Zvieratko a dieťa

lucinka2811
29. mar 2014

Ahojte baby, chcem sa opytat na vas nazor. Mam doma rocnu slecnu a chcela by som nejake zvieratko. Aby si malicka vytvorila vztah k zvieratam. Lenze byvame v bloku, a pes nepripada do uvahy kedze mame dvojizbak 🙂 ktore zvieratko by ste mi odporucali 🙂 Vopred dakujem za rady 🙂)

zara0201
29. mar 2014

@lucinka2811 Skoda ze toho psa nie...Rybicky nepomojkas, morcata a skrecky smrdia, macky prenasaju choroby, korytnacky su slizke a urcite najhorsie, co sa tyka vzniku alergii a chorob su vtaky. My sme museli dat prec papagaje. Ale mame maleho psika- yorkiho. Nesmrdi, neplzne (nema srst ale vlasy) a nie je nejako narocny na vencenie. Len zviera vzdy prinasa obmedzenia, s tym treba pocitat.

maslenka47
29. mar 2014

Zviera nie je hracka pre dieta, ani za ucelom "vytvorenia vztahu k zvieratam". Je to zivy tvor, ktory potrebuje tak isto lasku a pozornost, ako tvoje dieta. Ak TY mas vztah k zvieratam, tak si zadovaz take zviera, ktore je tvojmu srdcu blizke a ktore budes mat rada ako clena rodiny, nie ako hracku pre dieta. Potom nebude problem ani to "byvame v bloku".
Ak chces, aby tvoje dieta len malo "vztah k zvieratam", navstivte raz do tyzdna zoologicku zahradu.

zara0201
29. mar 2014

@maslenka47 😀 tak je

sirinka
29. mar 2014

@lucinka2811 mozete nejaku macku, su rozne povahy, aj take, ktorym zivot v byte vyhovuje. Pripadne zajac, cincila....

hennyinnsbruck
29. mar 2014

@zara0201
@lucinka2811

Nechcem vyvolat diskusiu nedajboze hadku, ale co znamena neni narocny na vencenie? 😕
mam 2 yorkov, jeden mal 3 roky druhy ma necelych 8tyzdnov, je to terrier, potrebuje takisto dobry vybeh.je to pes.
Ziadna hracka ktoru vyvencime 2x denne okolo baraku ☹
Malinky este nie,ale zo starsim chodim denne na hodinu von,v case ked mam volno 2-3hod vychadzky v lese zvlada v pohode.
Nechcela som sa nikoho dotknut, len som napisala svoj nazor..,nedalo mi.. 😔
Ci velky ci maly, pes potrebuje vybeh pre stastny a spokojny zivot...

sirinka
29. mar 2014

@maslenka47 vies mi vysvetlit, ako sa buduje vztah k zvieratkam navstevou v zoo? Vacsinou je jedno, ake zvieratko si ludia zadovazia, velmi rychlo si ho oblubia a prirastie im k srdcu. A to, ze ona prave rozmysla nad tym, ake zvieratko sa hodi do bytu, tak svedci o tom, ze jej nejde len o hracku, ale zamysla sa aj nad tym, aby zvieratko tym netrpelo, ze nema kedykolvek vybeh von....

lucinka2811
autor
29. mar 2014

@hennyinnsbruck presne to si myslim aj ja ... pes potrebuje vybeh preto velmi nechcem psa do bytu .... aj ked viem, ze vela rodin ho ma v byte ale ja nechcem 🙂 moj nazor 🙂 ...
@maslenka47 ja viem ze zviera nie je hracka ... samozrejme ze milujem zvieratka...ja som sa chcela len poradit s mamickami co maju doma nejake zvieratko ktore su vhodnejsie k malickym detom 🙂)) a do zoo.-.. no neviem ako si tam vytvori vztah k zvieratam ked ja chcem aby sa ich nebala dotknut .. to som skor mala na mysli

katkasofka
29. mar 2014

My mame bieleho zajacika

hennyinnsbruck
29. mar 2014

@lucinka2811 mne osobne vadia chlpy preto mam yorkov.to je vec vkusu.poznam psickarov ktory maju velke plemena v byte.mamina kamoska mala dogu v byte-jasne dasa ked ma vonku potom paradny vybeh, ale ja by som nechcela.... 😀
Zili sme par mesiacov u svagrinej, rano som povysavala pobede vsade chlpy-staforda ma v byte.

Suseda ma tiez 2 yorkov, mala ich uz predtym ako otehotnela. Mala ma 2 roky, ked ideme spolu na prechadzky, dokonca ona ma jedno voditko v ruke.velmi rozumna je.malinky s nou lezal v kociku ani sa nepohla aby ho nerusila 😀 Velmi vie davat pozor....

misulka22
29. mar 2014

Ja som ako decko dostala prvé zvieratko morča a boli úplne super. Vôbec nesmrdeli. Samozrejme ak sa pravidelne čistia. A králik je super. Ale k ročnému čo ja viem...

brady1
29. mar 2014

maximalne ryby do 2izbaku.

vierockaa
29. mar 2014

Zajacik je super ,ale treba si to dobre premysliet naozaj aby zvieratko netrpelo , aj fretka je o.k.

luciaq
29. mar 2014

my mame psa, je to super ked dieta vyrasta so zvieratom, vidim na momich deckach ako im to prospieva vidia starostlivost, zacinaju chapat co je povinnost vyvencit, dat jest zvieratku, postarat sa. jednoznacna odporucam domov zvieratko, je len na tebe ake kupis. nam vyhovuju pes, tak mame psa. 😉 . mame kokra

lucinka2811
autor
29. mar 2014

@vierockaa fretka mi vobec nenapadla neviem preco 🙂) dakujem za tip 🙂
@misulka22 prave preto rozmyslam ci a ake zvieratko pre takeho drobca..lebo co som sa stretavala s ludmi, tak vacsina mi odporuca psa presne ako pisala @luciaq 🙂)) len podla mna do takeho maleho bytu sa nehodi ziadny..hoci by to bola aj civava 🙂)

andruska80
29. mar 2014

my mame macku, kupili sme ju, ked mala mladsia dcerka rok a teda spokojnost... 😉

zara0201
29. mar 2014

@hennyinnsbruck Ziadny pes nema stastnejsi zivot ako moj. Na to sa mozes spolahnut. Von je denne 4-5 x, ale nemusim s nim chodit behat popri bicykli 20 km a stopovat polovnu zver. Nie je to polovnicky pes, ktory kym sa nevybeha tak mu prepina. Dufam ze som nevzbudila u Teba dojem, ze moj yorki je tyrany, uväzneny a cura si na prebalovacie podlozky. Ale yorkiho by som asi na retaz von do budy neuviazala.

ciusinka
29. mar 2014

Urcite nie cincilu pre male dieta,mam doma cincilu uz 4 roky,takze viem,o com hovorim..Skrecok tiez nie je vhodny pre male dieta a ked teda psa nie,navrhujem morca alebo zajka..
@lucinka2811

luciaq
29. mar 2014

@lucinka2811 vsetko je vec nazoru a priorit. mne nasi nikdy nechceli dovolit psa. prosila som ich cele roky. ked sme si s priatelom kupili byt hned sme sa zhodli,ze pes musi byt. podla mna nezalezi na velkosti bytu,ale na dlzke a kvalite vencenia psa. ja mam psa v byte uz pomaly devat rokov. doma ani nevieme,ze ju mame. ked sme doma v klude pes spi, ked ideme vonku vybeha sa, vylieta a doma ma zasa kludovy rezim. ano pes je obmedzenie pre cloveka,ale ved s tym si psa vacsina "normalnych " ludi psa aj kupuje a rata. je to obmedzenie, ale pre mna mimoriadne prijemne a prinosne. tych par minusov ako su chlpy ani neriesim. pri dvoch detoch aj tak vysavam denne 🙂

luba28
29. mar 2014

@lucinka2811 k rocnemu dietatu ziadne,....pockaj az bude mala starsia,...to len pre teba robota naviac,....

lucinka2811
autor
29. mar 2014

@luba28 toto iste mi aj rodina hovori 🙂)

hennyinnsbruck
29. mar 2014

@zara0201 urcite nie ani som sa ta nechcela dotknut, len to ako si pisala ze je nenarocny na vencenie ma to ako milovnicku tohto plemena trosku zarazilo.. so svojim psikom si kazdy moze robit co chce, len vela ludi poodcenuje toto plemeno a chudakov psikov ich strkaju do kabeliek s pri strete s vacsim psom ich beru na ruky atd atd... 😠
Dalo by sa roman napisat...

zita19
29. mar 2014

Ja by som k rocnemu dietatku zvieratko nezadovazovala. Ak chcete vytvarat vztah k zvieratkam tak bohate staci az ked bude mat viac ako 4 roky, Vtedy uz bude chapat, ze zviera nie je hracka, ze sa s nim nesmie zaobchadzat ako s plysakom (sturat do oci, usi, valat sa po nom). Je jasne, ze napriklad pes znesie aj taketo zaobchadzanie od dietata ale je to na hranici jeho unosnosti Moze sa stat, ze mu to bude neprijemne a bude sa branit. V tomto smere ma fascinuju videa, ked sa batola vala po psovi, pes si to necha, ale vidno na nom, ze je v strehu, a rodicia sa este tesia, ako sa obidvaja zabavaju. Zial nie vzdy je to zabava aj pre toho psa.

zara0201
29. mar 2014

@hennyinnsbruck Ale musis uznat ze nemozes porovnat vencenie yorkiho a madarskej vyzly, napriklad.

hennyinnsbruck
29. mar 2014

@zara0201 to je jasne 😀
Mojho maximum si myslim ze su 3 hod. Teda boli sme 3hodky v lese, a poslednych 10min som na nom prvy krat videla ze je unaveny 😀. Mozno by zvladol viac, ktovie, ale ja urcite nie.ja poobede nikdy nespim, ale v ten den som musela,mala som dost 😅

zara0201
29. mar 2014

@hennyinnsbruck My sme s nasim isli peso na Ziarsku chatu (tura 1,5 hod. do kopca, Rohace). Naspat sice isiel uz v ruksaku...

hennyinnsbruck
29. mar 2014

@zara0201 😀
Malinky musi byt noseny, kedze v jeho veku nemoze vela behat koli klbikom.ale da sa kedze ma nejakych 70gr. Dufam cas ubehne rychlo a rychlo vyrastie 😀 Vychadzky nam koli nemu trvaju o dost dlhsie.ale neva starsi sa lepsie vybeha 🙂

zara0201
29. mar 2014

@hennyinnsbruck Aj nam trvaju dlhsie. Ma 6 rokov a prekonal nekroticku granulomatoznu encefalitidu. Kriva na lavu stranu.

anega79
29. mar 2014

fretku nie, nikdy nevies co moze spravit, pokusat v noci dieta. my mame psa a tiez ked sme si ju kupovali sme mali 50 m2 byt. ma svoje male miesto, mala si na nu zvykla a maju sa radi. mame ju odkedy dcera mala 11 mes. je to cavalier, jedina starost bola ked sa ucila chodit von cikat tak sa s nou muselo na zaciatku chodit vela x, ale teraz je to v pohode

hennyinnsbruck
29. mar 2014

@zara0201 to neznie dobre.... 😢 co je to za chorobu co ju zapricinilo?

zara0201
29. mar 2014

@hennyinnsbruck Autoimunitne ochorenie. Neznamy spustac, pricina vzniku neodhalena. Ochrnul uplne, z hodiny na hodinu. Dosledok sialeneho krizenia pravdepodobne. Najcastejsie sa vyskytuje prave pri tomto plemene.