Týždňové dieťatko nevie v noci zaspať a plače

drobec_l
21. máj 2014

Ahojte žienky prosím vás o radu.. Drobec má týždeň , má zrejme prehodenú noc za deň . Zvyčajne sa zobudí cca o 17 hod , dojčím ho tak sa napapá ale automaticky ako aj zaspí na prse tak sa zobudí a nie a nie zaspať a plače , asi je skoro hovoriť o zufalstve ale strašne ma to aj s mužom trápi anevieme čo s ním. Od tej pioatej s ním musíme chodiť po byte hore dole , spievam mu už aj zaspí ale budí sa po minútach s plačom . Ak by nedostal flašu tak ho isto roztrhá od plaču ...
Hladám nejaký spôsob ako mu zmeniť aby cez deň spinkal menej a cez noc prespinkal aspoň niečo, viem že je malinký ale nejaký spôsob existovať musí

sharlotta
21. máj 2014

@drobec_l maly ti zrejme neplace od hladu, ale preto, ze sa ho snazis prelozit. Skus ho dojcit poleziacky, aby si ho nemusela prekladat a tak nezobudila. Ak chces dojcit dalej, flasu hod do kosa.

sharlotta
21. máj 2014

Skus sa popytat aj na tomto fore http://forum.dojcenie.eu/index.php pisu tam aj laktacne poradkyne, alebo mamicky, ktore maju s dojcenim dlhodobe skusenosti.

barbara088
21. máj 2014

Mozno babetko nieco boli.take male baby este nema nejaky rezim.ak tak na jedenie.mozno ho boli brusko z tvojho mliecka.dudlik si neskusala.nam velmi pomohla babysatka.malinka spala a ja som si porobila bola pri mne.musis vydrzat ako casto ti papka mne dost pomohla a vaha aby som tusila kolko spapala.

drobec_l
autor
21. máj 2014

@sharlotta Tak v tom prípade by som malého musela mať na prse od tej piatej do polnoci kedy ako tak zaspí :/ ak vôbec zaspí . A keď plače neviem či ho niečo bolí alebo či je hladný alebo len či unavený a nevie zabuvať

drobec_l
autor
21. máj 2014

@barbara088 papá každé dve tri hodinky podla toho ako sa zobudí

sharlotta
21. máj 2014

@drobec_l pravdepodobne len nevie zaspat, to sa takym malym detom stava. Ja viem, ze ta to stve a ze ta boli chrbat, ze chcete mat s muzom troska kludu a chvilku pre seba, ale inak to zrejme nepojde a ty zbytocne pojdes hlavou proti muru, alebo skoncite na umelom mlieku. Nebude to tak vecne, este je malicky. Ja to uz prezivam druhy krat. Ono sa to utrasie. Maly mava take noci, ze je vkuse na mne nacucnuty a ja uz som tiez na nervy, ale proste tak to je. Nerobi to naschval, potrebuje to, inka zaspat nevie a toto je jediny sposob, ako mu pomoct.

drobec_l
autor
21. máj 2014

@barbara088 cez den je dobručký ale ako náhle nastane piata hodina tak je koniec naje sa a je hore potom už by aj spal ale ako keby nevedel zaspať prevracá očkami už od unavy nachvílku zabuvá taku minutku a zobudí sa s plačom

barbara088
21. máj 2014

A je to chlapec .ak hej mavaju koliky skus si kupit babycalm je to na prirodnej baze.a kolko asi tak pije.

flopo
21. máj 2014

neboli ho brusko?.takto plakaval moj maly a davala som mu espumisan koli kolikam 🙂 pomahalo to.postupne som ho naucila ze v noci sa spi.ale potrapili sme sa tiez s tymi placmi a aj nocnymi noseniami na rukach.trvalo to hadam aj tri mesiace.babo naodnaucis cez den nespat,prave naopak,musi spinkat co najviac 🙂 prajem ti vela sil a trpezlivosti 🙂

barbara088
21. máj 2014

Koliky byvaju hlavne vecer

drobec_l
autor
21. máj 2014

@barbara088 je to chlapec ... a včera sme mali také stavy že tri hodiny v kuse doslova reval chudatko moje malé a nevedeli sme čo sním ... už obidvaja sme chceli plakať , doktorka nám na koliku dala kvaplky na koliku tie sme dali a myslím že aj pomohli ale až o pol noci

drobec_l
autor
21. máj 2014

@flopo a ako si ho naučila že v noci sa má spať a nie halabušiť ?? 🙂

drobec_l
autor
21. máj 2014

@sharlotta a ked ho budem mať na prse zakaždým ked bude plakať nemože sa stať že sa preje a preto ho bolí bruško , lebo malý strašne hltavo papá niekedy mám pocit ako keby som mu dva dni jesť nedala , papá cca 15-20 min

gaja78
21. máj 2014

Tie place urcite prejdu. Malinky si este len zvyka. My sme si tym tiez presli, nevedeli sme s manzelom co a ako treba robit, trvalo to asi do 3mes. a potom ako keby utal, bolo dobre. Novorodeniatka este nerozlysuju den a noc, to pride postupne. A na tie koliky nam detska lekarka doporucila espumisan, davala som mu ho len vecer a bolo to lepsie, neplakal az tak strasne a hlavne nie tak dlho. Inak verim, ze ste zufali, ten plac velmi trha usi a hlavne rodic by v tom momente urobil cokolvek. A este nam pomahalo hopsanie na fitlopte. Tak drzim palce!

barbara088
21. máj 2014

Babycalm ucinkuje okamzite nasa mala revala 20hodina 4spala ktomu dve deti. No blazinec.kvapky a ta satka nam velmi pomohli

drahoslavam
21. máj 2014

Ahoj, podla mna, ak ma este len tyzden, este je skoro mysliet si ze ma nieco prehodene, este sa len "uci" ako to bezi... 🙂. Je to blbe ked place a nevies co mu je, ale skus zo vsetkych sil posobit nanho kludne, ked ho nosis, a tisis ho,lebo on hned citi nervozitu, niekedy to lepsie dokaze chlap, urcite mu daj papat kolko chce, a ak chce flasu, mozno len je velmi savi, a pomohol by cumel, radsej ako tu flasu. A aby sa naucilo ze v noci je noc, tak v noci ked ho kojis, prebalujes... nikdy sa s nim nahlas nerozpravaj, (ja ked, tak som len trosku sepkala), svetlo len co najslabsie, vezmi si ho k sebe ked je nervozny, nemusis sa bat, a ta maminka co ti radila kojit po leziacky tak na 100% suhlasim. Dufam ze velmi nemudrujem, viem ake to je ked bobacik place, si super ze to nenechavas len tak, u mojich deti toto co som Ti napisala super fungovalo, inak divociny neskutocne, ale v noci uplne pohoda bola. Drzim Vam silno prsty, a ak by si predsa mala pocit ze mu nieco je, chod k detskej lekarke.

sharlotta
21. máj 2014

@drobec_l nepreje sa, priroda je mudra 🙂 Ja som davala babycalm teraz uz preventivne, u malej sme si uzili 3 mesiace neutichajuceho placu. No podla mna to nemalo suvis s bolestami bruska. 🙂 Skus si kupit nosic a maleho nosit, monotonny pohyb deti uspava. Ano, vsetko prejde, bude lepsie, neboj sa, len netreba podliehat panike. Mne uz sa teraz dobre hovori, ale pri dcere som prezivala zufale stavy. Teraz uz som aspon vedela, co robit. Klud a rozvahu, prsnik je kamarat, ktory nam pomaha setrit si nervy, aj nasim detom 😀 😝

deni86
21. máj 2014

Syncek mal tiež koliku, začala mu keď mal dva týždne. Presne ako opisujes, o piatej večer spustil plač a niekedy to trvalo aj do polnoci. Pomohol nám infacol. Skus tiez zaviest vecerny rezim, tz. vecerne kupkanie, masaz, pyzamko, pri tej masazi uz mozes stlmit svetla a uz sa s nim nerozpravaj, to ho ukludni a aj unavi. Také malinke babatko ešte nemá režim a nevie, ze je noc a musí spinkat. Časom sa nauci. Nášmu malému kolika presla, keď mal asi tri mesiace. Prajem veľa trpezlivosti. 😉

magdulienka2
21. máj 2014

@drobec_l ak krci nozicky a vsimla si si, ze pomenej prdka, mozu to byt koliky. Skus mu pomastit brusko Pupikom a cvicit aj cez den nozickami. Postupne ho zacat ukladat na brusko, aby mu crevka zacali same pracovat. Tiez skus nosit maleho v polohe "tigrik" 🙂 Bruskom dolu, ulozeny na tvojom predlakti. Daj vediet, ako ste dopadli

kadri
21. máj 2014

@drobec_l skus drobca ponosit po jedeni v polohe "na tigrika" (prevesit tvarickou dole cez predlaktie), mozno potrebuje poriadne odgrgat, ak hltavo pije. mala som 2 taketo grgave deti, aj jedno take aktualne opatrujem a ozaj to pomaha 😉 niekedy po zaspati, ak sa zobudi, hoci aj hodinu po jedeni, staci nadvihnut, pomasirovat, posuchat chrbatik, grgne a je ok 🙂 prejde to okolo tych 4m, ked sa uz dieta dostatocne pohybuje

apollo13
21. máj 2014

@drobec_l treba tie prve tri mesiace skratka vydrzat a zmierit sa s tym 🙂 no a skusat vsetko mozne na koliky

asimama
21. máj 2014

@drobec_l ked som mala maleho malinkeho..babatinko...mala som 5 zasad,ktore som vyskusala a vzdy jedna zabrala..nepamatam si vsetky..ale mne maly strasne plakal,ked si poriadne neodgrgol..ale ze fakt strasne stavy..potom som mu pocvicila nozkami..pritlacila k brusku,ci nepotrebuje poprdkat..natierala som mu brusko tou mastickou na plyny..ale nenapadne ma ako sa volala..prebalila som ho..viem,ze treba vyriesit pricinu preco place..nevie to inak povedat..inak som si ho prenaucila na nocne spanie tym,ze som v noci svietila uplnou ledkou..aby mal co najmenej svetla..pomohlo..

flopo
22. máj 2014

@drobec_l ako vravim,trvalo to aj dva tri mesiace,ale ked vzdy bol hore,tak som nezazinala ani som sa mu neprihovarala.proste aby si zvykol na to ticho a noc a postupne to slo.

flopo
22. máj 2014

@drobec_l tie kvapky na koliku sa davaju pred alebo po kazdom kojeni.neublizia dietatku a o tom odgrgnuti musim suhlasit s asimamou.to je svata pravda.nas maly tiez pokial neodgrgol mal hrozne krce.ten tvoj drobcek je este malinky,tak vsetko co ma navyse v brusku mu vadi,tak ti to dava najavo placom.mne bolo toho nasho hrozne luto,ale neboj,cim bude starsi to bude len lepsie a lepsie. 🙂

tamaram283
31. máj 2014
Používateľ tamaram283 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od tamaram283.

my sme si presli velmi podobnym.. syncek tiez takto plackaval.. den bol v pohode.. v klude. ale akonahle prisiel vecer.. zle :( uz boli place.. nevedel sa utisit nic nezaberalo. najprv som cakala, tisila, hojdala, nosila, skakala.. vsetko mozne 🙂 a mozno mi znama, ktora je pediatricka povedala ze aj ked je ma len drobcek len par tyzdnov. moze to byt kolika.. odporucila nam kvapky Coliprev s enzynom laktazy.. a musim povedat ze nam zabrali po par dnoch. obcas sme si este poplakali. ale v porovnani s cirkusmi, ktore boli u nas predtym doma. to bolo super.

filipka3
31. máj 2014
Používateľ filipka3 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od filipka3.

my sme skoro stale satkovali. ale ako prislo obdobie kolik. nepomohlo veru ani to.. zabrali nam kvapky Coliprev s enzynom laktaza.. maleho trapilo prave mliecko, ktore nevedel stravit a teda riadne place.. kvapky mu to pomohli stravit a hned mu bolo lepsie..chudatko moje.. keby som vedela o nich vtedy skor .. urcite by som nasadila hned. anetrapila ho cakanim a skusanim...

adka455
6. jún 2014
Používateľ adka455 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od adka455.

nam zo zaciatku pomahalo hojdanie, odgrgavanie, masirovanie a cvicenie s nozickami.. neskor nam na koliku nezaberalo uz nic..skusili sme aj rozne kvapky a pripravky..jedine co nam zabralo boli Coliprev s enzynom laktazy co nam odporucila pediatricka.. podla jej vysvetlenie obsahuju zlozku ktora pomaha detickam stravit cukor v mliecku..a lepsie im z toho potom travi... po par dnoch nam kolika ustupila a maly bol spokojnejsi.. skus sa popytat pediatrcky. ja som bola velmi spokojna.. teraz na nich funguje aj moja sestra s dcerkou a ta ich zacala pouzivat skor.. a malicka ani nemala zatial take silne kolikovske "stavy"