Začatie tvorby materského mlieka

wevusik16
12. sep 2018

Ahoj som tu nova a chcela by som sa spytat ci mate niekto skusenost ako by sa dalo ziskat spät materske mlieko ak som od porodu moju malu slecnu kojila max. tyzden. V porodnici som ju kojila a prikladala velmi malo a ani ma k nej kojit nevolali mozno tak dva krat za den.. lebo ma problemy zo srdieckom a bola napojena na pristroji ako jej bije srdiecko ..ked nas previezli do BA tak kvoli stresu som mala mlieka velmi malo az som on uplne prisla .. teraz ma dva mesiace a ja som zacala tuzit ju zacat znova kojit ale mam mäkke prsia a mlieko ziadne😔 v podstate pomaly tie dva mesiace funguje na UM a neviem ci by sa dalo moje MM znovu nastartovat...dakujem vam za odpovede 🙂

patha155
12. sep 2018

@wevusik16 Ahoj wevusik. Prikladaj si malu casto k bradavkam, idealne ju vyzlec do plienocky, aby bol kontakt koza na kozu. Nasad si hlavne bylinky- senovku grecku a benedikt lekarsky. 3 tabletky z kazdeho 3x denne. Mozes brat aj 4, maximum je 5, ale vyskusaj 3 alebo 4. Paru dni to bude trvat, ale nezufaj, skusat. Skus zavolat aj nejakej laktacnej u vas, aby ti pozrela bradavky, ci ich nemas ploche alebo vpacene (ale to vidis aj ty 🙂 ) a treba skontrolovat malinkej uzdicku, ci nema problem. Moze byt, ze bude mat po 2m problem aj s prisatim ma prsnik, ale aj to sa da nastavit. Drzim palce!! 🙂

wevusik16
autor
12. sep 2018

@patha155 velmi pekne dakujem za radu urcite vyskusam a mam dost ploche bradavky kvoli tomu mi aj v porodnici zapozicali klobucik

patha155
12. sep 2018

@wevusik16 daju sa vyformovat cez klobuciky. Urcite si zavolaj laktacnu, poradi ti co a ako. Skus checknut mamilu ohladom laktacnej. Alebo sa spytaj kamosiek, ci nejaku nemaju. Ja som z KE a na mamile su len 3 uvedene, a pritom je ich odost viac. Tiez mi pomohla baba nastartovat mliecko. Ale urcite zacni s bylinkami, aj dnes ak stihas lekaren. Rovno si kup 2 balenia z kazdeho, treb ich brat dlhsie.

wevusik16
autor
12. sep 2018

@patha155 senovku grecku mam kupenu ale benedikt nie skocim si ho kupit zajtra a uvidim ci to pomoze a popozeram urcite aj LP dakujem za radu

patha155
12. sep 2018

@wevusik16 aby bol ucinok na mliecko, treba brat obe spolu. Potrva tak 48h kym uvidis vysledok. Dobrym znamenim bude, ak zo seba zacnes citit seno 😉

wevusik16
autor
12. sep 2018

@patha155 tak ako vidin bude to chciet vela casu a trpezlivosti 🙂

patha155
12. sep 2018

@wevusik16 ano, ale stoji to zato 😉 mliecko je to najlepsie, co vies drobcovi dat, tak to stoji zato. A este ma napadol hroznovy must. Ten tiez pomaha pit.

wevusik16
autor
12. sep 2018

@patha155 len mam trosku obavy ci jej to bude este chutit ked je zvyknuta uz na umele

patha155
12. sep 2018

@wevusik16 to nebudes vediet kym neskusis. Rozhodujuce je len to, ci naozaj chces kojit. Ak ano, stojito za vyskusanie. Aj ked vysledok sa nemusi podarit, aspon budes vediet, ze si urobila vsetko preto, aby si kojit mohla

takaaa
13. sep 2018

@wevusik16 okrem to, ze budes prikladat, skus zacat aj odsavat v pravidelnych intervaloch, najlepsie elektrickou odsavackou. Odsavaj, aj ked zo zaciatku nicnepojde. Drzim prsty 🙏

lacibo
14. sep 2018

@wevusik16 určite sa to dá..sesterka sa tiež ako prvorodička rozkojila ž po niekoľkých týždňoch a tiež s klobúčikmi kvôli bradavkám a potom kojila do 2 rokov. teraz pri druhom už od narodenia a bez klobúčikov. netreba sa toho báť, je to prirodzené, buď kľudná, bábo bude tiež, pi veľa vody s vineou, zasmažené výdatné polievky,dobrá strava a prikladaj zo začiatku čo najčastejšie, že máš mäkké prsia, to nič neznamená - mlieko sa tvorí až saním dieťaťa ( počas kojenia)..zo začiatku budeš musieť asi všetko nechať tak v domácnosti ( nech niekto pomôže) a ty sa budeš venovať iba kojeniu, j v noci.. za tri- štyri dni sa ti prsia začnú nalievať, ono sa to postupne ustáli presne na potreby dieťaťa..treba si len veriť a rozhodnúť sa pre kojenie..lebo je to vlastne len rozhodnutie.. ( žiadna veda to nie je)🙂

lacibo
14. sep 2018

@lacibo a odsávačky ani nerieš..zbytočnosť..riaď sa len čistou biológiou..mám dieťa..mám prsia..dieťa hladné..musím ho nakŕmiť.. ( to je všetko), v hlave si stále opakuj, že to dokážu aj iné živočíchy - cicavce , nemusia sa to ani učiť, ani kupovať odsávačky..a prečo nie aj človek😉 ono to znie tak zvláštne, ale je to tak..🙂