Syn nás vyháňa, keď prídeme domov

777andy77
21. mar 2023

Zdravim, prosim chcel by som sa spytat, ci niekto ma podobnu skusenost ako my.
Syn ma 3 roky a 3 mesiace. CCA od 3 rokov zacal robit taku vec, ze nas vyhadzuje prec za dvere, ked prideme napr z obchodu alebo aj po venceni psa. Je jedno ci pride otec ci mama. Ale je pravda ze najprv to zacal robit pri mame a posledny mesiac to zacalo aj pri mne. Cize ked pridem napr z obchodu miesto polubenia ma, ma zacne vyhadzovat tato prec. CCa do 2-3 minutiek sa ukludni a je to ok. Len nechapeme tuto reakciu.
Viete mi niekto napisat ci sa s tymto stretol alebo co to moze znamenat?

Do skolky chodi cca 1.5 mesiaca s tym to suvis asi uplne mat nebude.

Vďaka

dagmarovita
21. mar 2023

@777andy77 a potom ked vas vyhodí co robí?

Ked idete za tie dvere?

belllinka
21. mar 2023

skúša kam až môže zájsť, proste kto je doma šéf. Ignorovala by som ho a určite by som neodchádzala za dvere.

queen_mary
21. mar 2023

Tiez by som to ignorovala, je to len etapa. Nas maly to mal pri otcovi. Preslo to.

lely1234
21. mar 2023

@777andy77 :D áno niečo podobné robí aj môj syn. Príde manžel z roboty a niekedy mu povie tata preč. Ale samozrejme nepojde preč. Proste len mu povieme že nie tata je doma. Niekedy sa aj urazí že ho nepocuvame, že nie je po jeho ale tak asi fáza nejaká. Niekedy to robí aj keď má prísť návšteva prídu a povie že nech idú preč. Tak mu len poviem že ked ich vyháňa tak uz tu neprídu tak len nene ne ostať. :D asi len skúša že či môže byť po jeho. Ignoruj to podľa mňa to prejde.

cervenaruza123
21. mar 2023

Moja nas niekedy vyhana z izby a zabuchne sa tam. Podla mna sa citi velka a chce byt sama. Ako vidi nas alebo inych ludi z rodiny, ze obcas sme sami a robime si svoje a nikto nam nerozkazuje, tak podla mna aj ona si mysli, ze ked sa sama zavrie v izbe (alebo nas niekde vyzenie prec), tak sa citi ako my, dospela a slobodna. Skusa, ci uz moze byt taka samostatna. Uziva si, ze si moze robit co chce a nekomentujeme co moze a co nesmie. Hej a este ma vyhana prec, ked planuje robit nieco zakazane alebo nebezpecne a vie, ze by som jej to nedovolila 😀 . Tak ma vyzenie prec a snazi sa to spravit sama.

777andy77
autor
21. mar 2023

@dagmarovita nejdeme :D. vysvetlime mu ze to tak je, ze niekedy musime na chvilu odist ale vzdy sa vratime

777andy77
autor
21. mar 2023

@queen_mary ako dlho to trvalo v akom veku cca?

777andy77
autor
21. mar 2023

@lely1234 kolko ma vas syn prosim?

777andy77
autor
21. mar 2023

@cervenaruza123 len on je vzdy s nejakou osobou. takze to nie je ze by bol zatvoreny v izbe a od tial nas vyhana. to by som asi aj vedel pochopit

lely1234
21. mar 2023

@777andy77 teraz bude mať 3 roky. Ja mu napr. stále keď má prísť tata hovorím že nemôže posielať preč tstu že sa na teba teší. A niekedy to aj pomôže tak pokecat :D

jesenzima
21. mar 2023

Skúste zaklopať, než vojdete, možno vám chce otvoriť dvere 🙂

kukulienka999
21. mar 2023

Môj má 2roky a robi to tiež keď príde babka alebo dedko, vtedy nás s muzom posiela preč a zatvára sa s nimi v izbicke 😁 vôbec to nejak neohrotime, je to obdobie 😊 po pár minutkach to prejde a je pokoj

ivangeline
21. mar 2023

Mozno skuste pripravit syna na to,ze coskoro dojde niekto domov. Ja to vzdy hovorim,ochvilku dojde tato z prace alebo uz by tu mal byt a tesim sa a som nedockava a deti so mnou... Vy sa tesite jeden druhemu,ked dojde niekto domov?

lely1234
21. mar 2023

@ivangeline ano toto isté som písala aj ja :D je pravda že niekedy to nezaberie proste keď ma nejakú svoju náladu. Ale toto rozprávanie je veľká pomoc a tiež sa viac teší keď sa aj ja teším že niekto proste prid

deedol
21. mar 2023

je to len faza 🙂 neposluchnut ho, vysvetlovat dokola, ono to prejde.
a so skolkou moze mat suvis vsetko alebo aj nic 🙂

777andy77
autor
21. mar 2023

@lely1234 a @ivangeline vdaka skusime. Len ked ma prist niekto novy povedzme babky ci dedko je uplne v pohode :D. Problem je len ked odide niekto z rodicov a nasledne pride :D.
Ale tak ako je tazke sa tesit a cloveka to ani asi nenapadne hned ze sa mame tesit na maminu ocina ked isiel vyvencit psa :D

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
deedol
21. mar 2023

@elizabet173 myslela som to tak, ze vysvetlit jednou vetou. osobne nemam vo zvyku dieta ignorovat, aj ked robi opakovane nieco, co sa mi nepaci.
ale nech si autor/ka vyberie, ako sam/a chce postupoat.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
simona20201309
21. mar 2023

@777andy77 k starým rodičom si to skrátka nedovolí. K rodičom si stále dieta dovolí najviac. Skúša vás. Tak isto ako to teraz skúša moja dcéra v takmer tom istom veku 🙏
Prajem pevné nervy a nepovolit. Aj sebe......😆

simona20201309
21. mar 2023

@elizabet173 presne... ja sa s našou malou princeznou nebudem dohadovat hodinu. Keby vyhodila mňa alebo muža niekoľko krát za dvere a nepomohlo by ,,podobrotky ", raz dva by skončila za dverami ona. Ci už v bytovke na chodbe alebo von pred domom. A ci vie, ako sa asi cíti ocko, keď ho vyhadzuje von....
Och ti mali tréneri ľudskej trpezlivosti 🙄