Má váš chlapček a dievčatko spoločnú izbu?

daniela87sk
28. apr 2020

Chcem sa spýtať tých čo majú chlapca aj dievča, majú spoločnú izbu? Máme dcérku a čakáme chlapca bude medzi nimi rozdiel 2,5r , rada by som bola keby vyrastali spolu v izbe aspoň do 10r.

brita7777
28. apr 2020

Samozrejme, preco nie ?

jajamalka
28. apr 2020

jasné, že majú. Mám 8r dcéru a 5r syna a majú spoločnú izbu a ešte pár rokov aj budú mať. Neskôr plánujeme dve samostatné izby. Ale zatiaľ je jedna úplne postačujúca.

teuflerin
28. apr 2020

u nas ina moznost nebude a rozdiel bude 6,5r....budu mat spolu izbu...vzhladom na to ze mame trojizbovy byt som rada ze budu mat sami izbu...ale vobec to neriesim......

019paula
28. apr 2020

Nie. Každý má svoju izbičku. Je medzi nimi rozdiel skoro 3roky. (dcera 8 a pol r., syn čochvila 6r). Každý tam má svoje kráľovstvo, hračky). Ked sa náhodou nepohodnú, každý sa zavrie do svojej izby a je kľud...

slavka12455
28. apr 2020

Preco nie. Moje sice nemaju spolocnu izbu lebo syn ma 3roky spi s nami este v spalni. Staviame domcek tak kazdy bude sam potom. Ale ak nie je pristor nie je co riesit.
Ja som mala spolocnu izbu s bratom a bolo mi dobre tak.
Myslim ze toto je tiez + ku krajsi surodeneckemu vztahu. 🙂

frndza
28. apr 2020

Moje 3 deti majú spoločnú izbu nakoľko máme 3-izbový byt. Syn má 15 a dcéry 8 a 7 rokov

rencazranca
28. apr 2020

Naše deti tiež majú spoločnú izbu a to sú už pomaly dospelí, lebo nie je iná možnosť 2 izbový byt a to sú 3 mladí muži a 1 mladá slečna a nesťažujú sa.

daniela87sk
autor
28. apr 2020

Zaujíma ma to aj preto, že staviame dom a nejak sme to nedomysleli s detskými a máme jednu izbu cca 12 a druhu cca 14,5m2 , tak sme ich chceli nechať oboch v tej väčšej a menšiu využívať ako hernu keďže tá 12m2 by bola asi moc mala ako detská.

tenerifka
28. apr 2020

@daniela87sk teraz to bude prakticke, a akonahle bude dcerka vo veku, ze sama bude chciet svoju vlastnu izbu a sukromie, tak ich rozdelite

katren
28. apr 2020

@daniela87sk ja mam 2 dcery (10,7) a syna(8)...vsetci maju spolocnu izbu....v projekte domu uz maju ale kazdy vlastnu....

majusska202
28. apr 2020

@daniela87sk ja mam syna dva a pol a dceru ročnú. A tiež budu mat spoločnú izbu. Ďalšiu miestnosť nemajú takze ceky život budubspolu a nevidím v tom problém. Poznam rodinu co ma 4 deti 2 chlapcov a 2 dievčatá a vsetci spolu v jednej izbe. A to dvaja mam su uz pubertiaci.

annamivo
28. apr 2020

@daniela87sk zatiaľ bývame u rodičov a sme všetci 4 v 1 izbe. Občas je to na nervy, ale vydržíme. V novom 🏠 už ale budú mať každý svoju.

krisbar
28. apr 2020

12m2 je akurat na izbu. Inak celkom je to sila, ze tu sa riesi ci maju byt 2 deti v jednej izbe a su rodiny, kde v takej izbe su aj 4 deti a viac.

sara07
28. apr 2020

@krisbar za komančov veru tieto starosti neboli, dom to bolo len pre moc "šikovných" a vo vyvolených povolaniach, drvivá väčšna bola rada že sa 4 ludia napratali do 2 izbové bytu a to boli iné kamrlíky občas a tu sme
boli rodiny čo nemali absolutne šancu ani s pôžičkou dat dom , ano aj vtedy sa brala hypoteka na byt družstevny len to bolo naopak financované lebo však platili ste štátu za byt , štátne byty tzv, zadarmo neboli pre všetkých
ja som bola s bráškami v jednej izbe, naši spavavali v obyvačke,a náhodou bolo to fajn, museli sme sa naučit fungovat proste spolu a nijak inak a nikoho nezaujimalo či nám to vyhovuje

pokial je možnosť nechajte na nich či budu chciet mat neskôr vlastné alebo nie

oli18
28. apr 2020

@sara07 V niečom sú tvoje info nepresné. Ty si za komančov bola dieťa, ja som bola mladá a zariaďovala som si bývanie. Byty boli prístupné cez podniky, v ktorých sme pracovali. Boli to byty družstevno-podnikové. Nebol problém ich dostať. Kto dal akú požiadavku, taký dostal. Možno nie vždy dostal podnik toľko a takých bytov, aké požadoval, bolo treba počkať, ale nečakalo sa dlho, lebo bytov sa vtedy stavalo veľmi veľa. Štátne byty, teda zadarmo, boli pre štátnych zamestnancov. Ak niekto nechcel čakať, mohol sa sám zapísať do bytového družstva a počkať na družstevný. Aj rod. domov sa stavalo dosť. V mestách bol problém s pozemkami, to bolo len pre šikovných 🙂. Tie sa vo verejnom záujme vyvlastnili a vznikali satelity, ako dnes. Majitelia dostali za to zaplatené, samozrejme smiešnu sumu, lebo rovnako smiešnu sumu sme zaplatili mestu za pozemok. Ak si získala pozemok, stavať sa dalo z pôžičiek, ako dnes. Neviem, ako to fungovalo s pozemkami na dedinách, ale trend bol ísť bývať do miest.

eriksonka1234
28. apr 2020

@daniela87sk 12m2 vôbec nie je malá izba pre detskú, my mame podobne rozmery, syn je vo väčšej a dcéra má menšiu, keď sa pytala prečo je to tak, tak sme jej povedali pravdu, keď sme stavali netušili sme, či bude a čo vôbec bude. Myslím, že pochopila a je spokojná. Predsa majú súkromie keď potrebujú

zuzanka.zuzu
28. apr 2020

nejako nerozumiem výpočtom... máte 2 izby 12+14 a ty zvažuješ dať 2 deti do 14 (čiže 7 na jedného) 😀
inak súhlas so všetkými predomnou - 12 nie je malá

jvlo
28. apr 2020

@daniela87sk máme 3 deti a v dome priestor na 3 izby. Ale všetky deti budú v 1 (zatiaľ sú tam len baby, keď syna dokojim, pôjde k nim), v dalsej izbe majú hernu a v dalsej idem zriadit studovnu,kedze dcera nastupuje do 1.rocnika. Raz ich rozdelíme, ale zatial budu spolu. Večer, keď si ľahnú a odídeme od nich, majú ešte svoj svet, rozprávajú sa...

drakvak
28. apr 2020

Mám 11-ročnú dcéru a 9-ročného syna (vekový rozdiel 21 mesiacov), majú spoločnú detskú izbu a aj to tak zostane, keďže bývame v 3-izbovom byte a nechystáme sa sťahovať 😉 V blízkej budúcnosti cca do 2 rokov im chceme prerobiť izbu na študentskú, zatiaľ to majú takto (nedávno som fotila byt kvôli novej hypotéke). Je to tiež taká klasická 4x3,5m bytovková izba, ale zmestia sa tam. Aj ja mám spálňu s manželom a nevymýšlam 😀

nataliaseidlova
28. apr 2020

Mame 3 izbovy dom. Takze nase 2 deti (chlapec a dievca) s vekovym rozdielom 2roky 10mesiacov budu spolu v jednej izbe (13m2) az pokial sa neodstahuju 😁 izbu s bratom som mala aj ja cele svoje detsvo a mam na to velmi pekne spomienky.

evaachesa
28. apr 2020

Ja som vyrastala s 2ma bratmi v jednej izbe a bolo nam super 😊 aj sme sa stihli vsetci prestriedat na poschodovej posteli 😁

najk
29. apr 2020

@sara07 dom bol pre moc sikovnych? Praveze vtedy svojpomocne postavil hocikto. Pozemky boli na dedine skoro zadarmo, energie skoro zadarmo, stavali sa dvojgeneracne obrovske baraky, nie male bungalovy ako dnes. Moj tato robil murara na druzstve, mama krajcirku, mali dost biedne prijmy a postavili. Nam sa divia, ze ideme stavat dom v hodnote cez 200 tis. Vtedy to bolo v tomto jednoduchsie, ale tu dobu by som naspat nechcela.
Inak by ma zaujimalo ako v spolocnych izbach chalani riesia napriklad ranne erekcie v puberte. Ved to musi byt celkom trapne..

daniela87sk
autor
29. apr 2020

Ďakujem vám všetkým za príspevky 🙂

sara07
29. apr 2020

@oli18 boli aj čisto družstenvné byty, nie každy podnik dával družstevno podnikovy byt a zaväzovala si sa ako kde na určity počet rokov že tam odmakáš
a každy podnik nedával všetkým zamestnancom podnikové družstevne byty

sara07
29. apr 2020

@najk kto si čo kde ako šikovno ukradol vykšeftoval mal asi tak šikovný to vie aj teraz každy
a ten pozemok pokial nebol tvoj ale bol zhabaný tak po 89 si si ho musela pekne odkupit alebo tam boli dohody , tebe by sa tie nepačilo keby ti zobrali niečo na čo si makala a kupila si polia / lesy atd
vieš kolko ludi išlo makat do ameriky do bani aby si ten kusok pola a hospodarstva mohlo kupit, neskutočne vela ludí spachalo sebevraždu alebo sa rozpilo lebo to neuniesli

jáááj moja murár za komančov bol dobry flek, skoro zadarmom ani nie pretože si zober elektrinu jasné že jej bol prebytok a si zober kolko teraz máš ty na elektrinu veci a kolko tvoja mama vtedy takže jasné že ten učet nemal šancu

no uprimne ranné erekcie ani neviem ako chalani riešili 😝 ale je pravda že som vstavala prvá aby som mamine pomohla z nich ale inak boží bolo počuvat večer ich ked si mysleli že spím 😂😂 lepšiu školu do života som nemohla dostat

katulienkax
29. apr 2020

no ked clovek byva v 3 izbaku tak tam ani niet ako uvazovat o oddelenych izbach. Chvalabohu mam 2 baby tak tie problemy riesit nemusim 🙂 My so sestrou sme sa museli tlacit aj s babkou v izbea prezili sme ...

najk
30. apr 2020

@sara07 Paci sa mi ako vnimas ako nespravodlive, ze si niekto dokazal za komunizmu postavit dom a ze musel automaticky nejako kseftovat a odrbavat. Pritom na dedine stavali skoro vsetci, co sa tam narodili, lebo nebolo az tak zvykom odchadzat dalej od rodicov ako je tomu teraz. Namakali sa pritom, stalo ich to velke peniaze a casto aj zdravie. A to Ti nepride nespravodlive, ze ti, co dostali byty, si ich teraz poodkupovali za tisic eur do osobneho vlastnictva a predavaju ich za desat az stotisice? Kto je ten "sikovnejsi" a kto na tom viac zarobil??
A murar bol fakt vyborny flek. Robit na mraze aj ked mal horucky, zdvihat tazke veci.. Zdravie totalne odpisane
Energie boli skoro zadarmo. Hlavne vykurovanie. Inak by nestavali ludia trojposchodove ozruty akych su plne dediny

majahr
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
masha185
24. sep 2020

@daniela87sk Ja som mala s bratom izbu, dokial som sa neodsťahovala ako dospelá. Je medzi nami 8r. rozdiel....nikdy by som toto svojim deťom nespravila...ako keď sú malé okej ...ale od určitého veku potrebuje každý svoje súkromie...najmä dospievajúce dievča

tinkag
24. sep 2020

@drakvak máte to super, my mame podobne velku izbu, my mame velky 4izb byt, kedze mame 3 dievcata - 14,12 a 10 rokov, 2 isli spolu - 14 a 10 ročná a 12 ročná je vedľa sama, pretoze ona je rada sama, dokáže sa hrať aj 3 hodiny za zatvorenými dverami, tamtie dve aj keď si lezú na nervy, sa zhodli, ze chcú byt spolu. Pred 2 rokmi sme im prerobili izby, hraciek je minimum.