Zlý spánok 6 týždňovej dcérky

lubicaziv
9. dec 2014

Maminky mame 6-tyzdnovu dcerku.. ked som ju doniesla z porodnice .. vsetko bolo ok .. ale teraz tak 2 tyzdne velmi zle spinka. Spi tak 45 min a zobudi sa s placom..v noci tiez zle spi.. zacne plakat.. zacnem jej masirovat brusko a sama ho tak vypuci .. moze byt ze ma koliku ? Zacali sme davat BioGaia kvapky nakolko mala z vyteru nejaku bakteriu.. vraj nic vazne.. len sa nesmie premnozit. Dakujem.

gdalka
9. dec 2014

Ano moze. Mne sa osvedcil BabyCalm. Je to prirodne a davkovanie nie je obmedzene. Na moju malu to ucinkovalo skoro ako prehanadlo. Do pol hodinky bola vykakana a bol klud 🙂

iskricka55
9. dec 2014

Samozrejme nam zacali koliky od 3 tyzdnov po porode az do 4teho , mesiaca a bolo to brutal najtazsie obdobie, ale ako pise gdalka babycalm nam tiez dost pomohli plus rektalna rurka aj kazdy den ak bolo treba ☹ nastastie to uz mame za sebou

uhnakova
9. dec 2014

Mozu to byt koliky, ale aj vyzrievanie nervovej sustavy, male babatko si casto meni rezim a aj ked je uz pekne naucene na nejaky system, moze sa to z nicoho nic zvrtnut. Na koliky odporucam Coliprev, obsahuje enzym laktaza, ktory rozklada mliecny cukor (laktozu) obsiahnuty v mlieku. Babatka ho zvyknu prve mesiace mavat nedostatok a nestravena laktoza prispieva k bolestiam bruska.

nanka3
9. dec 2014

ako bolo uz vyssie napisane, vsetko plati, zrejme fakt kolika, u nasej sa to zacalo asi ked mala 3 tyzdne a trvalo do 3. mesiaca, mala som doma asi vsetky kvapky, co sa dali kupit (espumisan, coliprev, biogaia, infacol, sab simplex), jedine, co nam zabralo boli baby calm, su na prirodnej baze (feniklovy, anizovy, matovy olej a glycerin), neboj, ono to prejde, chce to cas, musi z toho vyrast 😉

jana_eyre
9. dec 2014

moj prvy syn tiez tak a nezabralo mu nic, len cas - vyrastol z toho - takze spatne si myslim, ze to bolo nevyzretostou nervovej sustavy.. prajem vela sil, toto ja pokladam za najnarocnejsie pri detickach.. potom uz je dobre 🙂

frenky6
15. dec 2014

@lubicaziv mozem sa opytat ci kojis alebo davas umele muecki?

lubicaziv
autor
15. dec 2014

Dakujem za komenty a povzbudive pismenka. @frenky6 kojim ale na noc prikrmujem..

frenky6
16. dec 2014

@lubicaziv ahoj ja som sa koli tomu pytala lebo ja som malu kojila a prikrnovala nutrilonom lebo som mala malo mieka a malu bolelo brusko a aj vrackala mliecko tak som jej davala aj feniklovi cajik aby mala vetri a az ked mala mala 5 a pol mesiaca nam teta povedala ze to tak nema byt ze aj po 3 hodinach s nej vide trosku mliecka ze mame zle mlieco a ze jej to na nu tazke a ze aj preto je mala taja zla a ze nespi dobre to pre to brusku.Nemusi to byt tvoj pripad