sa ukludni a zaspi pomaly. je to tak asi od 5 mesiaca. v kociku vsak spi dobre. skus mozno zmenu? u nas ked nic ine nezabralo, dala som ju do kocika do kuchyne a zapla digestor, to deti vacsinou ukludni, popriade v kociku ju mozes aj trosku nadvihnut, pre pripad toho refluxu.

fazulka_mala
17. máj 2014

@upam ked ti zacina plakat hodinu, hodinu a pol po krmeni uz od unavy, skus ju dat lahnut este predtym, ako zacne plakat a uvidis, ako bude reagovat.

ikika
18. máj 2014

@upam a odgrgne si dobre? 😕
Ako pise @fazulka_mala , skus ju ulozit skor, ked vies, ze o 1-1,5 hod. bude plakat od unavy... mozno o cca. 55 min. po napapani ju skus ulozit...
Neviem... ale fakt nemoze spat cely den, uz ma 4 mesiace, uz chce pozerat, musi sa ucit... nasa mala uz len 2 spanky v tom case... 😕

Precitaj si o spankovom rezime deticiek:
- http://babetko.rodinka.sk/babetka/denny-rezim-a...
- http://babetko.rodinka.sk/babetka/denny-rezim-a...

My spime spolu v posteli, cez den spi v kociku... tiez rozmyslam nad tym, ako ju naucim spat v posteli na denny spanok tak, aby nemala z toho stresy... 😕

Ak Ti ma kto pomoct, urcite to vyuzi... viem, co je to padat od vycerpania, takze Ta chapem... mozno jej nevyhovuje poloha pri uspavani... skus si zapisovat, o kolkej papala, kedy javila prve znamky unavy, ako si ju uspavala, ako dlho, v akej polohe, ci bola odgrgnuta a pod... 😔

keziah
18. máj 2014

@upam viem, ze sa to neodporca, ale mne velmi pomohlo, ked som syna uspavala a nechavala spat na brusku, s hlavickou vypolohovanou vyssie, samozrejme, mal silny reflux plus viac krat si potreboval odgrgnut. Ked spal na brusku, tak si vedel pocas spanku odgrgnut aj sam.
Uspavany bol na fitlopte, drzala som ho tak, aby lezal na boku a dival sa na svetlo vo dverach.

mmmj
18. máj 2014

ked ma reflux, neskusali ste sirup Gastrotuss? nam pomohol, na webe si o nom mozes najst viac. nie je to liek, je to uvadzane ako zdravotnicka pomocka, mechanicky brani obsahu zaludka aby sa vracal spat a palil v pazeraku. Stoji za pokus...

bamb27
18. máj 2014

@upam ake UMjej davas? ..mne to pride na problem s bielkovinou kravskeho mlieka, alebo minimalne laktozou ..podla mna ju boli brusko a boli aj v spanku, pri lezsni, plus sa k tomu pridaju kyseliny,, hotovo, tiez by som revala keby som mala krce v bruchu, palila ma zaha a niekto ma nutil lezat a spat ... pises, ze traviace problemy ma? ..sla by som minimalne do bezlaktozoveho mlieka, ale este lepsie s plne rozstiepenou bielkovinou kravskeho mlieka... taketo male dietatko neplace z rozmaru ze nechce spat ale skor preto ze jej nieco brani vykonat si prirodzenu potrebu spanku ak je navyse aj unavena ... to len tak na zamyslenie, to by som uz aka vedma bola kebyze to na dialku viem s istotou povedat,,, len v pripade tych problemov je AR formula ci gastrotuss este horsie, lebo sa to telo nemoze branit ani prirozenim vylucenim potravy a brusko musi faakt trpiet

hrabovec
18. máj 2014

my sme mali tiez taky problem so zaspavanim,tiez nekojim tak sme sa s manzelom len striedali,bola to hroza zacala som ho davat spat do kociara,kde strasne plakal ale musel sa naucit,nechala som ho plakat az mi to trhalo srdce,ale po tyzdnovom trapeni sa to podarilo a uz staci len par krat pohojdat a uz spinka bez problemov.je to krute ale musela som nieco vymysliet lebo to uz bolo neunosne.teraz uz je to v pohode

upam
autor
18. máj 2014

@ikika jaj keby spala cely den 🙂 ona spi max pol hodinu vkuse a vnoci vydrzi 3-4 hodiny vkuse - aj podla tej linky je to asi malo.. cize rexim vyzera nakrmenie odgrgnutie sirup prebalenie to je tak pol hodina, potom je ca hodinu, hodinu a pol hore a potom 20-30 min spi... horsie je ze vnoci zacina vymyslat nemyslim ze je vela ked chcem aby po 5 hodinach co bola hore / 2 hodiny sme ju len uspavali a vzdavali to/ sla o 22,30 uz konecne spat v styroch mesiacoch... v kociku nechce byt to je plac vzdy ked ju tam davam :( ona sa stale strhava zo spanku a je nekludna neviem cim to je....

upam
autor
18. máj 2014

@fazulka_mala ma reflux ale ma na to sirup a polohujeme ju uplne vsade ale to mala odjakziva a predtym zaspavala pomerne ochotne teraz sa to zhorsuje - je nejaka hyperaktivna 🙂 ale najhorsie su tie trucy revy od jedu vylozene ked sa ju snazime hupat na rukach uspavat - uspavam ju aj 20x lebo vzdy ked vidim ze uz je unavena - sucha hlavou pritvara ocka a zacina sa nervovat lebo nevie zaspat idem s nou do spalne a hupem ju spievam jej to zafunguje na cvhvilu zaspi vypluje dudel pochrapka ale potom sa strhne zas je hore vacsinou s revom a tak doookola cize na kazdy spanok x uspavani niekedy to vzdam a potom mi sstriedavo place az do krmenia a dalsieho pokusu :(

upam
autor
18. máj 2014

@ushuaia mame tichy reflux ale AR nemozeme lebo mame aj alergiu na BKM tazke musi specialne mliecko jedine gastrotusom to tlmime a polohovanim, gastroenterologicka mavla rukou ze to ma vacsina babatiek - este par dni pockam ma 4 mesiace a kaslem na doktorov a zacnem jej zahustovat to mlieko mozno toto pomoze konecne

upam
autor
18. máj 2014

@hrabovec ona mi v kociari spavala teraz katastrofa rev uz ked sa chystame von a ako ju tam polozim uplne hroza aj vonku place - neviem co sa deje vsetky take zabehane zvyky zacina neznasat

upam
autor
18. máj 2014

@bamb27 ano mame alergiu aj reflux na vsetko mame to co ma byt ale to bolo aj doteraz nic sa nemenilo tak vyrazne aby mi zacala hystercit pri zaspavani aj ked nepokojne spavala vzdy strhavala sa od malicka - aj teraz sa budi rucickami skrabe sa nimi po hlave

upam
autor
18. máj 2014

@keziah na brusku nechce byt od malicka doktorka vravela ze je to tym refluxom, naucila som ju aspon nachvilu byt na mne na brusku ale ani to dlho nevydrzi - s odgrgnutim nemame problem, mne to skor pripada nieco ze sa proste nervuje vopred lebo nechce do postielky ale neviem preco

ushuaia
18. máj 2014

@upam tak tu moze byt pes zakopany...teda ja niesom lekar...viem ze deticky musia mat specialne mliecko, ale ale ked ma reflux potrebuje zahustene...inak co toto su v dnesnej dobe za lekari mavnut rukou, ze to ma skoro kazde dieta...,vcera sem pisala mamicka ze 4 mesacne babatko jej stale grcka a lekar jej nic na to nepovedal...uz vidim ako kazdy z tychto podarenych lekarov by mavli rukou nad svojim dietatom...,sak to je dobre...normalny des...

hrabovec
18. máj 2014

no tak my tiez placeme v kociari ked ideme von tak radsej v kociari ideme len ked sedi,inac lezat nechce...uz nech radsej ideme do buginy a hotovo

bamb27
18. máj 2014

@upam a teda ktore mliecko? ...lebo niekedy allergy care mliecko nestaci, niekedy pomoze az neocate, to mate? ..juj, chudiatko, jedoznacne tie problemy vychadzaju z toho

mariannah81
18. máj 2014

naša tiež strašne zle zaspávala od narodenia. Stále na rukách, buď ja alebo manžel. Do asi 4 mesiacov v perinke, potom mi z nej už išla vyskočiť, nechcela tam byť ani za svet. Potom sa mi sama uložila na rukách do vzpriamenej polohy - hlava na mojom pleci. A takto zaspala úplne v pohode. Vyskúšaj meniť polohy, nie iba vodorovne, možno jej to vadí ... Neskôr som ju položila do postieľky a nechala trošku poplakať, aby sa unavila. Až potom zaspala. Pevné nervy prajem

dobromila1111
18. máj 2014

Nas presne maval zachvaty pri zaspavani,ked mal cca taky vek.Zrejme sa aj u vas lame spankovy rezim po kazdych 2 az 2,5 hodinach.Dieta uz asi vydrzi viac,tak ju nechajte.Ked uz bude unavenejsia,zaspi aj sama.A tiez som robila tu chybu,ze som uspavala na rukach (tiez nekojim) a nadrndavala..sekla som s tym,davala spat,az ked bolo jasne,ze chce spat (suchal si oci), dala som ho do postielky,zakryla a sam sa ulozil..

nervacik83
18. máj 2014

No presne viem o čom hovoríte... naša malá má 14 mesiacov, a je to stále rovnaké... od narodenia spávala strašne málo, niekedy len hodinu denne, niekedy ani to... tiež sme prakticky celý deň len uspávali a nič z toho. .. do šiestich týždňov nám pekne spala aspoň v noci, potom sme museli do nemocnice, keďže dni celé preplakala a nedala sa ukľudniť... tam sa nezdalo doktorom že 6- týždňové bábätko sa budí len raz v noci, tak som ju musela budiť každé dve hodiny na kŕmenie a odvtedy už celú noc neprespala... no aby som sa vrátila k problému... pri pobyte v nemocnici sme prešli aj neurologickými vyšetreniami teda konkrétne EEG... vyšiel negatívne jeden graf, kde sa ukázalo, že aj počas spánku bola mozgová aktivita vyššia ako je bežné, ale potom ostatné grafy boli v norme... odvtedy sa trápime stále... cez deň som to už vzdala... v jej veku by mala spať ešte dva krát za deň... už som ju dala len na jeden spánok okolo obeda... potom večer okolo pol ôsmej ale to je boj... a skúsili sme už všetko... alergiu na mlieko môžem s kľudným svedomím vylúčiť, nakoľko akékoľvek mlieko okrem materského odmieta... skúšali sme ukľudňujúce čaje, kúpele, sviečku zapaľovať aj spánok bez sviečky, spánok s tlmeným svetlom aj bez svetla, spánok s rádiom aj bez neho, nechať vyplakať , dokonca nám už doktor napísal aj ukľudňujúce tabletky, po ktorých mala prespať celú noc... predpísal polovicu, v prípade nutnosti dať celú... nezabrala ani celá.... aj po nej bol problém ju uspať a v noci sa zobudila ešte 4- krát... no teraz sa v podstate len modlím, aby tam nebolo niečo, čo lekári prehliadajú, nakoľko hospitalizované sme boli doteraz trikrát a nič sa nezistilo... v podstate sme zakaždým odišli s tým, že malá je len naučená na ruky - darmo som vysvetľovala, že ja ju ani na rukách neviem uspať, lebo ma stále odsúva... no hrôza...

no a na Vašom mieste by som tento problém určite prebrala s pediatrom a minimálne neurologické vyšetrenie by bolo na mieste... ak sa k niečomu dopracujete, budem rada keď dáte vedieť...

klarionela
18. máj 2014

som dakde citala ze babo citi ked si ty nervozna ....mozno je pakjeste viac nervozna lebo to citi...20 krat denne je moc ved uz moze lozit po brusku na hraci decce nebo v hojdacim kresilku....prece nemuze spat cez den a pak celu noc....hodne stesti a hlavne klud drzim palce